Крим підтримує народного кандидата

Крим підтримує народного кандидата

«Східна Україна його ніколи не прийме», «електоральний потенціал Ющенка вичерпується Галичиною», «Крим ненавидить і «Нашу Україну», і її лідера». Твердження на кшталт вищенаведених нерідко можна почути від опонентів Віктора Ющенка, які намагаються такими «мантрами» переконати себе та виборців у тому, що опозиційному кандидатові не вдасться перемогти ставленика влади. Звісно, у східних регіонах країни лідер «Сили народу» користується значно меншою підтримкою, ніж у західних. Та все одно дійсність, як уже не раз переконувалися учасники виборчого туру Віктора Ющенка Україною, значно відрізняється від бажаного провладним силам. І ще одним доказом на користь того, що В.Ю. — таки справді народний кандидат, стала поїздка Віктора Андрійовича до Автономної Республіки Крим.

І напитися з Бочарова ручая...

І напитися з Бочарова ручая...

Учорашня зустріч проходила в Сочі, на державній дачі російського президента «Бочаров ручей». Після переговорів тет-а-тет Леоніда Кучми та Володимира Путіна, погомоніли і в розширеному складі. Розширеному — за рахунок Прем'єр-міністрів Віктора Януковича та Михайла Фрадкова. Коли це число «УМ» готувалося до друку, ще не надходила офіційна інформація про хоча б якісь результати переговорів. Учора було лишень відомо, що планувалося підписання угоди. Деякі джерела стверджували, що це буде угода між урядами про транзит нафти територією України, інші стверджували, що це буде угода, яка стосуватиметься подальшого перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. Офіційно ж про суть угоди ніхто не повідомляв, зокрема на вчорашньому брифінгу в МЗС речник міністерства Маркіян Лубківський відмовився назвати документ, запланований до підписання під час сочинської зустрічі.

Зробив діло — гуляй сміло

Зробив діло — гуляй сміло

Позавчора під вечір сумські студенти, які спільно з однодумцями протестували проти об'єднання трьох вузів у Сумський національний університет, згорнули табір, що розташувався біля села Харківці Пирятинського району (Полтавщина), і повернулися додому. Наразі наметовий етап акції бунтівних спудеїв припинився. Нагадаємо, що протестанти, незважаючи на опір «силовиків», ішли на Київ, на півдорозі їх зупинив указ Президента про скасування об'єднання ВНЗ, але згорнути табір сумчани обіцяли лише після того, як слідом за Кучмою свої «об'єднавчі» документи скасують Кабінет Міністрів та Міносвіти.

Письменників розсудить Верховний Суд

Схоже, ситуації з двовладдям у Національній спілці письменників невдовзі буде покладено край. Власне, інспірований владою переворот, провідницею якого стала Наталя Околітенко, загруз на півдорозі, але період невизначеності триває. І ось днями секретаріат ради НСПУ оприлюднив заяву, в якій заанонсовано засідання колегії суддів Верховного Суду України, що має всебічно розглянути питання про нинішній стан конфлікту в письменницькій організації та прийняти остаточну ухвалу. Це засідання має відбутися 26 серпня о 10-й годині (вул. Пилипа Орлика, 4-а).

Вимкни брехню!

«24 серпня — День незалежності України. Проте сьогодні це свято не є символом нашої свободи і втіленням наших прав. Навпаки, у цей день ми ще болісніше відчуваємо нашу залежність від влади, від її грубості та цинізму по відношенню до свого народу. Адже в цей день куплені олігархами «говорящі телеголови» брешуть настільки ж нахабно, як і завжди. От лишень 24 серпня нам покажуть іще більше ситих облич Кучми, Януковича і Медведчука». З таких слів починається анонс акції, яку до Дня незалежності запрошує провести громадська ініціатива «Справедлива Україна». Суть акції в тому, що 24 серпня українці з 7-ї до 10-ї вечора мають перемкнути найбільш заангажовані канали («УТ-1, «Інтер», «1+1»), відмовившись від перегляду їхніх новин. Принаймні моніторинг Академії української преси та Інституту соціології НАНУ свідчить, що саме на цих трьох «кнопках» демонструють 90 відсотків незбалансованої (читай — брехливої) інформації. «Ми, українці, маємо бути незалежними від тотальної брехні хоча б у День незалежності України», — наголошують організатори акції.

Підлаштовані ДТП б'ють по владі рикошетом

Одним із головних засобів боротьби з рейтингом Віктора Ющенка на цих виборах стало телебачення та інші провладні ЗМІ. З будь-якої події, яку можна використати для того, аби натягти на Ющенка костюм ксенофоба, агресора абощо, роблять лейтмотив новиннєвих програм упродовж кількох тижнів. Потрібно ж якось «урівноважувати» кримінальний образ кандидата від влади. Серед останніх яскравих прикладів «чорного піару», спрямованого проти Ющенка, є інцидент із водієм КамАЗа, що «підрізав» авто опозиційного кандидата на Херсонщині. Спровокована дорожньо-транспортна пригода обросла домислами у виконанні політтехнологів Януковича, котрі, зокрема, широко повідомляють про кримінальну справу, порушену за фактом «побиття» водія КамАЗа Леоніда Аверіна. Сторона Ющенка відмітає всі звинувачення, висловлюючи готовність довести свою правоту в суді.

Настав час іти з Іраку

Настав час іти з Іраку

Після того, як 15 серпня в Іраку загинув один і було поранено п'ятьох військовослужбовців українського контингенту, прес-служба Віктора Ющенка поширила повідомлення про позицію з цього приводу лідера «Нашої України». Ющенко та його фракція вимагатимуть парламентського розгляду питання про подальшу долю українських вояків в Іраку одразу після початку сесії Верховної Ради. Про це кандидат у президенти від опозиції заявив у вівторок під час чергової зустрічі з виборцями в Криму. Ющенко вважає, що на сесію мають прибути Президент Кучма як Головнокомандувач Збройних сил і голова Ради нацбезпеки України, а також Прем’єр-міністр Янукович і міністр оборони Марчук. Вони повинні надати «вичерпну інформацію про ситуацію навколо українського контингенту та пояснити сенс подальшої військової присутності України в Іраку, яку вони так обстоюють».

Як посварилися Наталя Михайлівна з Петром Миколайовичем

Як же, мабуть, нудно й нецікаво найпрогресивнішій з усіх соціалісток Наталi Вiтренко бігти по доріжці президентських перегонів-2004! Минулого разу хоч моральне задоволення було: сама президентом не стала, але ж і Мороза не пустила! А тепер, коли лiдер СПУ уже не відіграє ключову роль у суперництві з владою, змагання втратили гостроту. Звісно, користь від такого пробігу така-сяка є: можна нагадати про себе виборцям — дивись, у 2006-му ПСПУ й перескочить поріг парламентських виборів. Якщо, звісно, не залишиться при владі нинішній режим, який минулого разу відібрав у прогресивно-соціалістичного легіону якийсь відсоток на користь провладного блоку «За єдину Україну!», «віддячивши» чорною невдячністю за працю Наталі Михайлівни на користь Леоніда Даниловича. Тільки не подумайте, що це ми так вважаємо — нам-то якраз добре відомо, що Вітренко зовсім не допомагала Кучмі перемогти на президентських виборах-1999, а просто послідовно й принципово боролася проти єдиного тоді достойного суперника Л. Д. — п'ять років тому лідера Соцпартії Мороза. А от «червона загроза» Петро Симоненко, з якого тоді зробили «хлопчика для биття», думає інакше. За що й ризикує відповідати перед ображеною лідеркою ПСПУ в суді.

«Щоб стати «корупціонером», треба перейти в опозицію»

«Щоб стати «корупціонером», треба перейти в опозицію»

Позавчора ввечері на фірмах, що входять до холдингу «Брінкфорд» (він є структурою, близькою до депутата-«нашоукраїнця», заступника голови Центрального штабу Віктора Ющенка Давида Жванії) продовжувалося «маски-шоу». Як і в п’ятницю, до офісу опозиційного політика на Подолі «завітали» озброєні правоохоронці та працівники прокуратури. Обшук, за повідомленням прес-служби «Нашої України», проводився у присутності трьох слідчих прокуратури, двох понятих, адвоката Жванії та народного депутата Павла Качура. Решта парламентаріїв з «Нашої України» (зокрема, Юрій Павленко, Петро Порошенко, Микола Мартиненко, Микола Катеринчук, Євген Жовтяк) залишилися в коридорі — їх разом із журналістами заблокували озброєні бійці УБОЗу. Наміри «орлів» були серйозними: на запитання юриста Катеринчука про те, чи слідчий дасть УБОЗу команду застосувати зброю, той відповів: «[Я дам] будь-який наказ для забезпечення безпеки слідчих дій».