«Вибухи на Троєщинi — це пiдпал рейхстагу по-українськи,

«Вибухи на Троєщинi — це пiдпал рейхстагу по-українськи,

Першу порцію «терористичних» «сповідей» уже оприлюднено. На суботній прес-конференції начальник столичного Главку Олександр Міленін і заступник керівника МВС Петро Опанасенко продемонстрували відеозапис, на якому 23-річний студент-«терорист» Олександр Пастух пояснював мотив свого злочину — бажання повалити державний лад. «Що мене спонукало до цих дій? Безсилля перед тим, що я не можу нічого зробити для своєї країни, — розповідав Пастух. — Я хотів спонукати суспільство задуматись». Пастух зізнався у тому, що виготовив вибухівку. Він, до речі, нібито є одним із членів УНП. Його партквиток, укупі з антисемітською літературою, агітками за Ющенка, «терористськими» роздруківками з інтернету, хімікатами Опанасенко та Міленін показували у суботу журналістам. «Якщо йти за логікою, яку пропонує влада, — зазначає лідер УНП Юрій Костенко, — то якщо терорист іде на теракт, він перед тим обов'язково має записатися в члени УНП і обов'язково взяти з собою на «справу» посвідчення».

Чоловік-факел згорів

Чоловік-факел згорів

Алік Асланов помер у ніч iз суботи на недiлю у Київському опіковому центрі, де він у важкому стані перебував останні кілька днів. Як пам'ятають читачі «УМ», Асланов, мешканець села Зеремля Баранівського району Житомирщини, батько п'ятьох дітей, пішов на відчайдушний крок самоспалення після того, як місцеве сільгосппідприємство відмовилося повернути йому заборговані 3 тисячі гривень та виділити в оренду комбайн для обмолоту збіжжя, а у відповідь на скарги з цього приводу голова райдержадміністрації Дикий пояснив Асланову, що ситуація залагодиться, лише коли той припинить агітацію та збір підписів за Ющенка в Баранівському районі.

Поцілуй його в бігморду

На жаль, не ведуть жодної статистики того, скільки всього за останній час трапилось випадків псування наочної агітації кандидатів у президенти. І чиїй плакатній личині перепало більше за все... Проте навряд чи буде помилкою сказати, що «єдиний кандидат від влади» обділений увагою нападників на бігборди.

Янукович «розсекретив» указ Кучми —

Уже цьогоріч в Україні буде створено Міністерство з питань проведення адміністративної реформи. Про це сказав, перебуваючи в Луганську, Прем'єр-міністр Віктор Янукович. «Я, мабуть, вам відкриваю таємницю, але проект указу Президента про створення такого міністерства вже проробляється», — цитує Януковича інформагенція УНІАН. Нове міністерство опікуватиметься питаннями територій, адміністративною реформою, реформуванням житлово-комунального господарства, а також стане координуючим органом між громадськими організаціями та урядом у царині законодавства, що стосується адміністративного реформування.

«Добрий» Янукович, «поганий» Ющенко і злі телеканали

Виборча лихоманка, яка з початку року (спершу — неофіційно, а з 4 липня — на повних правах) трусить Україну, стрімко набирає обертів. Як учора на прес-конференції «Особливості політичної реклами на виборах Президента–2004» зазначив заступник керівника центрального штабу Віктора Ющенка, народний депутат Ігор Гринів, саме зараз виборча кампанія переходить у фазу активізації, при тому, що цей політичний рік у нашій державі взагалі характеризується безперервністю передвиборчого дійства.

Незваний гiсть

Незваний гiсть

Як не прикро, XXVIII Олімпійські ігри закінчуються вже завтра. Цього разу, на відміну від церемонії відкриття, ми не побачимо на чолі української делегації на головному стадіоні Афін Віктора Януковича — піар-ефект від цього заходу буде явно не той, що 13 серпня, коли Олімпіада стартувала. Прем'єр-міністр України, президент НОКу пробув на олімпійській землі менш як половину терміну Ігор-2004. Ексклюзивними подробицями грецьких вакацій кандидата в президенти України від влади з «УМ» поділився народний депутат Андрій Шкіль, який їздив до Афін у складі чиновницької делегації за квотою Верховної Ради.

Підрахунок за свій рахунок

У дні голосування, 31 жовтня та 21 листопада (якщо буде другий тур), в Україні буде проведено «екзит-пол» — опитування громадян на виході з виборчих дільниць. Подібне дослідження суспільної думки дозволяє встановити, наскільки чесними у своїх підрахунках були представники дільничних, окружних, Центральної виборчих комісій. На минулих парламентських виборах, скажімо, мало хто серйозно сприймав результати «екзит-полу», які показали, що Соцпартія та БЮТі (на той час – «аутсайдери» попередніх соціологічних опитувань) пройшли до парламенту з непоганим результатом, тоді як «Жінки за майбутнє» та зелені «залишилися з носом». Проте пройшло півдоби, і Центрвиборчком оголосив свої результати. Вони не набагато відрізнялися від дещо сенсаційних «екзит-польних»: максимальний «промах» — 1,4 відсотка. Подібне дослідження показало, що вибори-2002 в Україні пройшли вiдносно чесно. Тоді, до речі, було опитано 18 тисяч громадян. На президентських виборах планується дослідити думку аж 50 тисяч виборців! Україна таких опитувань іще не бачила. А це, звісно, має звести похибку до мінімуму.

«Бігморд» перед тюрмою

У зв'язку із запитаннями читачів та деяких політиків повідомляємо, що ілюстрації до публікації «Бігморди» в «УМ» за 17 серпня ц.р. взяті з інтернет-видання «Майдан». Бажаючі й зараз мають можливість переглянути кольорове фото, винесене на першу сторінку нашої газети, за адресою http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_foto&site=maidan.

Петро — святий, всі решта — грішні

Словосполучення «опозиційна четвірка», яке ще кілька місяців тому звучало цілком природно й органічно, тепер здається далеким анахронізмом. Зрештою, навряд чи варто було сподіватися на те, що комуністи довго йтимуть пліч-о-пліч із «Нашою Україною» та Блоком Тимошенко — надто різні у них погляди на економіку, політику й навіть систему влади. Прикро, звісно, що до єдиної опозиційної коаліції так і не долучилися соціалісти, але це вже інша розмова. Йдеться-бо не про Олександра Мороза, а про ставлення до нього — здавалося б, близького партнера по «лівизні» — першого секретаря ЦК КПУ Петра Симоненка.