Веласкес, Вересень і Подольчак

25 січня 2008 року в рамках конкурсної програми 37–го Міжнародного Роттердамського кінофестивалю відбудеться світова прем’єра дебютного фільму Ігоря Подольчака «Las Meninas». Кажуть, на «пробу пера» в кінематографі художника, засновника Фонду імені З. Мазоха, успішного політтехнолога надихнула картина Дієго Веласкеса «Las Meninas» («Фрейліни»). Український повнометражний художній фільм уперше виборюватиме гран–прі на головному міжнародному форумі авангардного та артхаусного кіно. До цього в Роттердамі бачили лише український фільм — «Біля річки» Єви Нейман, але в інформаційній програмі.

Цьомчики, Трударі, Кришкарі і всі–всі–всі

Цьомчики, Трударі, Кришкарі і всі–всі–всі

Заходиш у клуб «Дежавю», показуєш запрошення на вечірку, і раптом кажуть: «Порушення дрес–коду» — і одягають на тебе червоний фартух або червону безрукавку з такими дещо голлівудськими написами «Чарівна Фабрика». «Кока–Кола» презентує однойменну маркетингову програму, тому в фартухи з безрукавками одягають і Володимира Кличка, і Марію Бурмаку, і Олександра Пономарьова, й Ігоря Пелиха, Ірину Геращенко, Олену Фроляк, Сергія Бубку, — всіх гостей без винятку.

Рік без Кушнарьова

Рік без Кушнарьова

«Мені не віриться, що це була випадковість... Не хочу я вірити в те, що Кушнарьов випадково загинув», — кон­статував учора лідер Партії регіонів Віктор Янукович, вшановуючи в Харкові пам’ять свого соратника.

Справедливість є. За неї варто боротися

2001 року настінні малюнки дрогобицького художника Бруно Шульца за дивних обставин були вевезені з України. Люди, які назвалися представниками ізраїльського меморіально–музейного комплексу «Яд Вашем», зрізали їх зі стіни будинку в Дрогобичі, де в роки II світової тимчасово мешкав Бруно Шульц, при цьому нинішнім власникам дому дали суто символічну плату. А за деякий час фрески з’явилися в запасниках єрусалимського музею «Яд Вашем». Розгорівся дипломатичний скандал. Звісно, ні Дрогобич, ні Україна не могли змиритися з такою втратою, а тому процес повернення фресок завжди був у полі зору музейників та влади. Днями він вийшов на фінішну пряму: Ізраїль визнав, що малюнки Шульца справді належать Україні.

Ще крок назустріч борцям за незалежність

Ще крок назустріч борцям за незалежність

Незважаючи на активні «страшилки» про вояків Української повстанської армії, якими «годують» свій електорат деякі політичні сили, ставлення людей до надання бійцям УПА статусу учасників національно–визвольних змагань потроху змінюється на краще. І вже менше половини громадян України — 46,1% — виступають проти того, аби ветерани УПА отримали визнання на державному рівні та відповідні пільги. Про це свідчить соціологічне дослідження, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» (протягом 5—18 грудня 2007 року опитано 1800 респондентів віком від 18 років з усіх областей країни; статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%).

Перекласти перо в ліву руку?

Перекласти перо в ліву руку?

У вівторок надвечір в одну з елітних московських клінік — Інститут швидкої допомоги ім. Скліфосовського — шпиталізували відомого письменника Василя Аксьонова. За даними ІТАР–ТАРС, лікарі констатували правобічний інсульт і зараз письменник перебуває в реанімації у стабільно важкому стані.

Ексклюзив — це вам не «Ніч перед Різдвом»...

160 років тому, у 1848–му, в Києві гостював Микола Гоголь. Одна з байок про Гоголя розповідає, що до зустрічі з письменником ретельно готувались, а Михайло Юзефович (представник адміністрації київського навчального округу) задля такої нагоди зібрав у себе в гостях молодих професорів Київського університету, серед яких був, зокрема, і Микола Костомаров. Уся професура вдягла новенькі мундири і помітно хвилювалась перед прибуттям почесного гостя. Гоголь з’явився похмурим і насупленим, ні з ким майже не розмовляв, а тільки дивився весь час на такого собі пана Михольського, ба, навіть не так на самого Михольського, як на його жилет: оксамитовий, весь у химерних цятках та звивинах, дуже схожий на шкіру ящірки. Найцікавіше, що на самому Миколі Васильовичу був майже такий самий жилет.

Без пам’ятника

Рік тому в Ізюмській лікарні від отриманого вогнепального поранення на полюванні помер народний депутат України Євген Кушнарьов. Його поховали на другому міському кладовищі Харкова, де сьогодні зберуться родичі, друзі, колеги покійного, а також городяни, які пам’ятають Кушнарьова ще мером міста і головою облдержадміністрації.

Не те писав і не тим

Позавчора суд у Відні засудив до чотирьох років позбавлення волі 56–річного Вольфганга Фроліха, колись члена ультраправої Народної партії Австрії, за заперечення Голокосту. Про це повідомляє інформ­агенція «Ассошіейтед пресс».

Чекаючи на Буша

Приймаючи вчора делегацію США на чолі зі спів­головою комітету із закордонних справ Сенату Ричардом Лугаром, Президент України Віктор Ющенко висловив сподівання, що в квітні цього року президент США Джордж Буш відвідає нашу державу. Також у Києві вже найближчим часом готові зустріти держсекретаря США Кондолізу Райс, повідомляє офіційний сайт глави держави.