Бензиновий віце-президент

Двоє американських конгресменів викрили, що за бензин, який поставлявся з Кувейту до Іраку, уряд США платив фірмі «Холлібертон», що тісно пов'язана з віце-президентом США Діком Чейні, майже втричі вищу ціну. Два члени палати представників від Демократичної партії — Генрі Воксмен зі штату Каліфорнія та Джон Дінгелл зі штату Мічиган — з'ясували, що уряд платив цій фірмі 2,65 долара за поставлений галон (3,7 літра) бензину, тоді як інші імпортери беруть за таку поставку менше долара за галон.

Зірки проти вбивць у законі

Потужне американське лобі виробників та продавців зброї — асоціація NRA — розпочало відкриту війну в ЗМІ проти організацій та окремих відомих особистостей, які виступають проти вільного поширення вогнепальної зброї серед жителів США.

Пальці — до контролю!

Сполучені Штати позавчора представили нову електронну контрольну систему, з допомогою якої будуть знімати біометричні дані всіх прибульців до цієї країни на кордонах, в аеропортах та морських портах. У кожної людини, яка бажає ступити на землю США, будуть знімати відбитки пальців i копію паспорта, а також робитимуть її цифрову фотографію.

Сонце кидається каменюками

Учора приблизно о 13.00 за київським часом на Сонці стався потужний спалах, який супроводжувався гігантським викидом зоряної речовини, повідомила агенція «Асошiейтед Пресс». Це був найсильніший спалах за останні 30 років і третій за потужністю впродовж усього часу спостережень людини за Сонцем. З поверхні центральної зірки нашої галактики була викинута велетенська хмара заряджених частинок (coronal mass ejection — корональний викид маси) , яка за розмірами в 13 разів більша за Землю. Ця хмара полетіла майже точно у напрямку нашої планети з швидкістю більше півтора мільйона кілометрів за годину (2100 кілометрів за секунду). Схожа серія викидів із Сонця, але значно слабкіших, сталася минулого тижня.

Хвилі від каменя, кинутого в «Юкос», дісталися фондових бірж

Російський фондовий ринок різко відреагував на арешт голови компанії «Юкос» Михайла Ходорковського. Відразу після відкриття у понеділок Московської міжбанківської валютної біржі ціни акцій «Юкоса» почали різко падати і за кілька годин втратили 17 відсотків вартості у порівнянні з п'ятницею. Акції «Лукойла» втратили 11 відсотків вартості, а «ЄЕС Росії» — 10 відсотків. У зв'язку з загрозою обвалу роботу біржі було призупинено на одну годину.

В'язниця для олігархів?

В'язниця для олігархів?

У суботу вранці в аеропорту Новосибірська було заарештовано найбільшого російського олігарха та найбагатшу людину всієї Східної Європи Михайла Ходорковського. Літак олігарха приземлився в Новосибірську по дорозі до Іркутська з Нижнього Новгорода, де Ходорковський у п'ятницю перебував на бізнес-форумі. Статок 40-річного російського нафтового магната, голови концерну «Юкос» оцінюється у вісім мільярдів доларів. Із поданням про арешт Ходорковського виступила в суботу Генеральна прокуратура Росії, а ордер на арешт видав Басманний суд Москви. Після перевезення літаком олігарха розмістили у звичайній камері на п'ять осіб слідчого ізолятора — так званої «Матроської тиші» в Москві. Адвокат заарештованого Антон Дрель до вчорашнього дня не отримав дозволу зустрітися зі своїм підзахисним.

«Трійка» спрацювала на «п'ятірку»

Міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Великої Британії — Домінік де Вільпен, Йошка Фішер та Джек Стро — здійснили у вівторок безпрецедентний візит до Тегерана та провели переговори з іранським керівництвом. Їхньою темою були іранські ядерні програми. Річ у тім, що деякі західні країни висловлюють підозри, ніби Іран хоче використати збагачений уран для виробництва атомних бомб, тому МАГАТЕ надало Ірану час до 31 жовтня для з'ясування всіх спірних питань стосовно своїх ядерних програм. МАГАТЕ кілька разів попереджала Тегеран, що цей термін не буде продовжено, а якщо Іран не виконає висунутих умов, то агенція звернеться до Ради Безпеки ООН з вимогою накласти на цю країну санкції за порушення договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Дайте гроші, а ми їх витратимо

Сьогодні і завтра в Мадриді пройде міжнародна конференція донорів відбудови Іраку. Іспанія запросила на неї представників 68 країн, 19 міжнародних та 11 позаурядових організацій. За підрахунками Світового банку, відбудова Іраку від воєнних руйнувань буде загалом коштувати 56 млрд. доларів, у тому числі до 2007 року — 35,6 млрд. доларів.