«Хвилю» тримай!

Як писала у вчорашньому номері «УМ», за останніми даними опитування фонду «Демократичні ініціативи» та центру «Социс», рейтинг Віктора Ющенка у другому турі зафiксований на точці 40,2%, а його конкурента Віктора Януковича — на 33,2 відсотка. У порівнянні з попереднім опитуванням рейтинг В.А. збільшився на два відсотки, а В.Ф. — зменшився на більш як один процент. Найцікавіше те, що згадана зміна рейтингових позицій відбулася всього за два тижні!

Черномирдін став спостерігачем

Один із найвідоміших красномовців на теренах СНД Віктор Черномирдін, який трудиться Надзвичайним та Повноважним Послом Російської Федерації в Україні, став офіційним закордонним спостерігачем на виборах Президента. Разом iз Віктором Степановичем на виборчих дільницях за перебігом голосування спостерігатимуть ще 23 працівники російської амбасади. Відповідне рішення позавчора ввечері на своєму засіданні прийняла Центральна виборча комісія, повідомляє УНІАН. У цілому ж позавчора було зареєстровано півсотні міжнародних спостерігачів. Таким чином, на сьогодні мандат міжнародних спостерігачів уже закріплено за 203 особами.

Влада готує надзвичайний стан,

Влада схиляється до запровадження надзвичайного стану, використовуючи враження від терактів у Беслані, під яким зараз перебувають громадяни України, застеріг учора з трибуни Верховної Ради член фракції СПУ Станіслав Ніколаєнко. «Соціалісти глибоко сумують за безневинними жертвами, але сьогодні в Україні ці події використовуються як додатковий імпульс в очікуванні конфліктів, особливо після того, як наш глава держави оголосив наступні вибори Президента виборами «брудних технологій» і тим самим, по суті, дав цим технологіям «зелене світло», — сказав Ніколаєнко.

108 мільярдів у кошик нації

Учора на засіданні уряду було затверджено обсяг зведеного бюджету на наступний рік. Він становитиме орієнтовно 108 мільярдів гривень.Прем'єр-міністр Віктор Янукович висловив сподівання, що бюджет-2005 сформують своєчасно і зобов'язав міністерства і відомства остаточно узгодити з Мінфіном обсяги статей, що стосуються сфер їхньої діяльності.

Вічний Лукашенко

Позавчора ввечері президент Білорусі Олександр Лукашенко у телезверненні до народу повідомив співвітчизникам, що одночасно з парламентськими виборами 17 жовтня буде проведено референдум з питання, чи він, Лукашенко, може втретє балотуватися у президенти на виборах 2006 року. Конституція Білорусі, нагадаємо, обмежує перебування на посаді президента країни двома термінами. Формально, народ повинен відповісти на референдумі на одне питання, яке сформульовано так: «Чи дозволяєте ви першому Президенту Республіки Білорусь Олександру Григоровичу Лукашенку брати участь в якості кандидата в президенти Республіки Білорусь у виборах президента і чи схвалюєте ви частину першу статті 81 Конституції Республіки Білорусь у наступній редакції: «Президент обирається на п'ять років безпосередньо народом Республіки Білорусь на підставі загального, вільного, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування?». Тобто вже немає жодної згадки про обмеження кількості каденцій.

Росія плаче, Янукович скаче

Росія плаче, Янукович скаче

У понеділок, коли в Росії було оголошено траур за жертвами Беслана, у Черкасах кандидат у президенти Віктор Янукович разом з вітчизняними та російськими зірками боровся з тероризмом і висловлював свою скорботу за загиблими у незвичний спосіб — великим шоу-концертом. Співочий тур на підтримку Януковича, який мав робочу назву «Ми діти твої, Україно», того дня в Черкасах довелося перейменувати, згідно з актуальністю моменту. Акція в день скорботи отримала назву «Кандидат у президенти Віктор Янукович та зірки естради — проти тероризму». «Діти України» хутенько підлаштувалися до «боротьби проти тероризму», майже не змінюючи репертуару. Єдине — перед концертом довелося виступити із сумними словами від російської делегації Йосипові Кобзону, від української — Янові Табачнику, пише «Українська правда».

Спецназ нас захистить, а «троцькістів» буде покарано

Спецназ нас захистить, а «троцькістів» буде покарано

Учора Президент Кучма виступив із сильною промовою, яку можна назвати програмною. Виступ цей, судячи з того, що Президент говорив як «по-писаному», не був експромтним, а готувався заздалегідь, приблизно за ті кілька днів, що минули від трагедії у північноосетинському Беслані. Для виголошення тактики влади напередодні виборів було обрано і невипадкове місце — військову частину в населеному мусульманами Криму, яку Президент раптом вирішив відвідати. Військова частина «непроста» — 47-й полк спеціального призначення внутрішніх військ МВС України, базований в кримському селищі Краснокам'янка. Маємо єдність місця (навіть двох місць) і дії — все у стилі класицизму. Уроки, які мусила б винести з трагедії в Беслані не Україна, а Росія, Леонід Кучма використав для створення зайвої напруги навколо передвиборчої кампанії. Принаймні особисто мені як громадянці України до виступу Президента здавалося, що «не все так погано в нашому домі», принаймні — що вибори пройдуть безкровно, а мої співвітчизники зовсім не готові ні до повстань, ні тим більше до революцій.

Влада скорочує урни

Як і передбачалося, влада почала впроваджувати одну зі своїх виборчих технологій, спрямовану на зниження активності голосування у регіонах, які найбільше симпатизують кандидату в президенти Віктору Ющенку. Йдеться про скорочення кількості виборчих дільниць, що відбувається начебто у зв'язку з тим, що площа цих дільниць менша ніж 50 квадратних метрів. Як повідомив народний депутат, голова Волинської обласної організації «Сила народу» Борис Загрева, виконкоми сільських рад за участі працівників райдержадміністрацій приймають рішення про утворення виборчих дільниць лише в тих селах, де площа приміщень становить не менше 50 метрів. Так, тільки у Володимир-Волинському районі у випадку, якщо територіальна комісія затвердить подання виконкомів, iз 67 виборчих дільниць не діятимуть 16. А якщо по п'ятнадцяти районах пройде таке скорочення? Все робиться для того, щоб люди не прийшли голосувати, щоб було незручно добиратися в сусідні села, які, враховуючи адміністративно-територіальну специфіку області, розташовані одне від одного неблизько.