ПУК уже не почуємо

ПУК уже не почуємо

Протягом двох останніх днів з парламентсько-урядової коаліції (у простонародді званої зрозумілою абревіатурою ПУК) вийшли або призупинили членство 47 депутатів з фракцій Народної аграрної партії, «Демініціатив-Народовладдя», «Центру». На їхній вихід із більшості вплинули різні чинники, починаючи з методів діяльності Медведчука і завершуючи бізнесовими інтересами. Проте очевидним уже зараз є той факт, що парламентської більшості, попри оптимістичні реляції повпреда Президента у ВРУ Олександра Задорожнього, просто не існує: у ній не вистачає 226 голосів.

Темники для міліції

Центральний штаб Віктора Ющенка заявив, що «МВС формує на місцях так звані групи з відпрацювання сценарію «Президент-2004», до яких входять представники УБЕЗу, УБОЗу, громадської безпеки». «Ці групи виконують розпорядження МВС, які надходять факсами з центру без жодних реквізитів, вихідної реєстрації», — такі пояснення дав журналістам заступник керівника центрального штабу В. Ю. Тарас Стецьків і для переконливості продемонстрував взірець, як він назвав, «ментівського темника».

За що ж сиділи, Вiкторе Федоровичу?

Нещодавно «УМ» детально писала про запит, який на ім'я Віктора Януковича надсилав нардеп Григорій Омельченко. Голова депутатського об'єднання «Антимафія», нагадаємо, закликав Прем'єра оприлюднити копії судових рішень та іншої документації, які стосуються загадкових судимостей Віктора Федоровича. Загалом таких звернень було два, проте досі Омельченко не отримав жодної відповіді. Хоча Янукович отримав у руки ці запити, про що свідчать розписки Кабміну. Нещодавно депутат-«антимафіозі» знову звернувся до Віктора Федоровича. Цього разу документи передавалися з рук в руки, коли пан Прем'єр навідався на відкриття шостої сесії Верховної Ради.

Ну, за знайомство

Ну, за знайомство

Знайомство Леоніда Кучми з Джоном Тефтом, наступником відомого в Україні американського чиновника Стівена Пайфера (Пайфер, як відомо, кілька місяців тому залишив посаду помічника заступника Держсекретаря США), відбулося позавчора. На вістрі переговорів були переважно дві теми — вибори в Україні та США, а також співпраця в Іраку, повідомили в прес-службі Президента України інформагенціям.

Боролися — аби підтримати Сан Санича

Виявляється, не всі лаврові вінки, завойовані українськими спортсменами на Олімпіаді в Афінах, Прем'єру та за сумісництвом голові Національного олімпійського комітету Віктору Януковичу вдалося натягти на свою кандидатську голову. Принаймні двоє спортсменів публічно висловлюють свою підтримку іншому кандидатові — столичному градоначальнику Олександру Омельченку. Це золотий медаліст Афін борець Ельбрус Тедеєв та володарка срібла у бігу на 100-метрівці з перешкодами Олена Красовська.

Шпигування за Гією

Міністерство внутрішніх справ практично завершило службове розслідування стосовно фактів стеження за Георгієм Гонгадзе. Про це представникам ЗМІ вчора повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Манін. Нагадаємо, що на початку літа службове розслідування було розпочато на вимогу Генеральної прокуратури України, а підставою став широкий суспільний резонанс від статей у британській «Гардіан», в яких доводилося, що «наружка» МВС тривалий час стежила за Гією. Згідно з поданням слідчих із Різницької, у правоохоронному відомстві повинні були з'ясувати, чи справді міліція стежила за журналістом. І якщо так, то хто до цього причетний, безпосередньо керував «наружкою» і наскільки законним та виправданим було таке стеження.

Зрадник чи просто радник?

Днями в інтернеті з'явилася інформація про те, що народний депутат, член групи «Центр» Тарас Чорновіл став радником Прем'єр-міністра зі зв'язків з львівським регіоном. Ця інформація щонайменше здивувала, адже Тарас свого часу входив до фракції «Наша Україна», вважався одним з найбільш радикальних опозиціонерів. На жаль, «УМ» не вдалося сконтактуватися з сином В'ячеслава Чорновола: обривався зв'язок із його мобільним телефоном. Проте, як розповів Чорновіл у коментарі «Українській правді», він таки стане «неформальним» радником Прем'єра.