Собаче Дежа Вю

Собаче Дежа Вю

П’ятеро цуценят–близнюків з’явилися на світ після клонування німецької вівчарки на ім’я Трект. Цей пес ще за життя став справжнім героєм. Саме він знайшов останню живу людину під завалами Всесвітнього торгового центру в Нью–Йорку, який 11 вересня 2001 року став мішенню терористів. Трект працював на завалах без перерви майже 48 годин, але таки зумів знайти під дев’ятиметровим шаром уламків ще живого постраждалого.

Або гроші, або газ

«Нафтогаз України» має намір здійснити свої погрози: підприємствам теплокомуненерго, які мають найбільші борги за спожитий газ, буде перекрито краник із блакитним паливом. У «чорний» список потрапили «Київенерго», «Кримтеплокомуненерго», «Донецьктеплокомуненерго», «Криворізька теплоцентраль», севастопольське «Севтеплоенерго», рівненська «Комуненергія», «Луцьктеплоенерго», «Уж–тепло», кам’янець–подільська «Тепловоденергія», «Дніпротеплоенерго», «Полтаватеплоенерго». Станом на 15 червня заборгованість енергопідприємств перед «Нафтогазом» за блакитне паливо, спожите з початку опалювального сезону (тобто ще з жовтня минулого року), становить 3,464 млрд. гривень. Споживачі розрахувалися всього на 60 відсотків. «Нафтогаз» виправдовується, що численні звернення до місцевих органів влади і теплоенергопідприємств із проханням активізувати розрахунки проігноровані. Ось і доводиться діяти рішуче.

Червивий червень

Червивий червень

Хоча ми й дочекалися нарешті літа, однак на власній, так би мовити, шкірі ми цього поки що не відчуємо. Сьогодні, щоправда, на переважній території країни ще буде сонячно. Утім захід, а по обіді — й північні області купатимуть дощі.

Залізо стомилося, люди — теж

Залізо стомилося, люди — теж

Уже до жовтня цього року на 275–й арт­базі під Новобогданівкою не залишиться жодного боєприпасу. Про це під час поїздки на базу повідомив міністр МНС Володимир Шандра. До кінця квітня МНС запланувало вилучити з території артилерійської бази всі вибухонебезпечні боєприпаси. Такий поспіх міністр пояснив тим, що у травні почнеться спека, тож розкидані вибухами на технічній території бази снаряди нагріватимуться до температури 50—70 градусів. А це може призвести до нових вибухів. Наразі піротехніки щодня знешкоджують, у середньому, від 20 до 40 тонн боєприпасів. За приблизними оцінками, залишилося підірвати ще близько 8,2 тисячі тонн боєприпасів.

Україна має оберіг

Україна має оберіг

Останні стібки на дев’ятиметровому Рушнику національної єдності поставили учора в Києві. До Національного заповідника «Софія Київська», де завершували творити український оберіг, у понеділок прийшла і дружина Президента Катерина Ющенко. Вона також взяла в руки голку, щоб помережити гігантське полотно гладдю. А вчора зранку до вишивання долучилася і Уповноважена з прав людини Ніна Карпачова. Незадовго потому вже готовий рушник було презентовано в «Українському домі» Президенту України Віктору Ющенку. Загалом у роботі над ним, як повідомила «УМ» автор ідеї створення рушника і заступник голови оргкомітету акції Тамара Степаненко, взяли участь близько 1100 вишивальниць.

Семенюк через дефіс

Семенюк через дефіс

Відтепер Водохреще в родині голови Фонду держмайна Валентини Семенюк та її чоловіка Віталія Самсоненка буде подвійним святом. Адже цього дня вони офіційно стали подружжям. Напередодні, в п’ятницю, 50–річна наречена допізна затрималася на «Свободі» Савіка Шустера. Одначе в день весілля журналісти біля Печерського РАГСу побачили її напрочуд свіжою і усміхненою. Наречений прибув до Палацу одружень першим, невдовзі приїхала й наречена в білому костюмі та білих чобітках. Біля РАГСу вже зібралося чимало родичів і друзів пари — здебільшого діти (у Валентини Семенюк дві доньки, а у Віталія Самсоненка — двоє синів, які мають власні сім’ї), приїхала навіть старенька мати 57–річного нареченого. Процедура розпису була традиційною: обручки, весільний рушник (пані Валентина примудрилася ступити на нього першою, що, за прикметам­и, означає, ніби вона головуватиме в родині), підписи, перший шлюбний поцілунок і келихи шампанського. Прізвище наречені відтепер носитимуть подвійне Семенюк—Самсоненко та Самсоненко—Семенюк.

Спочатку було слово...

Спочатку було слово...

У неділю в місті Буча під Києвом відбулися молебень і урочиста церемонія друку першої сторінки факсимільного видання Пересопницького Євангелія. Як відомо, роботу над книгою, на якій присягають українські Президенти, ченці розпочали 15 серпня 1556 року, а закінчили лише через п’ять років. Це був перший відомий переклад канонічного євангельського тексту, виконаний українською мовою. Нині єдиний екземпляр книги, якій уже майже 450 років, зберігається в Інституті рукописів Національної бібліотеки України ім. Вернадського. Звісно, широкому колу читачів і дослідників видання не доступне. Тому й було вирішено зробити копію Пересопницького Євангелія.

Реверансів не буде?

Реверансів не буде?

Урядова комісія із розслідування причин аварій на орендному підприємстві «Шахта імені Засядька» завершила складання акта розслідування. «Ми не могли погодитись із тим, що причиною трагедії на шахті є лише стихія, тому провели додаткове розслідування, — повідомив голова комісії, перший віце–прем’єр–міністр Олександр Турчинов. — Це безпрецедентна аварія в історії України, під час якої загинуло 107 гірників. І ми не будемо робити реверанси перед тими, хто порушив або не виконав своїх функціональних обов’язків. Таких посадовців в акті визначено 11 осіб».

Гроші принесе листоноша?

Гроші принесе листоноша?

Свою першу планову робочу поїздку до регіонів новопризначений Прем’єр Юлія Тимошенко символічно здійснила до Дніпропетровська, тобто на свою малу батьківщину. Роздавати чиновникам завдання Юлія Володимирівна почала просто з аеропорту міста. Адже за кілька років цей аеровокзал прийматиме учасників і гостей чемпіонату «Євро–2012». Вже цьогоріч на його реконструкцію і модернізацію буде виділено кошти, аби довести аеропорт до рівня міжнародних стандартів. Через станції–довгобуди центр міста, за словами Тимошенко, справляє гнітюче враження, тому найближчим часом буде розроблено чіткий графік робіт щодо спорудження метро. «У 2008 році необхідно купити устаткування на суму 530 мільйонів гривень, аби в 2009–му чи на початку 2010–го мати в експлуатації три нові станції», — додала Тимошенко. Вже цьогоріч уряд поставив завдання здати дві станції — «Парус–1» і «Парус–2».

Молитва за Лавру

Руйнування восени в’їзної брами до Києво–Печерського заповідника, здавалося б, мало привернути увагу державних органів влади до проблем Лаври. На жаль, ґвалт, який вчинила преса та керівництво заповідника, до потрібних вух не долетів.