А на гербі — знак «крутого пацана»

Як замовити власний герб і хто може собі це дозволити? Що означає символіка кольорів, металів та тварин на щиті? Хто з наших співвітчизників може вважатися справжнім аристократом? Про це та багато іншого розповів директор і художній керівник Геральдичної палати, заслужений художник України Олексій Руденко.

Крупний план. І не посміхатися!

З 1 травня діють нові вимоги для оформлення віз для українців на виїзд до Польщі. Якщо раніше не існувало чітких вимог щодо фотографій, то тепер фото для візи має бути розміром 3,5х4,5 см, обов'язково кольорове, зроблене на світлому тлі. Фото має бути «свіжим», тобто зробленим не раніше ніж за 6 місяців перед поданням до консульства. Фотографуватися відтепер треба «крупно»: обличчя має займати не менше 70—80 відсотків поля фотографії.

Робота — не вовк...

У Міністерстві юстиції працюють над законопроектом, який має чітко визначити юридичний статус державних свят, а також окреслити, які саме свята можуть претендувати на цей високий статус. Як розповів Сергій Головатий, державними або національними є визначальні для народу та держави свята. У ці дні офіційні установи підіймають державний прапор, депутати і Президент беруть участь в урочистих заходах.

Члени Малої академії наук України

Члени Малої академії наук України

Минулого тижня у Пущі-Водиці відбулося нагородження переможців заключного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України. Нагороджували переможців гуманітарних секцій — іноземної філології, української мови, української літератури, зарубіжної літератури, фольклористики та мистецтвознавства.

Ой в болоті, на Дунаї...

Львів'янка Ольга Мелень отримала найпрестижнішу у світі екологічну премію Голдмана та 125 тисяч доларів. Вручення відбулося 24 квітня в Сан-Франциско (США) в присутності губернатора штату Каліфорнія Арнольда Шварцнеггера.

Захищайтеся, панове!

Захищайтеся, панове!

Надія Заїченко, випускниця аспірантури при Інституті педагогіки, вже третій рік не може захистити кандидатську. І робота, як на мій неупереджений, але й непрофесійний погляд, непогана та й актуальна — порівняння організації позашкільної роботи в Америці та в Україні. Але чомусь справи йдуть важко, мов непідмазаний віз. То несамостійність роботи молодій авторці припишуть, то документи загублять, то постійно слухання роботи переносять. Та й науковий керівник не поспішає захищати від нападок свою підопічну. Їй якось поспівчували: «І як ви, така молода, без грошей, без зв'язків, хочете отримати науковий ступінь?» Але дівчина вірить у те, що розум може і без грошей пробити собі дорогу в нашій країні. Надія видала книжкою свою дисертацію, отримала довідку про те, що її робота є оригінальною (захист від звинувачень у плагіаті) і тепер чекає осені, бо аж на цей час перенесли оцінювання її дисертації, коли комісія має вирішити, чи достойна така робота бути заслуханою, чи знову відправити дівчину доопрацьовувати свою сто разів «вилизану» роботу. А час іде, й невідомо, чи не захистить до осені хтось спритніший дисертацію на таку ж тему.

За знання української дають премію

З листопада минулого року близько 5 мільйонів учнів 3-11 класів з усієї України, студенти та курсанти військових навчальних закладів перевірили рівень своїх знань з української мови. Спочатку визначали найкращого «мовника» в класі кожної школи, потім проходили районний, обласний та всеукраїнський етапи конкурсу. Завдання з мови були різнi — це і твір, і редагування тексту, переклад з російської, відмінювання дієслів. Однаковими для всіх учасників були лише завдання всеукраїнського рівня, на місцях же переможців визначали самостійно.

План для Києва — свіжий і зелений

План для Києва — свіжий і зелений

Основна ідея нового проекту — це спроба розфункціонування центру міста, в якому зараз знаходиться і адміністративний, і бізнесовий, і туристичний центри столиці. І це крім того, що тут сконцентровано найбільше бутиків, магазинів, нічних клубів, концертних залів тощо. Тут таки й житлові будинки. За таких умов цілком логічно, що дороги, які ведуть до центру, перевантажені, а у годину пік машини постійно простоюють у пробках та псують акумулятори в безкінечних «тянучках». А екологічна ситуація!

Табори для дітвори

Табори для дітвори

Колишні піонерські табори почали занепадати ще років 5-8 тому. Більшість із них або припиняли своє існування, або їх приватизовували підприємливі люди. Зараз, як розповів заступник голови управління Асоціації санаторіїв і курортів України Ігор Поляков, ще залишилися профспілкові табори відпочинку від успішних підприємств (передусім під Києвом та у Криму). Вартість путівки у таких таборах може бути досить невисока, але лише для «своїх». А більшість таборів перейшли на ринкову основу. Тому більшу частину місць у таборах найчастіше продають туроператорам, які за путівки платять наперед. За словами Ігоря Полякова, Крим дуже активно працює з російськими туроператорами, тож українські громадяни часто зіштовхуються із тим, що замовляти відпочинок у Криму потрібно через Москву.