«Людська» й «академічна»

«Людська» й «академічна»

Уряд Юлії Тимошенко презентуватиме у Верховній Раді не просто програму своєї діяльності, а «документ, який можна без перебільшення назвати продуктом роботи практично всієї інтелектуальної частини нашої країни». Як наголосила Прем’єр–міністр, відкриваючи вчорашнє засідання Кабміну, такою програма стала після тривалого обговорення, в тому числі з громадськими організаціями, об’єднаннями, фондами, асоціаціями, профспілками і науковцями. Подякувавши всім, хто брав участь у цьому процесі, і насамперед міністрам свого Кабінету, Тимошенко зауважила, що головну роль відіграла критика, яка лунала під час громадських слухань. «І це правильно, ми повинні чути цю критику, адже програма «Український прорив: для людей, а не для політиків» розрахована на підвищення добробуту українців», — підкреслила Прем’єрка. Також леді Ю дала доручення забезпечити громадські обговорення всіх важливих рішень уряду і створити відповідну колегію.

Гривня з валер’янкою

За офіційним повідомленням прес–служби Ощадбанку, 10 січня поточного року ця банківська установа отримала перший транш бюджетних коштів у розмірі 198,2 млн. доларів США для проведення виплат громадянам України компенсаційних втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених в установи колишнього Ощадбанку СРСР станом на 2 січня 1992 року, що діяли на нашій території.

Ти записався в Ощадбанку?

Усі «ошукані» відразу після Різдва Христового мали прийти до офісів Ощадбанку і внести себе до реєстру його вкладників. Словом, підтвердити або поновити дані про наявність своїх коштів у цій фінансовій установі. Для цього треба мати: паспорт (копію перших чотирьох сторінок з пропискою), ідентифікаційний номер (копія), ощадну книжку (якщо немає, то протягом кількох днів, як «УМ» повідомили у банку, відповідні дані будуть поновлені). Після того залишається лише отримати тисячу гривень зі свого рахунку або використати їх за схемою, котру запропонує уряд (про це трошки нижче).

Законне право внести розкладачку

Отже, Юля, а з нею і деякі міністри, вчора вдруге увійшла в ту саму «річку» — Кабінет Міністрів. І вже вчора Юля могла заносити на сьомий поверх свою розкладачку. Цікаво, як із насиджених місць у Будинку уряду з’їжджали міністри Януковича та сам Прем’єр від Партії регіонів, для якого, нагадаємо, це також була «друга ходка» в Кабмін? Із цим запитанням «УМ» звернулася до господарського управління КМ.

Коли профспілки стануть лідерами

Коли профспілки стануть лідерами

Складається враження, що багатостраждальну шахту Засядька під свою опіку взяла сама смерть — її «холодний подих» там відчувають набагато чіткіше, ніж запах метану. Ще не встигли підняти на гору тіла загиблих 18 листопада шахтарів, як тут знову пролунав вибух, Його причини, як і попередньої біди, поки невідомі.

Туркменсько-російський шейк

ВАТ «Газпром» (Росія) домовився з Туркменістаном про підвищення ціни на імпортний газ до 130 доларів США за тисячу кубічних метрів у першій половині наступного року і до 150 доларів — у другому півріччі 2008 року, повідомляє УНІАН.

Реприватиза...

Реприватиза...

Вищий господарський суд України відхилив касаційні скарги Фонду державного майна, ЗАТ «Управляюча компанія «Брянський машинобудівний завод», ВАТ «ХК» Луганськтепловоз» і залишив без змін судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій про визнання недійсним договору купівлі–продажу 76 відсотків акцій «Луганськтепловозу».

Шаланди повні — до Одеси!

Шаланди повні — до Одеси!

Нафтопереробний завод — це вигідний бізнес. Але тільки за однієї умови: якщо вдасться придбати дешеву і якісну сировину. Покупця — на бензин, солярку, високоякісну і не дуже, — особливо шукати не треба: промисловість, аграрний сектор споживають пального традиційно багато. Зрештою, власників приватних автомобілів із кожним роком більшає. Та власної нафти Україна видобуває значно менше, ніж їй потрібно, і тому змушена «сидіти» на російській трубі. Це досить часто провокує серйозні проблеми — і політичні, і суто економічні.

Гази. Тиждень на роздуми

Наприкінці минулого тижня РІА «Новості» розповсюдила інтерв’ю заступника голови правління «Газпрому» Олександра Медведєва телеканалу Russia Today, в якому останній заявив, що ціна в 160 доларів за тисячу кубічних метрів є прийнятною. «Питання заборгованості українських партнерів за спожитий газ вирішене, і ми досягли істотного прогресу на переговорах щодо механізмів ціноутворення для України», — констатував Медведєв. На запитання, чи влаштовує така ціна російського газового монополіста, Медведєв відповів: «Головне, що ця ціна влаштовує Україну». І додав, що відповідна угода на наступний рік буде підписана ще до Нового року, можливо, це навіть буде середньострокова угода.