Дзен-Клауси проти передріздвяного шопінгу

Дзен-Клауси проти передріздвяного шопінгу

Християни вже не мають монополії на Різдво. Зовнішні атрибути цього радісного свята запозичила решта світу (за винятком його мусульмансько-ортодоксних закутків). З початку грудня ялинки сяють на площах Пекіна і Шанхая, Токіо і Делі, а вулицями цих міст дефілюють американізовані Санта-Клауси. Будь-який народ не проти мати зайве свято, а будь-який бізнесмен — непогано заробити на ньому. Різдво навіть у християнських країнах втрачає релігійний характер та все більше перетворюється на комерційно-розважальний захід. З цієї точки зору Україну, дякувати Богові, можна вважати заповідником старообрядців. «Офіційну» ялинку на столичному майдані Незалежності представлять народу лише 27 грудня. Київська влада хоче бути «православнішою» від Алексія ІІ, оскільки Москва сяє ялинками ще з початку грудня.

Сербська Феміда у клубку інтриг

Учора у Сербії розпочався судовий процес над 15 особами, яких звинувачують у прямій причетності до вбивства прем'єр-міністра цієї країни Зорана Джинджича — повідомляє Бі-Бі-Сі. Серед них — і Звєздан Йованович, котрий, як вважає слідство, безпосередньо натиснув на курок. Але на лаві підсудних немає головного організатора замаху — Мілорада Луковича, який у середині 90-х, за часів правління президента Слободана Мілошевича, був командиром сербського поліцейського спецназу, так званих «червоних беретів», а в останні роки очолював одне з найнебезпечніших бандформувань країни — «Земунський клан». Лукович і надалі в бігах, отож його судитимуть заочно.

Каддафі перековує мечі на орала

Каддафі перековує мечі на орала

Лівія, яка впродовж багатьох останніх років була терористичним пострахом Заходу, буквально на очах перетворюється на «голубку миру». Минулої п'ятниці країна проголосила про свою відмову реалізувати плани виробництва атомної бомби та інших видів зброї масового знищення і, таким чином, стала друго країною світу (після ПАР), яка відмовилася від амбіцій увійти до ядерного клубу. Доречно згадати, що досі єдиною державою, яка мала досить потужний ядерний арсенал і добровільно відмовилася від нього, є Україна.

Шарон вдарив

Позавчора прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон під час виступу перед приблизно 450 ізраїльськими та закордонними журналістами в готелі «Дан Акадія» в місті Херзлія, що на північ від Тель-Авіва, представив план-ультиматум так званій «дорожній карті» — плану врегулювання конфлікту на Близькому Сході та створення Палестинської держави. Голова ізраїльського уряду висловився на користь чіткої матеріалізації «дорожньої карти» і при цьому застеріг, що якщо палестинці не погодяться з цим планом у всіх його подробицях, то він «не має наміру чекати до безкінечності», а в односторонньому порядку впродовж трьох місяців «відділитися від них». «Розлучення» з палестинцями буде відбуватися шляхом прискорення будівництва останньої 580-кілометрової ділянки стіни між Ізраїлем та палестинськими територіями і ліквідації та перегрупування деяких єврейських поселень на палестинських теренах.

Шльома не помре, поки свого не допне

Позавчора ще один емігрант з Росії реалізував свою мрію і став громадянином США — повідомила агенція «Асошіейтед Пресс». У цьому не було б нічого дивного, якби не вік новоспеченого американця — 104 роки. Шльома Хаймович Лівшиць народився в Україні ще в часи царя Миколи ІІ. Брав участь у громадянській та Другій світовій війнах, звільняв від німців Ленінград. Після війни поселився у місті на Неві і працював на взуттєвій фабриці, потім перебував на пенсії, поки 1996 року не емігрував до США вже з Санкт-Петербурга. Він не хотів помирати на самоті, оскільки є вдівцем, а вся його родина (син, 47-річна онука та двоє правнуків) виїхала до США ще раніше.

Саддам дивиться кіно

Головний колишній співробітник Саддама Хусейна та, як вважають, теперішній лідер антиамериканського партизанського руху в Іраку Іззат Ібрагім аль-Дурі здався американцям — повідомила агенція ІТАР-ТАКС із посиланням на арабськi ЗМІ в Каїрі. Але головна увага світу надалі привернута до долі заарештованого минулої суботи колишнього президента Іраку Саддама Хусейна. Американська адміністрація та Правляча рада Іраку спростували чутки про можливе вивезення затриманого з країни і повідомили, що він надалі утримується в Іраку, на околицях Багдада.

Обрати легше, ніж усунути

Під поданням про початок імпічменту президента Литви Роландаса Паксаса склали підписи 85 депутатів Сейму (парламенту) країни. Останнім свій, 86-й, підпис демонстративно поставив голова Сейму Артурас Паулаускас. Для початку процедури відкликання голови держави, за Конституцією Литви, потрібно зібрати підписи лише 36 депутатів, але збір 86 підписів став своєрідною демонстрацією сили. Підписи під поданням склали не лише представники опозиції, а й частина пропрезидентської правлячої коаліції.

Катаклізми—2003

Циклон, вітер швидкістю до 120 кілометрів за годину та різке похолодання, що навідалися на південно-східне узбережжя Індії, забрали вчора життя 50 людей. Більшість людей загинула від переохолодження. Циклон також руйнував будинки, виривав із корінням дерева та нищив бананові сади, які годують місцевих мешканців. Влітку в Індії від нестерпної спеки загинули 1500 осіб.

Американська кішка та іракська мишка

Тривають дискусії стосовно того, чиє правосуддя повинне оцінити і покарати злочини колишнього іракського диктатора Саддама Хусейна, якого заарештували у суботу поблизу іракського міста Тікріт. І наскільки суворою може бути кара. Теперішній голова Правлячої ради Іраку Абдель Азіз Аль-Хакім висловлюється за смертну кару для Саддама. У населення Іраку — повний діапазон думок: від смертної кари для диктатора до вимог його повернення до влади.

Ген там, за садами, піймали Саддама

Ген там, за садами, піймали Саддама

Неголений, патлатий, змарнілий, бомжацького вигляду чоловік, якого в суботу ввечері американці витягнули із криївки, влаштованої в саду неподалік рідного міста Хусейна Тікріту, аж зовсім не нагадував колишнього блискучого іракського лідера. Спершу американські вояки навіть вагалися: чи справді це Хусейн, місцезнаходження якого вказали їм за колосальну багатомільйонну винагороду родичі екс-диктатора? Сумніви були такими великими, що заарештованого насамперед повели на експертизу ДНК. Виявилося: таки Хусейн.