Парламентські зомбі

Парламентські зомбі

Виявляється, вийти з того, чого не існує, таки можна. Що й довели своєму фракційному та партійному «шефові» Валерію Пустовойтенку, який у такій можливості напередодні сумнівався, депутати з фракції НДП-ПППУ — Сергій Шевчук, Олег Зарубінський та Анатолій Кафарський. Учора вони заявили про свій вихід із парламентської більшості.

Істерія і Мін'юст парламенту не страшні

Ще не встигнувши змінити Конституцію, Верховна Рада вже примудрилася її порушити. Такий вердикт виніс... ні, не Конституційний Суд, а всього лише Мін'юст, згідно з висновком якого парламент ухвалив рішення, що не відповідає не лише Основному закону, а й деяким іншим законодавчим актам.

То входить, то виходить — чудово все виходить?

То входить, то виходить — чудово все виходить?

Так є вона, все-таки, чи немає? «А яка різниця? По-моєму, це вже нікого не цікавить», — якось сумно відповів на запитання кореспондента «УМ» щодо того, чи існує все-таки у Верховній Раді парламентська більшість, один із депутатів-«трудовиків». Мабуть, «більшовик» зі стажем знав, що каже — судячи з настрою більшості (не парламентської, а звичайної) парламентаріїв, наявністю чи відсутністю «під куполом» законодавчого будинку на Грушевського, 5, парламентсько-урядової коаліції (ПУК) наразі щиро переймаються хіба що її лідери та «зовнішні» натхненники.

«Неба в топазах» ми не побачимо

Учора з президентської дистанції зійшов один «бігун»-кандидат: в останній день, відведений для здачі підписних листів, до Центрвиборчкому із зібранням «автографів» не з'явилися представники лідера Партії реабілітації українського народу (колишня Партія реабілітації тяжкохворих) Григорія Черниша. Того самого, який обіцяв у разі перемоги роздавати лікувальні прикраси з топазу. Щоправда, у порівнянні з десятками інших кандидатів кандидат, який за часів СРСР мотав строк за приватну медичну практику — голковколювання, — має певну перевагу: йому повернуть грошову заставу розміром у півмільйона гривень.

Тому що їм — мінімум, а йому — максимум

Незбагненні речі кояться в найвищих органах державної влади України: в Кабінеті Міністрів раптом усі як один розучилися рахувати, а законодавці переплутали Верховну Раду з агітаторською будкою. Принаймні саме таке враження може скластися у сторонньої, не обізнаної з перипетіями українського політичного життя людини після ознайомлення з обговоренням у парламенті (як у сесійній залі, так і в кулуарах) закону про мінімальний прожитковий мінімум. Згідно з цим документом, який уряд вніс на розгляд ВР, наступного року прожитковий мінімум на одну особу має складати 382 гривні на місяць.

«Невиконане замовлення» хочуть виконати?

Наприкінці минулого тижня українській Генпрокуратурі таки вдалося передати Юлiї Тимошенко повістку про виклик до Головної військової прокуратури Російської Федерації. Попри це, «леді Ю.» заявляє, що не збирається їхати до Москви» на слідчі дії. «Якщо в мене не вистачить розуму, і я туди поїду, вони хочуть затримати мене й ізолювати від політичних процесів в Україні, і навряд чи я колись повернуся», — зазначає пані Тимошенко. За її словами, мова може йти навіть про терористичний акт, скоєний проти неї на теренах Росії. На думку панi Юлiї, саме такі плани зараз виношують опоненти коаліції «Сила народу». «Тому я запропонувала абсолютно відкрито, щоб представники російської прокуратури приїхали в Україну, так як це передбачено законами України, і взяли всі пояснення від мене, — розповіла днями Ю.Т. в інтерв’ю «5-му каналу». — Я з великим задоволенням їх надам. Немає ніяких проблем».

«Пісня свободи» помандрує Україною

«Пісня свободи» помандрує Україною

Суботню акція «Разом переможемо» у Києві продовжив мистецький захід «Пісні свободи». З тієї ж сцени, що й Ющенко, після нього виступили провідні українські молодіжні гурти — «Плач Єремії», «ВВ», «Тартак», «Танок на майдані Конго». Концерт почався піснею Тараса Чубая на вірші Юрія Андруховича («Мій пане, який нерозумний світ!.. / Яка на румовище сходить журба! / Під небом, чорним, ніби графіт, / конаю в піску. І грифон з герба»), а закінчився — життєствердною «Весною» Олега Скрипки, яку разом із кумиром співали десятки тисяч молодих голосів.

Перше львівське демократичне скликання депутатів облради підтримало Віктора Ющенка

Асоціацію депутатів Львівської обласної ради першого демократичного скликання створено у Львові. Таким чином депутати, які на зорі незалежності України під керівництвом В'ячеслава Чорновола затвердили своїм рішенням Державний Гімн, Прапор та Тризуб, тим самим давши поштовх для розвитку всієї української державності, задекларували своє намагання і сьогодні сприяти розбудові нашої країни. Адже, на переконання колишніх депутатів, Україна сьогодні як ніколи потребує активізації усіх патріотичних сил.

Тому що все «послідовно» та «надійно»

Розрив між лідером коаліції «Сила народу» Віктором Ющенком та «єдиним» кандидатом від влади на цих виборах Віктором Януковичем залишається непохитним — 5-7 відсотків. Цей розрив зберігається протягом усієї виборчої кампанії. За останнім опитуванням Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова, свої голоси за Ющенка готові віддати 29,6 відсотка опитаних, а за Януковича — 25,2. Головний комуніст Петро Симоненко набрав би 7,5 відсотка, голова Соцпартії Олександр Мороз — 5,7 відсотка, провідниця найпрогресивніших соціалістів Наталія Вітренко — 2%, керманич Партії промисловців і підприємців Анатолій Кінах — один відсоток. Решті кандидатів не вдалося б перетнути лінію, встановлену Кінахом.