Корупція — не привід для відставки?

Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон виключив можливість своєї відставки у зв'язку із звинуваченнями в корупції — повідомило вчора ізраїльське громадське радіо. Радіостанція стверджує, що Шарон зробив таку заяву у виступі перед своїми найближчими співробітниками. Міністерство юстиції Ізраїлю повідомило позавчора, що прокуратура впродовж кількох наступних тижнів вирішить, чи звинуватити Шарона у взятті хабаря наприкінці 90-х років, коли він займав пост міністра закордонних справ. Прокуратура Тель-Авіва вже висунула офіційне звинувачення ізраїльському бізнесмену Давиду Аппелу у спробі підкупити Шарона за посередництвом його сина Гілада. Йдеться про хабар у розмірі 600—700 тис. доларів.

Тридцять третій Давос

Тридцять третій Давос

Учора у швейцарському гірському курорті Давос розпочав свою роботу 33-й щорічний Світовий економічний форум (СЕФ). Головна мета проведення СЕФ полягає у сприянні розвитку контактів між керівниками держав і урядів, бізнесменами та науковцями для розширення міжнародного торговельно-економічного співробітництва. Членами Форуму є понад 1000 наймогутніших компаній різних країн світу, а очолює Форум професор Клаус Шваб. Унікальний характер Давоського форуму, заходи якого, як правило, підпорядковані визначенню довготермінових тенденцій і перспектив розвитку політичних, економічних, соціальних і технологічних процесів у світі, дозволяє його учасникам шляхом неформального обміну думками окреслити нетрадиційні шляхи вирішення проблем світового порядку. Неофіційна обстановка під час проведення Форуму створює умови для безпосереднього спілкування, що дозволяє главам держав і урядів, представникам ділових кіл зустрітися без надмірних протокольних формальностей і обговорити проблеми, що становлять для них практичний інтерес. Така особливість Форуму перетворює його в одне з найзручніших місць для зустрічі керівників країн, які іноді дотримуються протилежних соціально-політичних поглядів та орієнтаці, зазначає сайт МЗС України.

Америка і світ очима Буша

Позавчора ввечері (вчора вночі за київським часом) президент США Джордж Буш виступив у Конгресі зi щорічним звітом про стан держави. У своїй промові, яка тривала майже годину, президент зосередився на темах війни з тероризмом, захищав інтервенцію США до Іраку та зобразив внутрішню ситуацію в США в рожевих барвах. Оскільки цього року відбудуться чергові президентські вибори, то в промові було зроблено наголос на успіхах діючої адміністрації, передусім у боротьбі з тероризмом, яка, на думку доповідача, зробила США більш безпечним місцем. Одночасно він наголосив, що війна з тероризмом далека від закінчення. Буш усіма можливими способами захищав своє рішення про інтервенцію до Іраку. Хоча зброї масового знищення так і не було знайдено, але президент запевняв у промові, що існували програми її створення, реалізації яких Америка не могла допустити.

Змі­ша­лись у трю­мах

Змі­ша­лись у трю­мах

Нор­везь­ке ван­таж­не суд­но «Рок­нес» пе­ре­вер­ну­ло­ся до­го­ри дном у фі­ор­ді Ра­у­не поб­ли­зу міс­та Бер­ген у пів­ден­но-за­хід­ній час­ти­ні Нор­ве­гії, по­ві­до­ми­ла аген­ція «Франс Пресс». Ка­тас­т­ро­фа ста­ла­ся по­зав­чо­ра о 16.30 за міс­це­вим ча­сом. Між­на­род­на ко­ман­да суд­на скла­да­ла­ся з 29 осіб: 23 фі­ліп­пін­ців, трьох гол­лан­д­ців, двох нор­веж­ців та од­но­го нім­ця. Від­ра­зу ж до ря­ту­валь­но-по­шу­ко­вих ро­біт бу­ли за­лу­че­ні 15 су­ден та чо­ти­ри ге­лі­коп­те­ри.

Іспанський лівий марш

Позавчора після надзвичайного засідання Кабінету міністрів голова уряду Іспанії Хосе Марія Азнар зустрівся з королем Хуаном Карлосом, який прийняв рішення розпустити парламент і підписав відповідний декрет. Прем'єр-міністр повідомив, що наступні парламентські вибори відбудуться 14 березня. Хосе Марія Азнар уперше очолив уряд Іспанії 1996 року після того, як його Народна партія перемогла на виборах. Після двох каденцій він не має наміру претендувати на третю, тому перше місце в партійних списках Народної партії тепер посів заступник Азнара — Маріано Рахой.

У зимовій Варшаві про «осінь» України

Позавчора в редакції «Газети виборчої» відбулася конференція «Східний вимір — тристороння співпраця», організована за участі посольства Великої Британії в Польщі. Хоча конференція була присвячена перспективам майбутніх відносин об'єднаної Європи з Україною та Білорусcю, йшлося переважно про українські справи. На конференції звучали доволі похмурі прогнози стосовно запланованих на осінь виборів Президента України, зазначає «Газета виборча».

Нема Нємена

Нема Нємена

У ніч із суботи на неділю у Варшаві в Центрі онкології помер після тривалої та важкої хвороби один із найвідоміших артистів Польщі другої половини ХХ століття Чеслав Нємен. Він не дожив місяць до свого 65-го дня народження. Співак і композитор, талановитий музикант і обдарована поетичним та малярським талантами людина, він мав велетенський вплив на розвиток не лише популярної музики Польщі кількох останніх десятиліть, але загалом на розвиток культури в цій країні. Він був унікальною, можливо, єдиною зіркою польської музичної сцени. Його різнобічність та постійне новаторство, завдяки якому Нємен завжди випереджав музичні моди, були предметом постійних суперечок в артистичному середовищі країни та тихого невдоволення комуністичної влади. В 60—80-х роках він був символом бунту та творчої свободи, хоча відмежовувався від політики.

Вибору, а не відбору

Вибору, а не відбору

Позавчора Іраком прокотилася хвиля демонстрацій на підтримку вимог аятоли Алі Сістані, який рішуче вимагає здійснити заплановану на червень цього року передачу влади іракцям лише шляхом загальних виборів. Найбільші демонстрації відбулися в південному місті Басра, де на вулиці вийшли десятки тисяч людей. Дещо менші — у Багдаді, Мосулі та Рамаді. Американський план швидкого створення іракського уряду, який був узгоджений 15 листопада між США та тимчасовою Правлячою радою Іраку, опинився під загрозою зриву. У зв'язку з цим американський цивільний адміністратор Іраку Пол Бремер учора терміново відбув на консультації до Вашингтона. У понеділок він зустрінеться з Генсеком ООН Кофі Аннаном та обговорить з ним питання ширшої участі ООН у вирішенні іракських справ, оскільки Сістані та іракський загал більше довіряють цій організації, ніж Білому дому.

Ранок починається з теракту

Ранок починається з теракту

Вчора о 8.30 за місцевим часом в іракському місті Баакуба, яке розташоване на північний схід від Багдада, стався черговий замах на відділення місцевої поліції. Теракт було здійснено «традиційно» — самогубця використав начинену вибухівкою машину, повідомила агенція «Рейтер» з посиланням на свідків інциденту. Окрім самого камікадзе, загинули ще щонайменше дві особи, а 29 отримали поранення. Серед поранених — 14 поліцейських.

Розширення без поглиблення

Розширення без поглиблення

З 1 січня Ірландська Республіка перебрала на себе на півроку головування в Європейському Союзі. Ці шість місяців, однозначно, ввійдуть в історію передусім тим, що 1 травня відбудеться п’яте і найбільше в історії ЄС розширення: до 15 теперішніх членів ЄС приєднаються десять нових країн. Ця урочиста подія буде дещо затьмарена: розширення Союзу відбудеться без поглиблення зв’язків між країнами-членами. Таке поглиблення мала б гарантувати нова Конституція ЄС, яка ставила завданням надати Союзу більш демократичний характер.