Навчені досвідом трьох воєн

Навчені досвідом трьох воєн

Сьогодні у Пакистані завершуються триденні пакистано-індійські мирні переговори, головною темою яких було врегулювання проблеми спірного штату Кашмір, повідомляє агенція «Ассошіейтед Пресс». Це перші такі переговори за останні три роки між двома ядерними країнами, конфлікт 2002 року між якими мало не переріс у чергову, четверту, війну. Її було відвернено лише завдяки міжнародному втручанню. Саме тому за переговорами напружено стежать не лише у двох зацікавлених країнах, але також у всьому світі. У перший день переговорів делегація МЗС Індії на чолі з Аруном Кумаром Сінгхом зустрілася з головою МЗС Пакистану Ріазом Хохаром у столиці країни — Ісламабаді. Оскільки першу зустріч було охарактеризовано в ЗМІ двох країн як «сердечну», то вчора розмови продовжилися у більш камерній та неофіційній атмосфері на гірському курорті Мурріє, що за 50 кілометрів на північний схід від Ісламабада.

Лупайте сю стіну

У зв'язку з близьким вступом Словенії до Європейського Союзу позавчора почався демонтаж стіни та металевих загороджень, які розділяли колись єдине місто з тисячолітньою історією на два: словенське Нова Горіца та італійське Горіція. Символічне розбирання стіни з молотами та французькими ключами в руках розпочали мери двох частин поділеного міста — словенець Мірко Брульц та італієць Вітторіо Бранчаті. Трохи помахавши молотами, вони випили під оплески городян по келиху шампанського.

Японський будильник іракського виробництва

Двоє американських військовослужбовців загинули та дев'ятеро отримали поранення за попередню добу. Агенція «Франс Пресс» повідомила про найсерйозніші інциденти, під час яких пролилася кров військовослужбовців. Пізно увечері в середу в західній частині Багдада закладений на узбiччi дороги вибуховий пристрій спрацював у той час, коли поруч проїздила патрульна машина США. Відтак двоє американців загинули і один отримав тяжкі поранення. Також позавчора ввечері спрацювала саморобна бомба, закладена поблизу бази іспанського військового контингенту в південній провінції Діванія. П'ятеро іспанських солдатів та іракський перекладач, які поверталися з патрулювання на базу, поранені.

Країна щоденного жаху

Учора вранці терорист-самогубця детонував начинену вибухівкою машину в Багдаді перед військкоматом. У результаті потужного вибуху серед натовпу з приблизно 400 бажаючих стати рекрутами загинули 47 чоловіків та приблизно 40 отримали поранення, повідомила агенція «Рейтер». Полковник американської армії Ральф Бейкер повідомив агенції, що в машині було близько 200 кілограмів пластикової вибухівки і на додачу артилерійські снаряди — для збільшення «вбивчого ефекту». «Рейтер» також повідомляє уточнені дані про позавчорашній теракт у місті Іскандрія: там від вибуху перед поліцейським відділком начиненої вибухівкою машини загинули 53 особи.

Як Буш був дезертиром?

Одним із суттєвих елементів цьогорічної виборчої кампанії у США стали звинувачення демократів на адресу президента-республіканця Джорджа Буша в тому, що він у роки В'єтнамської війни ухилився від громадянського обов'язку і не до кінця відбув військову службу. Впродовж останнього тижня Білий дім кілька разів намагався спростувати ці звинувачення, стверджуючи вустами речника Скотта Макклеллана: «Президент виконав свій обов'язок, і його з почестями звільнили у запас».

5,5 мільйона миттєвостей війни

На британському інтернетівському сайті www.evidenceincamera.co.uk зібрано п'ять з половиною мільйонів фотографій окупованої нацистами Європи, що їх зробили в роки Другої світової війни з повітря пілоти Британських Королівських ВПС та інших країн антигітлерівської коаліції. Хоча з цих фото давно знято гриф «Таємно», але вони досі були недоступними історикам та широкій публіці. Ці сповнені драматичних подробиць фото нагадують про жахи війни: зруйновані міста, концтабори, поля великих битв. Техніка аерозйомки навіть на той час була вже настільки розвиненою, що на деяких фото можна розгледіти окремих в'язнів концтабору Аушвіц (Освенцім), дим, що здіймається над трубами крематорію. Інші зафіксували тіла загиблих під час висадки в Нормандії 6 червня 1944 року американських вояків, що гойдаються на морських хвилях.

Немає людини — немає суперника?

Немає людини — немає суперника?

Схоже, що Генпрокуратура Росії не може позбутися розгубленості у зв'язку з гучним політичним скандалом — зникненням ще в четвер кандидата у президенти Росії Івана Рибкіна. Вчора вранці прес-служба Генпрокуратури повідомила агенції «Рейтер», що за фактом зникнення відкрито кримінальну справу за статтею «навмисне вбивство», а буквально через кілька годин «Інтерфакс» повідомив, що цю кримінальну справу закрито за підозрою у скоєнні навмисного вбивства, оскільки наразі Рибкіна не знайдено ні серед живих, ні серед мертвих.

Латвійські «більшовики» повалили уряд меншості

Позавчора ввечері прем'єр-міністр Латвії Ейнар Репше після засідання правління партії «Новий час», яку він очолює, заявив про відставку уряду Латвії у повному складі, повідомила латвійська інформагенція BNS. Голова уряду пояснив у поданні про відставку президенту країни, що не бачить можливості для продовження роботи теперішнього кабінету міністрів, який не має підтримки парламентської більшості. Президент Вайра Віке-Фрейберга вчора заявила, що вакууму влади не існує, оскільки уряд у теперішньому складі продовжить роботу до моменту формування нового кабінету міністрів.

Чи є життя на HD 209458b?

Чи є життя на HD 209458b?

Останній місяць приніс кілька сенсаційних відкриттів, які свідчать на користь можливого існування примітивних форм життя у космосі. І йдеться не лише про Марс. Вченим-астрономам вдалося вперше в історії виявити кисень в атмосфері планети за межами Сонячної системи — повідомила агенція «Франс Пресс». Планета, яка в реєстрі космічних тіл проходить під номером HD 209458b, першою з планет за межами Сонячної системи отримала тимчасову назву Осіріс, що походить від імені єгипетського бога. Ця планета знаходиться від нас на відстані 150 світлових років (один світловий рік дорівнює приблизно десяти трильйонам кілометрів) і обертається навколо зірки, подібної до нашого Сонця.

З моря — свобода

З моря — свобода

Сіландія була заснована як суверенне князівство 1967 року в міжнародних водах за шість миль від східного узбережжя Великої Британії. Острів-фортеця, розташований усього за 65—100 миль від берегів Франції, Бельгії, Голландії та Німеччини. Офіційною мовою Сіландії є англійська, а офіційною валютою — сіландський долар, який прив'язаний до американського. Починаючи з 1969 року, запроваджені паспорти та марки Сіландії.