Розрив у одне «очко»

Рейтинг кандидата в президенти Віктора Януковича дещо наблизився до показників лідера перегонів — Віктора Ющенка, однак не йдеться про їх урівняння чи відставання чинного Прем’єра лише на один відсоток, про що позавчора повідомили «дослідники» з Київського міжнародного інституту соціології на замовлення радника глави АП Погребинського. За результатами останніх хвиль загальноукраїнського «хвильового» опитування, які вчора оприлюднили фонд «Демократичні ініціативи» та центр «Социс», різниця в рейтингу між Ю. і Я. становить у першому турі 4,9%, а в другому — 5,4% на користь Ющенка.

Українці Росії — проти Януковича

Провідні українські організації Росії відмежувалися від призначеного на 8 жовтня з'їзду «Українці Росії за Януковича». «Проведення цього зненацька організованого, непідготовленого заходу з незрозумілим представництвом викликане тимчасовими політично-кон'юнктурними міркуваннями, а тому є недоречним та може завдати лише шкоди як російському українству, так і російсько-українським відносинам», — йдеться в заяві, яку підписали, зокрема, керівники Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» та утвореного ще в 1993 році Об'єднання українців Росії, в яке входить понад 80 регіональних українських організацій РФ.

Нумо, люди, вболівати:

Скидається на те, що отримати задоволення від ток-шоу «Кандидатські дебати», яке теоретично має бути найцікавішим елементом передвиборчої кампанії, телеглядачам принаймні в першому турі виборів-2004 не вдасться. Мабуть, «найзахопливішим» буде словесний поєдинок двох соратників по «мочилову» Віктора Ющенка, в яке їх запрягли політтехнологи певного кандидатського штабу, — «націоналіста» Романа Козака та «комуніста, робітника й селянина» Олександра Яковенка.

Ще один екс-Прем'єр між лідерів

Ще один екс-Прем'єр між лідерів

На запитання соціологічної служби інформаційного агентства УНІАН «За кого з кандидатів на пост Президента України ви проголосували б, якби вибори відбувалися сьогодні?» 7,2 відсотка громадян віддали свої голоси голові Партії промисловців і підприємців України Анатолію Кінаху. Дослідження проходили наприкiнцi вересня, одночасно у трьох містах — Києві, Одесі та Харкові. У Києві було опитано 1500 повнолітніх громадян усіх соціальних категорій, у Харкові та Одесі — по 1200, усього близько 4000 осіб. Соціологи мали на меті з'ясування рейтингів кандидатів на пост Президента України і суспільні вимоги та очікування стосовно якостей та особистості, яка має стати Президентом України.

Привид Януковича-гвалтівника

Учора найрезонанснішим виступом у ВР була промова народного депутата від фракції Блоку Тимошенко Григорія Омельченка, який звинуватив Прем'єра Віктора Януковича в тому, що в молоді роки він згвалтував жінку. Приводом для виступу Омельченка з трибуни стало мовчання глави уряду у відповідь на його депутатський запит щодо надання копій документів про судимості та «інші злочини» Януковича.

Тимошенко не падає й від «пострілу»

Тимошенко не падає й від «пострілу»

У неділю ввечері Черкаси зустрічали Юлію Тимошенко. Народна депутатка, лідерка БЮТ і партії «Батьківщина», партнерка кандидата в президенти Віктора Ющенка по коаліції «Сила народу» провела прес-конференцію для місцевих журналістів, поспілкувалася з черкащанами у прямому ефірі обласної телестудії «Вікка», блискуче відповівши на всі запитання, й під оплески 10-тисячного натовпу городян, котрі зібралися на площі Богдана Хмельницького, вийшла на сцену, аби поспілкуватися з народом.

Ющенко перемагає, і це вигідно демократичній Росії

Ющенко перемагає, і це вигідно демократичній Росії

Своїми думками стосовно передвиборчих перегонів в Україні під час свого короткого візиту до Києва з українськими журналістами поділився відомий російський політолог і публіцист, директор московського Центру стратегічних досліджень Андрій Піонтковський. Йшлося і про російський вплив на перебіг передвиборчих подій, роль російських політтехнологів в Україні та перспективи російсько-українських стосунків після обрання нового Президента.

«Донецькі бандюки» зайнялися кіднепінгом

«Донецькі бандюки» зайнялися кіднепінгом

У тому, що від результату виборів-2004 залежить і доля, і їхнє особисте майбутнє, молодих людей переконувати не треба. Недарма ж у нинішній президентській кампанії з особистої ініціативи бере участь чи не більше молоді, ніж за всі попередні вибори разом узяті. І владі це дуже не до вподоби, адже попри всі «політінформації» заляканих викладачів, студенти навіть під загрозою виключення з навчального закладу (а таке траплялося вже не раз) не збираються підтримувати «правильного», себто провладного, кандидата. (Цікавий випадок із життя. Молодий хлопець роздає передвиборчу агітацію Віктора Януковича, супроводжуючи процес примовкою: «Беріть газетку, голосуйте за Ющенка!». Питаю: «Ти що, не бачиш, чия це газета? Вона ж за Януковича!» — «Та знаю я, знаю. Газетки роздаю, бо за це платять. А за Ющенка агітую, бо сам за нього голосуватиму. Папірець люди й без того викинуть — воно нудне, а про Ющенка запам'ятають»). Більше того, активні юнаки та дівчата об'єднуються у громадські організації й рухи, аби разом протидіяти владі як на рівні свавільних деканів-ректорів, так і вище.

Популістський бойкот

Популістський бойкот

Координатор того, що й досі всупереч логіці продовжує називати себе парламентською більшістю, знову залишився без фракції. Учора з депутатської групи «Демократичні ініціативи», яка до того налічувала 14 «багнетів», вийшов Олег Салмін, тож Степанові Гавришу терміново треба «завербувати» у своє фракційне «військо» когось із нардепів, аби «ДІ» не зникли з парламентської мапи. Вочевидь, доведеться позичати когось у братніх фракцій екс-більшості.