«Противсiх», якого не вiзьмеш на макуху

На недавній прес–конференції в Полтаві заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко нагадав журналістам про те, що не лише виконує обов’язки високопосадовця, а й продовжує відстежувати суспільні процеси як вчений, доктор політичних наук. Саме в цій іпостасі представник БЮТ спрогнозував «загострення політичного конфлікту в Україні вже під кінець весни».

Щоб «розрядити» спричинену ціновими та іншими «обвалами» напругу, Президент Віктор Янукович, на думку Томенка, проведе чистку в уряді. Причому «проводи» можуть бути як «м’якими», коли полетять голови тільки деяких «реформаторів», так і жорсткішими — з відставкою всіх урядовців із Прем’єром Миколою Азаровим включно. БЮТівський політолог схиляється до передбачень гіршого для свого тезки варіанта... Водночас Миколі Томенку, за його словами, наразі «бракує аргументів» для висновків про готовність суспільства до справді масових виступів проти дій нинішньої влади на кшталт туніського чи єгипетського. Чому?

«Козирний» утікач

Непритомного 37–річного мешканця села Устивиці Великобагачанського району привезли до місцевої лікарні ввечері. Від численних травм та ушкоджень чоловік, не приходячи до тями, помер у приймальному відділенні. Лікарі одразу ж повідомили про це правоохоронцям, які з’ясували, що тяжко травмованого чоловіка підібрали на автодорозі Велика Багачка — Гоголеве — Великі Сорочинці після того, як його збив легковик, водій якого з місця пригоди зник. Тож до пошуків утікача, крім співробітників місцевого райвідділу міліції, долучилися і їхні колеги з Полтави.

Позичте, бабцю, на хабар

Вигляд двох молодих жінок, які морозного дня шукали тимчасовий прихисток в одному зі «спальних» мікрорайонів Полтави, неабияк розчулив самотню пенсіонерку. Адже потенційні квартирантки приїхали аж із Білорусі, та й просилися до житла лише на десять днів: доки продадуть на Центральному ринку 15 тонн краму, який привезли з сусідньої країни. От тільки почати торгівлю поки що не можуть, бо ж за дозвіл треба заплатити кількатисячний хабар... податківцям.

Голосуємо... мовчанкою

Можливість поскаржитися на дії чи бездіяльність співробітників Державтоінспекції, надіславши SMS–повідомлення на «мобільний» номер, яким безпосередньо опікується керівництво Управління ДАІ у Полтавській області, водії одержали з 11 лютого, відколи тут за дорученням міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова запровадили згадану новацію. Однак всупереч прогнозам і сподіванням, абсолютна більшість учасників дорожнього руху проголосувала за розрекламоване «ноу–хау»... мовчанкою.

Послизнувся і впав?

Двоє офіцерів міліції зайшли у помешкання 28–річного хлопця, щоб перевірити «сигнал» сусіда про побутову сварку під час святкового застілля в чималенькій компанії. І хоча той телефонний дзвінок в Октябрський райвідділ міліції був учорашнім (за цей час сусіди встигли помиритися, ніхто не виявляв ознак агресії чи якихось інших правопорушень), гості в цивільному зажадали, щоб господар пройшов iз ними до найближчого пункту охорони порядку нібито для надання ґрунтовніших пояснень. Там же дільничні інспектори міліції самі заходилися «пояснювати» батьку двох неповнолітніх дітей причини виклику за допомогою спецзасобу — гумової палиці...

За програш — бомба

У першій половині лютого у Полтаві вже двічі по телефону «мінували» відпочинково–розважальний клуб «Спліт», головною фішкою якого донедавна було казино. «Найгучнішим» виявилося перше повідомлення про закладену вибухівку, коли близько 23–ї години, тобто у розпал розваг, з історичного будинку в центрі міста довелося евакуювати кількасот завсідників закладу. Вибухового пристрою не знайшли. Водночас правоохоронці встановили, що «попереджувальний» дзвінок у Полтаву надійшов аж зі столиці Норвегії Осло. Вочевидь, з–за меж України пролунав і його «дубль». При цьому з’ясувалося, що адміністрація клубу добре знає ймовірного телефонного «терориста».

А ми злодіїв — дубиною

Після того як для запобігання масовим крадіжкам чавунних кришок «вуличних» люків полтавські комунальники почали замінювати їх на виготовлені з бетону й полімерів, ті ж таки місцеві «металісти» зі ще більшою затятістю почали «полювати» на решітки зливової каналізації. При цьому поява чималеньких «дірок» на проїжджих частинах вулиць не лише загрожує життю та здоров’ю земляків, а й фактично виводить iз ладу довжелезні відрізки системи відведення дощових і талих вод. Адже в кожну таку «пащу» одразу потрапляє габаритне сміття, що забиває вхідні отвори підземних каналів — тоді згадані води нагадують про себе величезними калюжами на поверхні... Водночас для заміни лише однієї вкраденої металевої решітки, за словами начальника служби зливової каналізації міської шляхово–експлуатаційної дільниці Юрія Колесника, потрібно близько півтори тисячі гривень.

Чи заклює Мазепу двоголовий орел?

Чи заклює Мазепу двоголовий орел?

Днями міський голова Полтави Олександр Мамай, відповідаючи на запитання агенції «Інтерфакс–Україна», зазначив, що питання встановлення у місті вже готового пам’ятника гетьману України Івану Мазепі залишається політичним, тож його має вирішувати «керівництво країни». Мовляв, виконувати волю тисяч патріотів України полтавський мер буде тільки після того, як відповідне рішення «ухвалить Верховна Рада і його підпише Президент». При цьому, якби питання про встановлення пам’ятника все ж винесли на розгляд сесії міськради, пан Мамай особисто утримався б від голосування, бо ж вважає, що воно «штучно розділяє полтавців».

Своїх — у двері, чужих — за стіл?

Щоб сказати своє «фе» підготовленому депутаткою–«регіоналкою» Оленою Бондаренко і вже схваленому парламентом у першому читанні законопроекту, який скасовує 50–відсоткову квоту на трансляцію в телерадіоефірі вітчизняної музичної продукції, представники чотирьох полтавських гуртів — «Трансформера», «ДельТори», «Рекости» і «Сінгуматора» — днями влаштували прес–конференцію в обласному центрі. Попри те що згадані команди грають різну музику й не кожна з них дотримується 100–відсоткової україномовності у власній творчості, одностайним виявилося їхнє категоричне несприйняття пропонованих сумнівних новацій.

Верхи на популізмі

Приватні перевізники в Полтаві підняли ціни після того, як остання сесія міськради дозволила їм працювати за так званим «вільним» тарифом. Тож «учорашні» квитки на проїзд вартістю 1,25 гривні тепер продають по 2 грн. Такий різкий ціновий стрибок, на думку нинішніх очільників обласного центру, зумовлений тим, що їхні попередники, граючись зі своїми земляками–виборцями у популістські ігри стосовно «найдешевшого» міського транспорту в Україні, фактично прогавили кілька попередніх підвищень плати за проїзд після подорожчання пального, запчастин, зростання мінімальної зар­плати тощо.