«Баранка» — не ракетка

Згідно з повідомленням Головного управління МВС у Київській області, у ніч із 14 на 15 вересня в селі Глеваха Васильківського району джип «Тойота Ленд Крузер», власником якого є відомий у минулому тенісист Андрій Медведєв, наїхав на чоловіка просто на пішохідному переході. Від удару загиблий перелетів через дах машини й упав на асфальт, де його переїхали ще два транспортні засоби. Від отриманих травм Андрій Зіньківський загинув на місці.

Катя залишається Бондаренко

Катя залишається Бондаренко

Обранцем однієї з найкращих тенісисток України Катерини Бондаренко став київський бізнесмен Денис. Із коханим дівчина познайомилася минулого року. Пропозицію руки і серця перспективний чоловік зробив спортсменці ще під час новорічних святкувань. «Вони вже давно зустрічалися. Денис її надзвичайно любить, прекрасно до неї ставиться. Саме весілля пройшло дуже цікаво і красиво. Близько 70 запрошених гостей, серед яких були найближчі для Каті люди, щиро раділи цій церемонії», — зазначає у коментарі «УМ» мама і тренер Катерини Наталія Бондаренко.

«Мертвi душі» стукають до Януковича

«Мертвi душі» стукають до Януковича

Сьогодні під стінами адміністрації Президента відкривається фотовиставка на підтримку збереження історичного Києва. Органiзатори (Бюро журналістських розслідувань «Свідомо», громадськi ініціативнi групи «Збережи старий Київ», «Кияни, об’єднуємося», «Національний екологічний центр України») нагадають чиновникам про так i не розглянутий проект закону щодо персоніфікації відповідальності за негативні наслідки, спричинені порушенням будівельних норм і правил у процесі проектування, експертизи проектів та будівництва об’єктів. «Якщо до закону внесуть дієві зміни, то чиновники нестимуть кримінальну відповідальність за самовільне знищення iсторичних споруд, — каже «УМ» куратор виставки, член Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» Софія Кущ. — Усі презентовані фотографії стосуються різних споруд, тому модель кожного знімку відтворює певну особливість постраждалого об’єкта. Фотографії об’єднані спільною тематикою: вони свiдчать про те, що будинки руйнуються, їх не ремонтують, про це весь час багато говорять, але нічого, на жаль, так і не робиться — про цінність історичних споруд усі просто забули».

Хорватська «качка»

«За попередньою інформацією, отриманою від компетентних джерел Лівії з посиланням на військове командування міста Місрата, з’ясовано, що повідомлення про розстріл не відповідає дійсності», — запевняє речник МЗС України Олександр Дікусаров. Він пояснює: громадянам України в Лівії гарантоване право на захист iз боку представників дипломатичних місій. У разі затримання чи розстрілу українців про це одразу було б повідомлено у посольство України в Тріполі.

По тепло — лише на південь

Прогнози народних синоптиків справ­джуються: друга половина вересня нагадає, що літо таки закінчилося, незважаючи на теплу погоду, яскраве сонце і ледь відчутний вітер. Нагадаємо, народний синоптик Волині Володимир Лис попереджав читачів «УМ», що, починаючи з третьої декади вересня, очікується сильне похолодання, погода вкрай зіпсується. В «Укргідрометцентрі» підтвер­джують: сонячними днями залишилося тішитись зовсім недовго.

Скромниця з Покуття, що вчиться на прокурора в Одесі

Скромниця з Покуття, що вчиться на прокурора в Одесі

23–річна Олеся Стефанко родом з Івано–Франківщини. Батьки Олесі — уродженці мальовничого села Ковалівка, що в Коломийському районі (на прикарпатське Покуття). За словами красуні, в дитинстві вона зовсім не мріяла ходити по подіумах у купальниках, тому пішла здобувати освіту до серйозного навчального закладу — Інституту прокуратури та слідства Національного університету «Одеська юридична академія». Зараз Олеся навчається на 5–му курсі.

Співаємо без політики

Співаємо без політики

День міста в Луганську, який святкували на минулих вихідних, не пройшов без ексцесів. Вийти на сцену перед самим початком концерту відмовився Святослав Вакарчук. Причина невдоволення співака виявилася більш ніж вагомою — вiн зажадав, аби зі сцени зняли великий банер Партії регіонів. Тож організаторам спершу довелося зрізати логотип провладної сили, а потім і взагалі зняти полотно.

Історія в портретах

Історія в портретах

Вісім сотень портретів авторитетних постатей із різних епох, які пов’язані зі становленням української держави, тепер дивляться на викладачів та студентів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Самі собі режисери

Самі собі режисери

Вони можуть безпроблемно організувати свій робочий час, дозвілля та відпочинок у будь–якому місці, адже вони — «профі» у питаннях самоврядування та самоконтролю. Тож свіже морське повітря, кримське сонце та привітне море тільки надихають їх на активність і подальші винаходи. Цього року 600 таких старшокласників у рамках VІІІ зміни «Шкільна веселка» з’їхалися до Міжнародного дитячого центру «Артек», аби взяти участь у роботі VII Всеукраїнського тематичного навчально–оздоровчого збору лідерів учнівського самоврядування та долучитися до низки інших заходів, які пропонують майбутнім керівникам дізнатися про різні аспекти самореалізації.

За кермо — без паранджi

Феміда відмовила трьом мешканкам Судака, мусульманкам Фадьме Муслімовій, Зілесі Кадировій і Аліні Кадировій, у задоволенні їхнього позову з вимогою дозволити фотографуватися на права у традиційному для їх­ньої релігії головному уборі — хіджабі. Судді окружного адмiнiстративного суду Криму стверджують: для фотографії на паспорт чи посвідчення водія знімати убори необхідно всім, незважаючи на релігійні переконання. Перед тим обурені жінки подавали скарги до Управління державної автоінспекції Криму, але там теж одноголосно підтримали позицію феодосійського Міжрайонного реєстраційно–екзаменаційного відділу.