До Харкова йому — ще так грамів зі сто

До Харкова йому — ще так грамів зі сто

Принаймні факт бійки харківського мера з митниками підтверджує інтернет–видання «Нічна варта». 12 березня пан Добкін брав участь у Міжнародному форумі нерухомості у французьких Каннах. Там він нібито презентував проекти Харкова, присвячені підготовці до футбольного дій­ства в Україні — Євро–2012. За даними видання, після прильоту до столиці міський голова Харкова вже був добряче «піддатий». Тут «Остапа й понесло»...

І хто їм суддя, тим домушникам?!

І хто їм суддя, тим домушникам?!

З помешкання колишнього Генпрокурора України Віктора Шишкіна зловмисники винесли 200 тисяч гривень, 3 тисячі євро та газовий пістолет його дружини. Злодії зламали замок вхідних дверей і спокійно проникли у помешкання, а затим так само непомітно покинули його. Історія набула таємничості після того, як у ЗМІ просочилася інформація про нібито вказівку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка не повідомляти журналістам жодних даних про обставини пограбування.

Нагорода знайшла героя

88–річний Василь Левкович — єдиний, хто залишився живим і був удостоєний такої відзнаки. Загалом Золоті хрести мали отримати двадцять «упівців», однак імена більшості з них понині нікому невідомі — з метою конспірації нагорода вручалася лише «на папері» людям під псевдонімами. «15 березня 1946 року наказом української Головної визвольної ради Левкович став одним із останніх бійців Української повстанської армії, якому мали вручити відзнаку, — розповів «УМ» начальник відділу зовнішніх зв’язків Львівської облради Тарас Возняк. — Тоді це було лише у формі наказу, а тепер вже маємо точну копію хреста зі щирого золота».

Без права на сепаратизм

Без права на сепаратизм

У 2004 році так званий Всеукраїнський з’їзд депутатів усіх рівнів у Сіверськодонецьку сприймався як така собі «їхня відповідь Майдану» — вияв паніки в команді Віктора Януковича після втрати ініціативи на президентських перегонах. «СС–2» затіяли після того, як «помаранчева» команда вдруге підійшла до повноти всієї влади в Україні. Але якщо у 2004–му «сенсом» з’їзду були шантажистські заклики до федералізації, від’єднання ПіСУАРу від України тощо, то цього разу «януковичі» «штовхали» значно поміркованіші, навіть дуже банальні гасла. Їхньою метою було трохи підняти підупалий рейтинг Партії регіонів. Уже після з’їзду можна стверджувати: мети навряд чи досягнуто.

«Воля» — це ще не сваволя!

Претензії до монополіста на кабельному ринку України — компанії «Волі–кабель» — у Нацраді пояснюють тисячами скарг від мешканців окремих районів столиці, яким провайдер почав масово вимикати аналогове телебачення. Незважаючи на те, що 20 лютого Держрегулятор зобов’язав «Волю» припинити відключення, компанія ослухалася й надалі, ліквідовуючи аналогове телебачення, стимулює перехід абонентів на цифрове, адже саме так вона отримує частину «заробітку».

«СС–2»: подвійна атака

«СС–2»: подвійна атака

На ІІ всеукраїнському з’їзді депутатів рад усіх рівнів, що відбудеться у Сіверськодонецьку вже завтра, будуть представлені не лише представники сходу й півдня, а й «делегати з усіх областей, Криму, Севастополя та Києва». Про це повідомляє прес–центр з’їзду. Прес–секретар оргкомітету Олена Рубцова зазначає, що «набагато більшим, ніж сподівалися організатори, виявилося представництво західних областей».
Творці «Сіверськодонецька–2» діють на широку ногу. По–перше, за можливість зібратися в тому самому Льодовому палаці, що й 2004 року, Партія регіонів перерахувала непоступливій сіверськодонецькій владі 5 млн. грн. По–друге, лише в Києві на з’їзд акредитовано 124 журналісти — для представників ЗМІ замовили чартерний авіарейс зі столиці. Ще 110 медійників мають прибути з регіонів. Крім того, телетрансляція з’їзду вестиметься через супутник.

Стереотипи впадуть, нескорені — живуть

Ще тиждень мешканці Донбасу матимуть можливість більше дізнатися, ким були вояки УПА і за що вони боролися. 27 лютого в одному із залів обласної універсальної бібліотеки імені Крупської відкрилася виставка фотодокументів про героїзм, труднощі й життя повстанців у боротьбі за незалежність нашої держави. Відкриття пройшло без ексцесів. «Жваве спілкування з представниками засобів масової інформації закінчилося досить дружньо. Більше того, ми дещо дізналися для себе. Вони, гадаю, з наших історій теж чимало почерпнули», — розповів «УМ» один із співорганізаторів виставки Володимир Вятрович.

В агонії «до побачення»

В агонії «до побачення»

В указі, розміщеному на офіційному веб–сайті глави держави, причина звільнення керівника Першого національного не вказана. Згідно з новим Законом України «Про телебачення і радіомовлення», керівники Національної телекомпанії України призначаються на посаду і звільняються Президентом України за поданням Верховної Ради України. Оскільки ж парламент заблокований і не працює, сумніви в легітимності такого рішення були.

Через сміття нема зупинки

Нестерпний сморід і гори сміття — таку невтішну картину днями під час комісійного об’їзду виявило керівництво Львівської залізниці. Особливо занедбаною є територія в Ужгороді та на його околицях, а також у Мукачевому, Колчино, Сваляві тощо. Відтак залізничники заявили, що більше не мають наміру прибирати сміття, яке люди справно виносять до колій, а місцева влада воліє не помічати, і попередили: на вирішення проблеми влада кожного населеного пункту має тиждень, після чого приміські потяги не зупинятимуться на «захаращених» станціях.

Прокуратура Київраді не суперник?

Студента київського вузу співробітники Управління боротьби з економічною злочинністю «пов’язали» в одному з пансіонатів Одеси після проведення низки оперативнорозшукових заходів. Затримання відбулося у рамках справи про передачу рішенням сесії Київради 1 жовтня минулого року у приватну власність або постійне користування близько 4 відсотків столичної землі вартістю понад 10 мільярдів доларів.