В очікуванні бульдозерів

В очікуванні бульдозерів

На грудях із помаранчевою і зеленою стрічками закликає ходити мешканців Львова новоутворений Комітет порятунку Львова. У такий спосіб активісти комітету хочуть врятувати місто від побудови на його найвищому пагорбі замку, ідеєю якого захопилося і керівництво міста. Зелений колір на грудях символізуватиме ландшафти Високого Замку (так зветься гора, де мають звести фортецю), а оранжевий — має нагадувати владі, що помаранчева революція не закінчилася.

І ми без візи у Європу?

Після того як позавчора речник Міністерства закордонних справ України Дмитро Свистков висловив занепокоєння щодо затягування Євросоюзом початку діалогу про лібералізацію візового режиму для українських громадян, європейська сторона почала заспокоювати збентежених високопосадовців. Прес-секретар комісара Євросоюзу із зовнішніх зв'язків та політики європейського сусідства Емма Удвін заявила, що ЄС не відмовляється від ідеї спрощення візового режиму для громадян України. Нагадаємо, що лібералізація процедури видання віз передбачена планом дії «Україна—ЄС», який був прийнятий після приходу нової влади в Україні.

Зонам — волю?

Виправити ситуацію з ліквідацією вільних (спеціальних) економічних зон в Україні пообіцяв Президент Віктор Ющенко. Перебуваючи в Австрії, він, зокрема, визнав, що скасування 24 СЕЗ було помилковим кроком, і зазначив, що частину зон таки буде відновлено.

Ходорковський-2?

Ходорковський-2?

Доля Михайла Ходорковського може очікувати і на відомого російського політика, екс-прем'єр-міністра Михайла Касьянова, який претендує стати потужним опозиційним кандидатом від правих сил на майбутніх президентських виборах у Росії. Як і в Ходорковського, проблеми у Касьянова розпочалися саме після відповідних депутатських запитів, а після тривалої судової тяганини наприкінці цієї весни відомого бізнесмена засуджено до дев'яти років ув'язнення.

Kонституція «пройшла» в Люксембурзі

Євросоюз після двох поразок отримав нарешті першу перемогу у намаганні затвердити єдину європейську Конституцію. Такий подарунок керівництву ЄС зробив Люксембург, громадяни якого більшістю голосів підтримали проект основного документа об'єднаної Європи. «За» проголосувало 56,52% населення, однак, як інформує Бі-Бі-Сі, влада Люксембургу сподівалася на більше голосів. Зауважимо, що прем'єр цієї країни Жан-Клод Юнкер обіцяв піти у відставку у разі негативного результату референдуму.

Киргизстан з президентом

Киргизстан з президентом

Киргизстан після березневої революції тюльпанів нарешті отримала нову законно обрану владу. У неділю киргизи обрали своїм президентом революційного лідера Курманбека Бакієва, який до цього часу виконував обов'язки глави держави. Для усіх такий результат був абсолютно очікуваним, зважаючи на високий рейтинг популярності Бакієва. Відповідно, він отримав переконливу перемогу, а саме близько 89% голосів. Решта кандидатiв не набрали більше 4%, зокрема друге та третє місця посіли омбудсман країни Турсунбай Бакірули та лідер Союзу промисловців та підприємців Акбарали Айтікєєв. Проти всіх проголосувало 0,93% виборців.

Чи не забагато «Наших Україн»?

Партія, яка зараз займає одне з перших місць у рейтингах довіри, і досі залишається чи не найбільш невизначеною серед відомих політичних сил щодо свого виборчого майбутнього. Адже до кінця не відомо не лише в якому форматі (самотужки, у блоці, з ким саме у блоці) партія «Наша Україна» (яку більшість досі називає «Реформи і порядок») рушить на вибори, а й те, як на той момент вона буде називатися.

Права людей чи олігархів?

Права людей чи олігархів?

За нової влади українці почали більше скаржитися правозахисникам на порушення їхнiх прав та свобод. Про це повідомила під час свого щорічного звіту в парламенті омбудсман Ніна Карпачова. Однак на запитання «УМ», чи свідчить збільшення скарг про погіршення ситуації в Україні щодо порушення прав громадян, головна правозахисниця країни не змогла відповісти однозначно. «І так, й інакше. На жаль, ці порушення тривають, як і при попередній владі. Але вони загострилися стосовно окремих регіонів ще більше, зокрема стосовно тих, хто займав іншу політичну позицію», — сказала Карпачова, яка останнім часом усе активніше заявляє про політичні переслідування в Україні.

Настя за музейним склом

Турки допоможуть Україні збудувати музей української дівчини Роксолани. Цьогоріч минає 500-рiчний ювілей від дня народження цієї жінки-легенди, яку «в миру» звали Настею Лісовською. Відповідно до святкування цієї дати обговорюються ініціативи щодо побудови музею в рідному місті дружини Сулеймана ІІ Рогатині Івано-Франківської області.

Помаранчева нитка між Майданом і Банковою

Помаранчева нитка між Майданом і Банковою

Більшість українців наразі не відчули на собі позитивних змін після майже піврічного правління нової владної команди. Але водночас, як не парадоксально, це не заважає їм довіряти «помаранчевому» керівництву України. Такі думки народу з приводу результатів роботи Президента Ющенка і Ко зібрала громадська організація «Пора» (та, що «чорна»), яка впродовж другої половини червня провела за всіма правилами соціології опитування в усіх обласних центрах країни.