Журналістські «Оскари»

Журналістські «Оскари»

Позавчора в Колумбійському університеті (Нью-Йорк) було оголошено список цьогорічних лауреатів Пулітцерівської премії — найпрестижнішої нагороди в американській журналістиці та однієї з найбільш престижних у галузі літератури. Церемонія вручення премій пройде в Колумбійському університеті 24 травня. Переможці визначаються авторитетним журі університету у складі 18 осіб, починаючи з 1904 року. За заповітом засновника премії, американського видавця Джозефа Пулітцера, вона призначається у цілій низці номінацій, які розбиті на дві великі категорії.

Гірше гір можуть бути лише мокрі гори

Трагічно закінчилася екскурсійна поїздка болгарських школярів до хорватського міста Дубровнік. На зворотній дорозі пізно ввечері автобус iз 50 особами — дітьми, двома вихователями та двома водіями — зірвався з гірської дороги і впав з 50-метрової висоти в гірську ущелину, в річку, повідомила сербська агенція «Бета».

Вiдступ від демократії

Колишній прем'єр-міністр Владімір Мечіар та колишній голова парламенту Іван Гашпарович набрали найбільше голосів на президентських виборах у Словаччині, які відбулися у суботу, та вийшли у другий тур, оскільки жоден з них не дістав 50 відсотків голосів, необхідних для незаперечної перемоги. За повідомленням ЦВК Словаччини, Мечіар набрав 32,73 відсотка голосів виборців, а Гашпарович — 22,28 відсотка. Другий тур відбудеться 17 квітня.

Бі-Бі-Сі — ім­пе­рія в ім­пе­рії

Бі-Бі-Сі — ім­пе­рія в ім­пе­рії

Новим головою Британської телерадіомовної корпорації (Бі-Бі-Сі) вчора було затверджено Майкла Грейда, який до цього очолював «Канал 4», повідомив учора інтернет-сайт Бі-Бі-Сі. Грейд обійме цю надзвичайно відповідальну посаду, що впродовж двох останніх місяців залишалася вакантною після звiльнення Кейвіна Девіса, який подав у відставку після оприлюднення звіту лорда Хаттона та граду урядової критики з приводу незалежної позиції корпорації у питанні війни в Іраку.

1+1 = Кіпр у Євросоюзі?

Позавчора сплив термін переговорів про об’єднання Кіпру, які проходили в швейцарському гірському курорті Бюргенсток. Якби чотири зацікавлені сторони (грецькі та турецькі кіпріоти, i голови урядів Греції і Туреччини) спромоглися досягти компромісу у справі об’єднання поділеного на південну, грецьку, та північну, турецьку, частини острова до опівночі 31 березня, то 1 травня Кіпр вступив би до ЄС як єдина країна, у випадку відсутності компромісу — до ЄС приймають лише його грецьку частину. Майже цілодобові переговори у середу не давали результату. І тоді о 22.30 в дію вступила «важка артилерія» в особі Генерального секретаря ООН Кофі Аннана.

Просто перестановка крісел

Просто перестановка крісел

Прем’єр міністр Франції Жан-П’єр Раффарен позавчора ввечері повідомив президенту Шираку про склад свого нового кабінету. Йдеться, власне, про пересадку в нові крісла старих міністрів. Найбільш сенсаційною зміною є відсторонення Домініка де Вільпена від керівництва міністерством закордонних справ. Цей досвідчений дипломат та запеклий критик війни США в Іраку відтепер керуватиме міністерством внутрішніх справ. Для нього це буде прикрим пониженням, можливо, як оцінює французька преса, навіть приниженням, бо за два роки перебування на чолі французької дипломатичної служби (з травня 2002 року) де Вільпен здобув репутацію найбільшої, після свого німецького колеги Йошки Фішера, зірки європейської дипломатії.

Дев'ять з половиною тижнів по-французьки

Дев'ять з половиною тижнів по-французьки

Усю вину за провал пропрезидентських правоцентристських сил на недільних муніципальних виборах у Франції покладено на уряд Жана-П'єра Раффарена. На виборах, нагадаємо, ліва опозиція на чолі з соціалістами набрала більше половини голосів виборців і прийшла до влади у 24 з 26 регіональних асамблей Франції. Ліві побудували свою виборчу кампанію майже винятково на критиці економічних реформ уряду Раффарена і зажадали його відставки та зміни урядової політики. У понеділок уряд подав у відставку, але президент Жак Ширак відставку не прийняв і довірив Раффарену створити до середи новий уряд.

Дорогі наші в'язні

Позавчора парламент Сербії голосами 141 депутата з 204 присутніх на засіданні проголосував надзвичайно суперечливе рішення про надання постійної фінансової допомоги тим сербам, яких притягнуто Гаазьким трибуналом до відповідальності за воєнні злочини . Тож Бєлград щомісяця виплачуватиме колишньому президенту Слободану Мілошевичу та його поплічникам зарплатню, оплачуватиме послуги їхніх правників та судові витрати. Родичі ув'язнених отримають грошову допомогу на отримання віз, поїздки до Голландії та перебування там в готелях — повідомляє Бі-Бі-Сі. Проти цього рішення голосували лише монархісти та депутати від прозахідної Демократичної партії, яка програла грудневі вибори та опинилася в опозиції.

Немов Белка в колесі кризи

Немов Белка в колесі кризи

Політична криза в Польщі дозрівала місяцями, а коли вже дозріла, то події почали розвиватися немов у прискореній відеозйомці. Прем'єр-міністр Лешек Міллер довго вдавав із себе сильну людину, яка однією рукою тримає урядові віжки, а іншою керує справами своєї партії СЛД. Але насправдi обидві руки заслабли. Уряд завдяки планам вступу Польщі до ЄС та підтримці військової операції США в Іраку ще міг похвалитися успіхами в зовнішній політиці, але у внутрішній зазнавав повного краху. Рівень довіри народу до уряду впав до мізерних п'яти відсотків. Відтак у зв'язку з баронськими замашками міністрів розпочався бунт у лавах СЛД, який Міллер не міг придушити, бо довгий час залишався у шпиталі з поламаними ребрами після катастрофи урядового гелікоптера.

Москва вже їм не страшна

Учора у Вашингтоні, в Білому домі, міністри закордонних справ Литви, Латвії, Естонії, Болгарії, Словаччини, Словенії та Румунії підписали в урочистій обстановці протоколи про приєднання їхніх країн до НАТО. На церемонії підписання протоколів були присутніми президент США Джордж Буш, Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер та прем'єр-міністри згаданих країн. Урочиста церемонія підняття прапорів семи нових країн-членів НАТО за участі міністрів закордонних справ усіх 26 країн-членів відбудеться у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі 2 квітня, але офіційно вони набули членства з учорашнього дня.