І на Місяці могли яблуні цвісти

І на Місяці могли яблуні цвісти

Місяць, виявляється, зовсім не такий, як вважалося раніше. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, американські вчені отримали сенсаційні дані, що відкривають нові подробиці про виникнення природного супутника Землі.

Немає сесії — немає й «кіна»

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення винесла попередження «Дирекції телерадіопрограм Верховної Ради України» (канал «Рада»). Підставою для «жовтої картки» є результати перевірки телекомпанії, згідно з якими фактичний час мовлення не відповідає часу, зазначеному в ліцензії каналу «Рада». Згідно з ліцензією, компанія повинна мовити 14 годин на добу. Натомість, за даними ж моніторингу Нацради, було зафіксовано дні, коли мов­лення «Ради» становило 00 годин 00 хвилин.

Що тобі снилось, крейсер «Аврора»?

Крейсер «Аврора», який своїм знаменитим пострілом у 1917–му розпочав штурм Зимового палацу, вчора «взяли на таран». У символ радянської епохи, який тепер є музеєм і стоїть на причалі біля Петровської набережної в Санкт–Петербурзі, врізався невеличкий прогулянковий катер. Сама «Аврора» не постраждала, а от «нападник» зазнав суттєвих ушкоджень.

Узбецька «Новобогданівка»

В Узбекистані евакуюють ціле місто. Мешканців Кагана і кишлаків, розташованих у радіусі 15 кілометрів від нього, автобусами вивозять до обласного центру — Бухари. Налякані люди розповідають, що вночі їх розбудила серія сильних вибухів, і скаржаться на занадто скупу інформацію, яку надає з цього приводу влада.

НАТО на висоті

Акція «Говерла–2008. Україна крокує до НАТО» стартує сьогодні в Івано–Франківську. Цього року в семінарах, лекціях та дебатах щодо Північноатлантичного альянсу візьмуть участь близько 600 молодих людей з усієї України. Семінар на тему руху нашої країни в НАТО для них проведе Борис Тарасюк, колишній багаторічний міністр закордонних справ і затятий євроінтегратор.

Україна відкрила Мальту

Учора до Києва прибув Едвард Фенех–Адамі, президент Мальти. Вранці на ґанку перед секретаріатом його зустрів Президент Віктор Ющенко, а відтак розпочалися переговори в розширеному складі.

Апостол чорнозему

Апостол чорнозему

Саме той, якого називали апостолом чорнозему. За безкомпромісне впровадження ґрунтозахисного безплужного обробітку земель під час понад п’ятнадцятирічного керування Полтавщиною. Цю визнану тепер в усьому світі, найпрогресивнішу, власне, рятівну для матінки–Землі «нульову» агротехнологію йому, тодішньому першому секретареві обкому партії, у 70–ті — на початку 80–х років минулого століття доводилося буквально «пробивати» всупереч науковим і чиновницьким догматам.

Смертельна «Фієста»

Смертельна «Фієста»

Традиційний фестиваль на честь святого Ферміна в іспанській Памплоні вже забрав одне життя: за повідомленнями інформаційних агентств, учасник свята упав зі стіни зав­вишки 40 метрів і вбився.

Правосуддя по–німецьки

Десять наших співвітчизників, жінок і чоловіків, звернулися до суду німецького міста Пірна, з вимогою повернути «кровно» зароблені гроші й скасувати заборону на в’їзд до Німеччини. 26 травня вони поверталися із заробітків в іспанському місті Хуельва, де збирали полуницю. Вже перетнувши територію ФРН, на польсько–німецькому кордоні, приблизно о шостій годині ранку їхній автобус «Мадрид—Вроцлав» зупинили німецькі поліцаї, аби перевірити документи. Всіх десятьох українців вивели і забрали у відділок.