Ізраїль вдався до тактики випаленої землі

Ізраїльська армія отримала «зелене світло» на знищення кількох сотень будинків у таборі палестинських біженців Рафіях, у південній частині Сектору Газа, поблизу кордону з Єгиптом, повідомив учора інтернетівський сайт Бі-Бі-Сі з посиланням на ізраїльське радіо. Це буде зроблено в рамках актів помсти за загибель у вівторок у місті Газа шести ізраїльських військовослужбовців, бронетранспортер яких наїхав на міну, а у середу ще п'ятьох поблизу табору Рафіях. Хоча офіційно ізраїльське радіо повідомило, що ці варварські дії ізраїльської вояччини є частиною плану з розширення буферної зони між південною частиною Сектору Газа та Єгиптом. У радіоповідомленні зазначається, що Ізраїль «бере на себе відповідальність за знаходження будинків для евакуйованих людей». Який гуманізм!

Імпічмент з хепі-ендом

Конституційний суд Південної Кореї вчора більшістю голосів скасував рішення парламенту від 12 березня про імпічмент президента Ро Му Хена, повідомляє Бі-Бі-Сі. Суд постановив негайно відновити його президентські повноваження. Скасовано звинувачення в корупції та некомпетентності, висунуті під час процедури імпічменту, проте суд підтвердив, що президент Ро Му Хен порушив виборче законодавство, яке вимагає політичної нейтральності. Втім суд визнав, що це порушення, яке полягало у словесній підтримці однієї з політичних партій напередодні парламентських виборів, було недостатнім для застосування такого суворого покарання, як імпічмент, і що остаточне відсторонення президента викличе соціальний хаос та політичне протистояння.

Іракський фотоальбом

Американська телемережа Сі-Бі-Ес продовжує надавати докази застосування американськими окупаційними військами тортур щодо в'язнів іракських в'язниць. Ця телемережа першою в США подала перший подібний матеріал наприкінці квітня. Він викликав світовий скандал та «землетрус» під кріслом міністра оборони США Дональда Рамсфелда, який втримався в ньому лише завдяки заступництву президента Джорджа Буша. Наступні докази застосування тортур та приниження в'язнів Сі-Бі-Ес подала у середу увечері в програмі «60 хвилин ІІ». Цього разу було продемонстровано щоденник у вигляді відеозаписів, що його вела американський охоронець у в'язниці «Букка», на півдні Іраку. Прізвище 20-річної авторки відеощоденника не називають, а її обличчя на відеозаписі затемнено і голос змінено. Молода жінка розповідає про безнадію, яка охопила її за час служби в Іраку і яка пов'язана з тим, що її колеги вдаються до знущань над в'язнями і відкривають вогонь, коли не в змозі контролювати їх. Жінка стверджує, що, як і більшість її колег, вступила до війська і погодилася поїхати до Іраку не з патріотичних переконань, а через бажання отримати потім вищу освіту.

Соня знову на коні

Соня знову на коні

Прем'єр-міністр Індії Атал Біхарі Ваджпаї вчора визнав поразку на парламентських виборах, які проходили в цій країні в кілька етапів, з 20 квітня по 10 травня, і подав у відставку, повідомила агенція «Рейтер». Хоча остаточний підрахунок голосів виборців ще не завершено і офіційних результатів ще не подано, але вже неповні дані про результати виборів свідчать, що перемогу здобули опозиційна партія «Індійський національний конгрес» та її ліві партії-союзники.

Вишеградська четвірка

У середу в чеському містечку Кромержиж, що неподалік Брно, відбулася перша після вступу до ЄС зустріч прем'єр-міністрів країн Вишеградської групи (Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини). В оголошеній після закінчення засідання Вишеградській декларації зазначається, що співпраця в рамках групи продовжиться і після вступу чотирьох країн до ЄС. «Завдання, які були викладені у попередній декларації від 1991 року, виконано — держави Вишеградської групи стали членами Європейського Союзу та НАТО. Тепер перед Вишеградською групою постають нові виклики», — зазначається у документі.

Чергова мішень Білого дому?

Чергова мішень Білого дому?

Президент США Джордж Буш у вівторок наклав економічні санкції на Сирію, повідомила Бі-Бі-Сі. Свій крок він обгрунтував тим, що ця країна підтримує міжнародний тероризм та надає притулок на своїй території іракським партизанам. Буш ще в грудні минулого року підписав закон, яким надається можливість запровадження економічних та дипломатичних санкцій по відношенню до Сирії. Ним, зокрема, забороняється продаж до цієї країни будь-якого обладнання та матеріалів, які можуть служити для виробництва зброї та військового обладнання, будь-яке інвестування американськими фірмами в цій країні та запроваджуються обмеження у вільному пересуванні сирійських дипломатів територією США. Останніми санкціями забороняється експорт до Сирії будь-яких американських товарів, окрім продуктів харчування та ліків, запроваджується замороження банківських рахунків окремих сирійських громадян, фірм та інституцій, обмежується банківський обмін та припиняється авіасполучення між США та Сирією. Санкціями не охоплено лише запчастини до літаків, щоб не спричинити погіршення умов безпеки на сирійських літаках, та обладнання зв'язку, щоб не відтинати сирійців від зовнішніх джерел інформації.

Найдорожча пальма світу щороку виростає у Швейцарії

Найдорожча пальма світу щороку виростає у Швейцарії

Сьогодні позаконкурсним показом нового фільму класика сучасного іспанського кіно Педро Альмодовара «Погане виховання» відкривається 57-й Каннський кінофестиваль, щорічний найпрестижніший кінофорум світу. Він буде тривати до 23 травня, коли головне фестивальне журі на чолі з 40-річним американським кінорежисером Квентіном Тарантіно назве прізвища переможців у окремих категоріях та вручить фільму-переможцю головну фестивальну нагороду — «Золоту пальму».

Не вiдстали вiд Саддама

Не вiдстали вiд Саддама

«Це найважча криза Америки з початку війни в Іраку» — написала вчора німецька газета «Тагесшпігель». І мова зовсім не про так і не знайдену зброю масового знищення, яку вже навіть американська преса називає «зброєю масового зникнення», мова не про фактичне повстання іракців проти окупаційних військ, мова навіть не про тих більш ніж 700 американських військовослужбовців, які загинули в Іраку під час бойових дій. Більш за все цьому іміджу Америки зашкодили останні повідомлення про приниження та тортури, що їх окупаційні війська чинять над іракцями. «Підтвердження фактів, що американські солдати сексуально принижували та піддавали тортурам іракців, доводячи їх навіть до смертельних випадків, знову поставило під знак запитання сенс всієї цієї війни. Чого варті аргументи, що війна служила звільненню від режиму, який піддавав тортурам та вбивав, якщо «визволителі» також гвалтують та піддають тортурам?» — запитує оглядач німецької газети.

Терористичний «привіт» Олімпіаді

Три вибухові пристрої з інтервалом у п'ять хвилин вибухнули вчора вранці перед відділенням поліції у південному передмісті Афін. Один поліцейський отримав легкі поранення. Наразі не відомі ні виконавці замахів, ні їхні наміри.

Квартирний «легіонер»

Квартирний «легіонер»

У неділю у Бєлграді здався поліції найбільш невловимий злочинець Сербії Мілорад Лукович, якого звинувачують у вбивстві на початку 2003 року прем'єр-міністра Сербії Зорана Джинджича. Лукович у 80-х роках залишив Югославію та кілька років служив у Французькому iноземному легіоні. З огляду на це за ним закріпилося прізвисько Легія (Легіонер). 1992 року він повернувся на батьківщину, де брав участь у громадянських війнах у складі незаконного військового угруповання «Тигри», пізніше — у складі поліцейського спецпідрозділу «Червоні берети» брав участь в етнічних репресіях у Боснії та Косові. Вважають, що вже як командир цього підрозділу він 2000 року організував викрадення та вбивство колишнього президента Сербії Івана Стамболича. Після повалення режиму Слободана Мілошевича та розформування «Червоних беретів» Легія очолив найпотужніше у Сербії мафіозне угруповання «Земунський клан».