Чим більше росіян у Криму — тим краще для України,

Голова Севастопольської міської ради Валерій Саратов називає недостовірними заяви про те, що в Севастополі багато людей мають як українські, так і російські паспорти. Відповідаючи на запитання журналістів на вчорашній прес–конференції, Саратов сказав: «Якщо ви не володієте інформацією, то не говоріть».

Втрачено парадигму космосу

Втрачено парадигму космосу

Сьогодні Україна прощається з великим гуманістом, письменником і публіцистом, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, премії Національної спілки письменників імені Андрія Головка, премії Міністерства оборони СРСР, заслуженим працівником культури України Юрієм Бедзиком. Ми втратили його 17 серпня на 83–му році життя після тяжкої хвороби — раку.

Одягнув вишиванку? Катайся на «шару»

За розпорядженням мера Івано–Франківська Віктора Анушкевичуса затверджено план заходів до святкування річниці Незалежності України, з–поміж них і заохочувальний — для тих, хто носить вишиванки. Отже, 24 серпня кожен, хто вдягнув вишиванку, користуватиметься громадським транспортом безкоштовно.

ПАРАДуємось!

ПАРАДуємось!

24 серпня 2008 року в Києві відбудеться парад військової техніки. Почнеться він о десятій ранку. Як говорить програма, «підняття дер­жавного прапору України супроводжуватимуть десять залпів артилерійського салюту з вогневої позиції на Трухановому острові». Далі — все за шаблоном: парад прийматимуть Верховний Головнокомандувач (Віктор Ющенко) та міністр оборони (Юрій Єхануров).

Буш і Ющенко поговорили з грузинським акцентом

Ситуація, яка склалася у Грузії, хвилює увесь цивілізований світ. Тож не дивно, що саме події на Кавказі стали основною темою телефонної розмови президентів України Віктора Ющенка та Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша. Глави держав поділилися думками щодо актуальних питань співробітництва між Україною та США, але основною темою розмови став усе ж грузино–російський конфлікт.

Російському флоту до українських законів байдуже

Чорноморському флоту Російської Федерації, який базується у Криму, начхати на закони України. І вимоги держави, на території якої розташовуються кораблі російських ВМФ, у Генштабі збройних сил Росії вважають «нелегітимними».

Над усією Україною — безхмарне небо

З огляду на військову агресію Росії проти Грузії Україна готова до будь–якого розвитку подій. Очевидно, саме це прагнув продемонструвати заступник начальника Генштабу Збройних сил України генерал–лейтенант Ігор Романенко, коли вчора влаштував показову перевірку готовності частин Повітряних сил ЗСУ до охорони повітряного простору держави. Як повідомляє агенція УНІАН, Романенко зокрема відвідав зенітно–ракетну бригаду, яка дислокується в селі Калинів Васильківського району на Київщині.

Торг із престижем!

Торг із престижем!

Сорочинський ярмарок—2008, що відкрився вчора на Полтавщині, відбувається під егідою 200–ї річниці від народження Миколи Гоголя. Саме всесвітньо відомому письменникові мають завдячувати Великі Сорочинці своєю популярністю — тут, у будиночку, який на початку XIX століття належав відомому тоді на Миргородщині лікареві Трохимовському, і народився майбутній письменник. Згадка про Сорочинці й місцевий ярмарок згодом з’явилася у повісті митця.

Що той орден?!

Що той орден?!

Вахтанг Кікабідзе відмовився від ордена Дружби народів, указ про нагороду яким підписав 19 липня, у день 70–річчя славетного актора та співака президент Росії Дмитро Медведєв. Кікабідзе деякий час мешкав то в Москві, то в Тбілісі, у російській столиці його, як улюбленого представника ще радянської естради, увічнили на алеї зірок. Вочевидь грузина Кікабідзе Росія сприймає як теж «трішечки русского».

Ага, злякалися?..

Учора близько 13–ої години президент РФ Дмитро Медведєв оприлюднив свій щойно виданий наказ: призупинити військову операцію в Грузії. Утім з обмовкою, що «Росія залишає за собою право у випадку необхідності проводити військові операції в зоні конфлікту». Невдовзі в телефонній розмові з комісаром ЄС із безпеки та зовнішньої політики Хав’єром Соланою Медведєв підтвердив про виконання цього наказу. Зауважимо, що «відступ» почався після того, як з’явилася доволі різка реакція США, а також НАТО — Альянс зібрався до вечора вчорашнього дня розглянути питання про надання Грузії військової допомоги. Як з’ясувалося, ще в понеділок МЗС Грузії, як повідомляє агенція «Інтерфакс», звернулося до держав–членів НАТО з проханням про «негайну військову допомогу в протидії прямій і неприхованій агресії Росії».