Президентський серіал. Далі буде

Президентський серіал. Далі буде

Президент США Джордж Буш у промові, яка була виголошена в понеділок у військовій академії в Пенсильванії і тривала 33 хвилини, виклав план подальших дій США в Іраку, які мають на меті створення в цій країні дієвого, стабільного та демократичного уряду. Промову Буша транслювали в прямому ефірі три провідні інформаційні телемережі США: Сі-Ен-Ен, «Фокс Ньюс» та Ем-Ес-Ен-Бі-Сі. Президент представив так звані «п'ять кроків» на дорозі Іраку до повної незалежності та демократії:

«Пальма» кидає тінь на Буша

«Пальма» кидає тінь на Буша

Головна нагорода 57-го Каннського кінофестивалю дісталася минулої суботи американському кінорежисеру-документалісту Майклу Муру за викривальний фільм «Фаренгейт 9/11». І це стало головною сенсацією фестивалю. Не тому, що фільм — переможець за своїми художніми якостями не заслуговує на «Золоту пальму» (стрічка Мура ще до оголошення рішення журі входила до трійки фаворитів конкурсної програми), а з огляду на те, що на фестивалі дуже рідко нагороджують документальні роботи, та ще й такі суперечливі, як цьогорічний лауреат. Останній раз «Золотою пальмою» кінодокументалістика була відзначена 1956 року — нагороду тоді отримав французький океанограф Жак Кусто за свій кіношедевр «Світ тиші».

Гофман пройдеться Україною без вогню і меча

Славетний польський кінорежисер Єжи Гофман, добре відомий нашим глядачам завдяки своїй величній кіноепопеї «Вогнем і мечем», розпочав роботу над новим проектом — документальним телевізійним фільмом «Україна», повідомляє польський інтернетівський сайт «Інтерія». Режисер є й автором сценарію цієї стрічки, а за зйомки та фінансування нестиме відповідальність його приватна фірма «Зодіак Єжи Гофман Фільм Продакшн». На зйомки картини режисера надихнула... нещодавно видана книга Президента України Леоніда Кучми «Україна — не Росія». «Я хочу показати переломні події в історії України, її культуру та звичаї, а також те, що українське минуле є солідним містком до майбутнього», — зазначив Єжи Гофман.

Він не Рембо,

Він не Рембо,

Минулої неділі 61-річного економіста Хорста Келера було обрано новим, дев'ятим, президентом повоєнної Німеччини. Оскільки ця посада є, швидше, церемоніальною, то вибір здійснюють не громадяни країни, а так звані Федеральні збори, які складаються з 602 депутатів двох палат парламенту Німеччини (Бундестагу та Бундесрату) та 603 депутатів земельних парламентів. Келера, якого підтримували опозиційні правоцентристські партії, було обрано вже у першому турі голосування, хоча й з мінімальною перевагою голосів: 604 з 1202 делегатів Федеральних зборів, які взяли участь у голосуванні. Суперником Келера була представниця влади (коаліції соціал-демократів та «зелених») Гезіне Шван. Вона походить зі Східної Німеччини, є професором політології університету «Віадріна» в місті Франкфурт-на-Одері.

Самі серед чужих

Самі серед чужих

Позавчора американські військовослужбовці спільно з іракськими поліцейськими здійснили обшуки в багдадській квартирі члена тимчасової Правлячої ради Іраку Ахмеда Чалабі та штаб-квартирі очолюваної ним партії «Іракський національний конгрес» (ІНК). Вони вилучили комп'ютери та інше обладнання і намагалися заарештувати за відповідно оформленими ордерами двох співробітників Чалабі, яких, однак, не виявилося на місці.

Батько економіки та гармонії в суспільстві

Президент Індії Абдул Калам позавчора ввечері доручив 71-річному Манмохану Сінгху, представнику партії «Індійський національний конгрес», яка здобула перемогу на недавніх парламентських виборах, сформувати новий уряд країни, повідомили всі провідні світові інформагенції. Таким чином було покінчено з кількаденною політичною кризою, яка паралізувала життя країни та спричинила паніку на її фінансових ринках. Вона була викликана тим, що після двох зустрічей та консультацій з президентом лідер «Конгресу» Соня Ганді відмовилася очолити новий уряд, що стало причиною великих суперечок як усередині партії, так і в суспільстві.

Про майбутнє Іраку в похмурих тонах

Двоє провідних фахівців вашингтонського дослідницького центру Brookings Institution застерегли, що політика США в Іраку опинилася перед загрозою поразки, і закликали Білий дім оголосити термін виведення окупаційних військ iз цієї країни. Майкл О'Ханлон, відомий військовий експерт i донедавна прибічник війни в Іраку, та Джеймс Стейнберг, колишній радник із національної безпеки президента Білла Клінтона, виклали свої оцінки в газеті «Вашингтон Пост». Фахівці зазначають у своїй статті: «Якщо ми не відновимо довіру іракців до нашої позитивної ролі в їхній країні, то наша поразка є не лише можливою, а й дуже ймовірною. Вирішальне значення для досягнення нашої мети має оголошення рішення про закінчення перебування наших військ в Іраку до кінця наступного року, після прийняття іракцями нової Конституції. В іншому випадку проблемою може стати не те, як довго ми хочемо там залишатися, а коли нас звідти викинуть».

Бульдозерна політика

У понеділок вранці ізраїльська армія розпочала велику операцію в Секторі Газа з метою ізоляції містечка Рафіях від решти сектору та Єгипту. Це перша операція ізраїльтян у Секторі Газа, в якій задіяна ціла дивізія. Уряд заявляє, що метою операції є руйнація тунелів для контрабандного перекидання зброї з Єгипту до Сектору Газа та «арешт або знищення терористів». Рафіях фактично складається із трьох частин, розділених кордоном (так званим «філадельфійським коридором»), — єгипетської та палестинської і розташованої на півдні палестинської частини табору біженців. Ізраїльські танки та броньовані бульдозери за підтримки авіації перекрили зону між Рафіях та розташованим північніше містом Хан-Юніс з метою повністю оточити та відрізати прикордонне палестинське місто від решти Сектору Газа. На засіданні уряду міністр оборони Ізраїлю Шауль Мофаз заявив, що в результаті низки операцій армії в Секторі Газа «буде створена нова реальність»: єгипетська та палестинська частини Рафіях будуть розділені глибокою канавою з водою.

Обезголовлений Ірак

Учора у Багдаді у результаті терористичного замаху загинув голова створеної США тимчасової Правлячої ради Іраку Абд аз-Захра Осман Мухаммед, більш відомий як Іззедін Салім, повідомила агенція «Рейтер». Як сказав кореспонденту агенції речник Верховної ради ісламської революції Іраку Хамед аль-Баяті, Салім загинув у результаті вибуху начиненої вибухівкою машини, коли його автомобіль чекав на в'їзд до «зеленої зони», головного американського військового комплексу у центральній частині Багдада. Американський полковник Майк Мюррей висловив припущення, що автомобіль детонував терорист-самогубця. Надходять суперечливі повідомлення про кількість жертв замаху. За словами американського офіцера, від вибуху отримали поранення шестеро іракців та двоє американських військовослужбовців. Також знищено три автомобілі, які чекали в черзі на в'їзд до бази. Натомість свідки події стверджують, що кортеж Саліма складався з п'яти автомобілів, а серед убитих — також водій Саліма та його помічник. Агенція «Франс Пресс» повідомила, що під час цього замаху загинули десятеро та отримали поранення восьмеро осіб.

Принцеса-воїн

Європейські (і не лише) видання активно коментують конкурс Євробачення та сенсаційну перемогу на ньому української співачки Руслани. Звернемося передусім до видань тих країн, глядачі яких виставили нашій тріумфаторці найвищу оцінку — 12 балів.