Чоловік, жінка і наручники в ліжку

Чоловік, жінка і наручники в ліжку

Ніч. З-під бруднуватої казенної штори до лікарняної палати пробивається скупе місячне сяйво. Промінчик нічного світла вихоплює з темряви змарнілі від неспання й пережитих пристрастей обличчя чоловіка й жінки, які лежать під картатою інвентарною ковдрою, тісно притулившись одне до одного. У напруженій тиші чути приглушене биття їхніх сердець (в аритмічний перестук одного з них час від часу вриваються якісь постінфарктні шуми). Жінка тремтить. Очікування стає нестерпним. Аж ось воно: гуп! гуп! гуп! Від голих стін шпитального коридору відлунює пронизливо-фатальне гупотіння п'ятнадцяти пар «омонівських» чобіт...

Напіввинних не буває

Напіввинних не буває

Кількість пунктів, за якими у Каліфорнії звинувачують найскандальнішого українського Прем'єр-міністра, зменшилася удвічі. Торік присяжні окружного суду висунули Павлові Лазаренкові обвинувачення за 29 пунктами, проте минулої п'ятниці суддя Мартін Дженкінс постановив, що 15 із них не мають належної доказової бази, і вирішив відкинути. Таким чином, за Лазаренком залишається 14 пунктів обвинувачення. Додамо, що на початку процесу прокурорська сторона закидала йому цілих 53 «гріхи».

Правиця «соборна»

УРП «Собор» веде переговори з Рухом та Українською народною партією про створення єдиної правиці невдовзі по весні-2006, повідомив голова «Собору» Анатолій Матвієнко. Стосовно ж найближчих парламентських виборів, то «Собор» наразі обіцяє демонструвати послідовність, рухаючись у фарватері Блоку Юлії Тимошенко, до якого партія входить. Проте якщо БЮТ увіллється в мегапроект НСНУ, то без «Собору», каже Матвієнко. Тобто до чіткої структуризації на політичній карті основних гравців виборчі плани такої маленької, хоч і симпатичної партії залишаються писаними вилами по воді.

Анатолій і мрії про Анталію в Україні

Анатолій Матвієнко після призначення головою уряду Кримської автономії обіцяв журналістам дати широкий коментар, як тільки обживеться на новій посаді. Напевно, ще не обжився. Позаяк на вчорашній прес-конференції в Києві обмежився надто узагальнюючою оцінкою ідеологічної стратегії своєї роботи і зовсім не коментував, скажімо, резонансні справи, пов'язані з «дерибаном» земель на Південному березі Криму. Щодо останнього, то прем'єр автономії лише констатував: бюджет не отримує майже нічого з продажу найпривабливіших земель; наприклад, у так званій Великій Ялті сотка коштує 20 тисяч доларів, до продажу пропонується близько 3000 земельних ділянок, а тим часом бюджет міста складає тільки якихось 1,2 млн. гривень. Якщо в цій царині навести лад, ну і ще дещо підправити, то «Ялта дасть не одну Анталію, а десять Анталій», переконаний пан Анатолій.

Політичною волею — по аферах iз НПЗ

Окремий зв'язок із бензиновою кризою простежується i навколо ситуації з Кременчуцьким НПЗ, який зараз фактично не працює. Річ у тім, що донедавна цьому підприємству загрожувало відчуження з державної власності, i це при тому, що воно єдине з усіх НПЗ України, де держава має найбільший пакет акцій. Ще в січні відомі менеджери Кучми Юрій та Сергій Бойки пролобіювали поза тендером попередніх угод з компанією LG International Inc. «модернізацію» Кременчуцького НПЗ, підписавши відповідний «меморандум про взаєморозуміння». Згідно з цим документом, сума модернізації (понад мільярд доларів) повинна була стати достатньою ціною, аби НПЗ плавно перейшов до інших рук.

Суд буде. Але не депутатський

Позавчора ж опозиції так і не вдалося домовитися із «силовиками» — міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком та Генпрокурором Святославом Піскуном. Вони не захотіли реагувати на вимоги опозиції (себто якимось чином впливати на міру застосованих запобіжних заходів щодо Колесникова та Різака) і сказали, що це — прерогатива суду. Генпрокурор, щоправда, обіцяв дати відповідь на ремствування «біло-блакитних» учора (на момент друку «УМ» інформації про реакцію Піскуна ще не було).

За «убєрітє єго на х...»

За «убєрітє єго на х...»

«Перегини» під час виборчої кампанії нарешті відгукнулися й екс-кандитату в президенти Віктору Януковичу. Лідер Партії регіонів має публічно вибачитися перед 84-річним ветераном, якого він нецензурно облаяв у жовтні 2004 року під час мітингу в Коростені Житомирської області (тоді на репліку діда «суржиком» про потребу захисту української мови Прем'єр-міністр сказав охоронцям: «Убєрітє єго на х...», що зафіксували телекамери). Тепер Печерський суд Києва задовольнив позов ображеного Василя Ярошенка про захист честі та гідності. Крім вибачень, В.Я. має віддати ветеранові ще й моральну компенсацію на 50 тисяч гривень.

Нова НП з Народною партією

Народна партія Володимира Литвина знову скаржиться на тиск. Раніше про певні неприємності (приміром, про стеження або прослуховування) регулярно заявляв її лідер, спікер парламенту, тепер же «озвалися» й рядові партійці. Вони нарікають на незаконний збір інформації про членів НП органами місцевої влади. Як заявив днями з парламентської трибуни керівник фракції «народників» Ігор Єремєєв, у Сумській області заступник «губернатора» видав телефонограму до райадміністрацій, якою поставлено завдання «зібрати за добу і передати в управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації найповнішу інформацію про керівників районних і міських осередків Народної партії».

Упав, та ненадовго

Упав, та ненадовго

Недаремно наші вже звиклі до всіх імовірних фінансових і енергетичних катаклізмів люди після стрімкого падіння курсу американської валюти не побігли здавати всі свої «зелені» збереження в «обмінки». Дивись, потроху-потроху, і вартість долара в пунктах обміну знову перевалила за «психологічну» межу в 5 гривень, продовжуючи зростати далі. До речі, попри всі прогнози щодо того, що під час «Євробачення» принаймні у столиці курс долара і євро різко впаде.

Бензиновий аромат весни

Бензиновий аромат весни

Хто сказав, що підсніжники не пахнуть? Може, десь воно так і є, а на українських теренах у цих перших весняних квітів чітко виражений аромат нафти. Хоча пересічний автолюбитель швидше назве той запах радше бензиновим. А ще точніше — ароматом бензинової кризи... На такі поетичні порівняння надихнули слова Віктора Ющенка, який, спілкуючись із представниками російських нафтових компаній, красиво виснував щорічну взаємозалежність українських нафтових проблем із появою перших підсніжників. Слушно зазначивши, що нам така ситуація вже набридла.