Місто крадених справ

Правоохоронці «морської столиці» шукають зловмисників, які у ніч на вівторок викрали із сейфа канцелярії у цивільних справах Приморського райсуду Одеси 9 із 10 томів цивільної справи за скаргою Едуарда Гурвіца до Одеського міськвиборчкому про визнання недійсними результатів голосування на виборах-2002. Як уже писала «УМ», напередодні зазначену цивільну справу витребував прокурор області Віктор Шахов для дослідження судових матеріалів у рамках розслідування кримінальної справи, порушеної Генпрокуратурою України 9 травня 2002 року. А перед тим, також 23 травня, працівники Приморського райсуду завершили роботу з перенесення аудіозаписів судових засідань 14 березня—4 квітня 2005 року до протоколу судових засідань і передали справу на зберігання в канцелярію.

«Ми вам не дозволимо!» — каже керівник області. «А ми вам», — попереджає держсекретар

Приїзд державного секретаря Олександра Зінченка в Донецьк тут сприйняли як своєрідну прелюдію до запланованого візиту Президента України. І, зрештою, сам столичний гість підтвердив, що прибув за дорученням Віктора Ющенка. Однак зазначив, що нині навіть більше йдеться про підготовку не просто червневого візиту Ющенка, а програми подальшого успішного розвитку регіону. Поки, на жаль, про рух вперед колишньої «вотчини Януковича» говорити не доводиться. Серед негативу держсекретар не міг не згадати спад виробництва в області на 5,5 відсотка. Проблемою з проблем, як і раніше, залишаються тіньова економіка й корупція, хребет якої, за словами Зінченка, досі зламати не вдалося.

Пожежонебезпечне призначення

П’ятничний приїзд до Вінниці заступника голови ДПАУ Миколи Катеринчука для того, щоб представити нового керівника податкової служби області, виявився безрезультатним. Його зустріли представники політичних і громадських організацій на чолі з керівником міського осередку «Народного союзу «Наша Україна» Сергієм Щетиніним (під час виборчої кампанії він був довіреною особою Віктора Ющенка) і вручили петицію, в якій категорично заперечували проти того, щоб на дану посаду був призначений Володимир Дець. У документі перелічено порушення, які, на переконання Щетиніна та його однодумців, допустив Дець на попередньому місці роботи — в ДПІ Вінниці, зокрема, на користь кандидата в президенти Януковича. Досі ще народний депутат від «Нашої України» Катеринчук не став нав’язувати свою волю силоміць — пообіцяв у всьому розібратися й відбув до столиці.

І ніяких «пулів-мулів»!

І ніяких «пулів-мулів»!

Якщо сьогодні, везучи свого «залізного коня» до «бензинопою», ви побачили на табло біля заправки замість заповітних 3,20 усі 3,30 або й більше — не поспішайте «обіцяти» заправникам наскаржитися Юлі. Бо від сьогодні уряд більше не регулюватиме ціни на бензин — згідно з наказом Мінекономіки від 23 травня, дія наказу про граничні ціни на бензин вичерпується 25 травня 2005 року. Але не хапайтеся за валідол — це зовсім не означає, що завтра 95-й буде вже по 4 гривні за літр. Тобто не мало б означати, бо від таких чемних, на перший погляд, нафтотрейдерів із братньої Росії можна й не такого сподіватися...

Чистота проблеми частот

Чистота проблеми частот

У зв'язку з численними безпідставними заявами телекомпанії НТН про перепони в її роботі, а також організованими нею театралізованими акціями, розрахованими на політизацію ситуації, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення виступила із заявою, в якій назвала ці дії «спекуляцією на поняттях свободи слова».

Догальмувалися, тепер доведеться прискоритись

Усі ми хочемо жити в заможній, успішній і розвиненій країні. І хоча багато хто при цьому боїться «йти в Європу» й відкидає перехід на ринкові умови, складно заперечити той факт, що саме завдяки базованій на приватній власності відкритій і відносно вільній ринковій економіці наші сусіди по континенту досягли того рівня, який тепер дозволяє нам із заздрістю називати їх «ситим Заходом». При цьому, звісно, ринок має бути цивілізованим, із забезпеченням інтересів національного виробника й дотриманням правових засад. Прямуючи до таких стандартів, наш паротяг постійно гальмує. Чому? Не в останню чергу — через хаотичність і непослідовність проведення в Україні державної регуляторної політики, про що свідчать відповідні моніторинги.

Ну просто як діти!

Позачергового засідання Верховної Ради, присвяченого розгляду питання про побиття «об'єднаних» нардепів у Закарпатті, мабуть, усе-таки не буде. Бо хоча фракції СДПУ(о), за словами її уповноваженого представника Володимира Зайця, і вдалося зібрати 156 (при необхідних 150) підписів своїх колег, згодних попрацювати в сесійній залі понаднормово, головні фігуранти інциденту — Нестор Шуфрич і Тамара Прошкуратова — перебувають у лікарні, а Генпрокурор і голова відповідної парламентської комісії — в Ужгороді, де вивчають ситуацію на місці. Тому, вважає Заєць, швидше за все, синці депутатів і неприпустиме ставлення до них бійців спецпідрозділу «Сокіл» парламентарії обговорюватимуть уже на черговому пленарному засіданні, яке відбудеться 1 червня, в День захисту дітей.

За чужий рахунок

За чужий рахунок

Народно-демократичній партії, де головою — народний депутат, екс-Прем’єр Валерій Пустовойтенко, нещодавно заборонили видаткові операції з розрахункового рахунку. Про це «УМ» розповіла речниця НДП Олена Губіна. Фінансове покарання було накладене на партію з огляду на кримінальну справу, порушену Генпрокуратурою за фактом виділення «Укрзалізницею» близько одного мільйона гривень для НДП та партії покійного екс-міністра транспорту Георгія Кірпи («Відродження»). В Україні подібні операції — коли державне підприємство виділяє кошти політичній силі — заборонені.

Їх бензином не розіллєш?

Їх бензином не розіллєш?

Обіцяний бензин «по 3,20» з'явився, черги до автозаправок розсмокталися, і словосполучення «бензинова криза» потроху зникає з газетних шпальт і телевізійних випусків новин. Але неприємний осад на душі й страх перед бензиновим «голодом» залишається. Бо як би влада не заспокоювала народ і кого б не звинувачувала в проблемах із пальним, автомобілісти добре затямили головне: від повторення кризи вони не застраховані. Зрештою, не приховували цього й можновладці, наголошуючи, що розв'язання проблеми має бути комплексним і на перспективу, а не локальним у часі й просторі.