Народ з украденою батьківщиною

Народ з украденою батьківщиною

21 липня 11 перших турків-месхетинців вилетіли з Краснодара до Відня. Кінцева мета їхньої подорожі — передмістя Філадельфії, повідомила російська інформагенція REGNUM з посиланням на прес-службу адміністрації Краснодарського краю Росії. Наступні 84 емігранти залишили Росію рейсами 23 і 26 липня. З 16 лютого почалася реалізація програми уряду США з добровільного переселення турків-месхетинців із Росії до Америки. За даними керівника московського бюро Міжнародної організації міграції (МОМ) Марка Брауна, на середину липня переїхати до США забажали понад п'ять тисяч турків-месхетинців, близько 90 відсотків з них переїдуть до США цього року.

Шелест «Болоньї»

Минулого тижня у рамках програми науково-технічної співпраці між Україною та Німеччиною, яка була започаткована 1997 року, в Києві відбулося шосте засідання робочих груп, до складу яких входять представники міністерств освіти двох країн.

Чеський Гроссмейстер

Чеський Гроссмейстер

Президент Чехії Вацлав Клаус позавчора призначив соціал-демократа Станіслава Гросса новим главою уряду. Він став наймолодшим прем'єр-міністром в історії Чехії і наймолодшим діючим главою уряду в Європі — Гроссу восени виповниться лише 35 років. Але, попри це, він є помітною фігурою на чеській політичній сцені впродовж останніх десяти років: у двох останніх соціал-демократичних урядах очолював міністерство внутрішніх справ, був віце-прем'єром. Після того, як у червні соціал-демократи програли вибори до Європарламенту, він замінив Владіміра Шпідлу на посаді голови партії, а відтепер — і на посаді глави уряду.

Керрi проти Буша

Керрi проти Буша

Учора в Бостоні, штат Массачусетс, розпочав роботу чотириденний з'їзд Демократичної партії США, делегати якого мають затвердити сенатора Джона Керрі офіційним кандидатом від цієї політичної сили на листопадових президентських виборах. У залі спортивного комплексу «Фліт Сентер», де відбувається з'їзд, зібралися 4352 делегати та 611 їхніх заступників, приблизно 15 діячів та провідних політиків партії і приблизно 15 тис. американських і закордонних журналістів, які будуть висвітлювати роботу з'їзду. Серед почесних гостей — попередні президенти-демократи Джиммі Картер, Білл Клінтон та його дружина, сенатор-демократ від Нью-Йорка Хіларі Клінтон, які мають виступити зі словами підтримки Керрі на з'їзді. Сам Керрі виступить з програмною промовою в останній день з'їзду.

Країну троянд ударили нижче пояса

Болгарська преса та туристичні організації висловлюють не менше занепокоєння з приводу запровадження Румунією високих за вартістю транзитних віз для громадян країн СНД, ніж українські ЗМІ та туроператори. Болгарська газета «Стандарт» один з матеріалів на цілу шпальту подала під заголовком «Румунські візи відлякують туристів», а інший великий матеріал має ще більш промовистий заголовок: «Ми втрачаємо 20 млн. євро від українських відпочиваючих».

Шантаж — зброя терористів

Президент США Джордж Буш підписав директиву, якою зняв заборону на поставки американської зброї до Іраку, що діяла в часи правління Саддама Хусейна. Своє рішення президент аргументував тим, що запровадження нових механізмів поставок військового обладнання із США буде сприяти зміцненню позицій нового іракського уряду та матиме позитивний вплив на процеси демократизації і відбудови цієї країни. Агенція «Рейтер» оцінює, що рішення Буша практично означає надання Іраку статусу «дружньої країни» у відносинах зi США.

Європа з двома піренейськими головами

Європа з двома піренейськими головами

Позавчора у Страсбурзі на своє перше засідання зібрався Європейський парламент, 732 депутатів якого громадяни 25 країн-членів ЄС обрали на загальних виборах 10—13 червня. Першим пунктом порядку денного було обрання президента (голови) нового складу парламенту. Вже в першому турі таємного голосування перемогу здобув іспанський соціаліст Хосеп Боррель, кандидатуру якого висунули дві найбільші парламентські групи: соціалісти та Європейська народна партія, до складу якої входять християнські демократи та консерватори. З 700 присутніх на засіданні депутатів Європарламенту 388 віддали свої голоси Боррелю. Колишній польський дисидент, а тепер один із лідерів польської партії «Союз свободи» Броніслав Геремек, кандидатуру якого висунула новостворена парламентська група лібералів, набрав 208 голосів. За французького комуніста Франсіса Вурца проголосував 51 депутат Європарламенту. 53 бюлетені визнано недійсними.

Ще той Вінні-Пух!

У другому турі виборів мера російського міста Владивосток, які відбулися минулої неділі, перемогу здобув улюбленець прокремлівської «Єдиної Росії» та губернатора Приморського краю Сергія Дарькіна, підприємець Володимир Ніколаєв, повідомила вчора російська газета «Время новостей». Його підтримали 52 відсотки виборців, яких не відлякав той факт, що 30-річний Ніколаєв є колишнім кримінальним авторитетом і у середовищі місцевих «братків» більш відомий під прізвиськом Вінні-Пух. Московські політологи не сумнівалися у перемозі далекосхідного «пахана», оскільки на його підтримку було кинуто увесь місцевий адмінресурс. І зроблено це не без відома Кремля.

На волі і з головою на плечах

На волі і з головою на плечах

Міністр закордонних справ Філіппін Деліа Альберт повідомив у понеділок увечері про закінчення виведення філіппінського військового контингенту у складі 51 військовослужбовця з Іраку до Кувейту, звідки вони відбудуть додому. Таким чином уряд Філіппін виконав ультиматум викрадачів громадянина Філіппін, 46-річного водія вантажівки та батька вісьмох дітей Анхело де ла Круза. Вони обіцяли звільнити його в разі евакуації філіппінців, у разі відмови — стратити. «Джентльменська угода» відбулася: вчора арабський телеканал «Аль-Арабія» повідомив, що викрадачі звільнили викраденого на початку липня заручника. Поступку філіппінців викрадачам гостро засудили США та Ірак. Філіппіни стали п'ятою країною, чий військовий контингент залишив Ірак. Попередньо своїх військовослужбовців вивели з охопленої терором та хаосом країни Іспанія, Домініканська Республіка, Гондурас та Нікарагуа.

Смак крові

Приблизно 30 осіб загинули та десятки отримали поранення в результаті вчорашніх чітко скоординованих вранішніх бомбових замахів у чотирьох іракських містах, повідомила агенція «Рейтер». Серед загиблих — троє американських військовослужбовців. А «Франс Пресс» повідомила з Туреччини, що в цей же час перед готелем у Стамбулі, в якому мав зупинитися на час саміту НАТО 29-30 червня президент США Джордж Буш, у результаті бомбового замаху поранення отримали дві особи, включно з поліцейським. Бомба була залишена у пакунку за 20 метрів від входу до готелю.