Партія сказала: «Надо»

Безпрецедентний і взірцевий, на перший погляд, приклад, який показав Миколаївський Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, швидко перетворився на пшик. «З метою створення україномовного середовища всім науково–педагогічним співробітникам, навчально–допоміжному складу, працівникам деканатів, бібліотеки, бухгалтерії, відділу кадрів, канцелярії в робочий час у будівлі навчального закладу спілкуватися винятково українською мовою», — йшлося у наказі ректора Георгія Романовського. Проте вже вчора, у день свого народження, він же і скасував розпорядження.

Тротилом по Шевченку

Тротилом по Шевченку

У понеділок надвечір людний парк Тараса Шевченка на мить поглинув хаос. О 19.10 біля двох лавочок, які розташовані при дорозі вулиці Терещенківської, пролунав потужний вибух. Двох дівчат із пораненнями ніг та плечей перехожі вже за декілька хвилин допомагали медикам донести до карети «швидкої допомоги». А з будинків навпроти за всім цим через уже порожні рами вікон спостерігали люди, в чиїх квартирах вибуховою хвилею повибивало шибки. «Ми щойно вийшли з університету після закінчення третьої пари і якраз ішли у тому напрямку. Коли бахнуло, мене мало не звалило з ніг. А потім почув зойки дівчини, яка благала про допомогу», — розповів «УМ» першокурсник КНУ Володимир.

Сталепрокатні маніпуляції

Поїздкою Президента Вік­тора Ющенка на толоку до «Міста добра» (так сказано на банері при в’їзді до Білої Церкви. — Авт.) у тамтешній парк «Олександрія» вирішили скористатися мешканці міста. Минулої суботи близько двох тисяч жителів заблокували автомагістраль Київ—Одеса, щоб закликати Президента зупинити будівництво сталепрокатного заводу на околиці міста.

Перевірка на придатність

Перевірка на придатність

У портовому місті глава держави взяв участь у запуску Одеського нафтопереробного заводу, який останні три роки перебував на реконструкції. У 2005 році ВАТ «Лукойл», яке є власником одеського НПЗ, зупинило підприємство задля широкомасштабної модернізації, пообіцявши завершити її протягом трьох років.

Ризикована держава

Ризикована держава

Згідно з даними ООН, 1,63 відсотка дорослих українців — хворі на СНІД. Причому не йдеться про розповсюдження смертельного вірусу лише серед так званої «групи ризику» (наркоманів та повій. — Авт.) — недуга завойовує і донедавна здоровий прошарок населення. Так, станом на сьогодні, лише за офіційною статистикою, 440 тисяч наших співвітчизників є ВІЛ–інфікованими, а з початку невпинного розповсюдження інфекції у світі в Україні вже померли 12 тисяч хворих.

Посадка на «чорне»

Посадка на «чорне»

Гвинтокрил Державної прикордонної служби з трома членами екіпажу та десятьма пасажирами (дванадцять — військовослужбовці та один механік), піднявся об 11.06 з аеропорту Одеси і прямував на острів Зміїний, перевозячи вантаж. Незважаючи на те, що тривалість перельоту не мала перевищувати сорока хвилин, до пункту призначення гелікоптер не долетів. Із наразі невідомих причин Мі–8 упав у районі острова Полуденний, за двадцять кілометрів від дельти Дунаю.

Володимир Шандра: Наші рятувальники успішно працювали і в складніших умовах, ніж довелося китайцям

Володимир Шандра: Наші рятувальники успішно працювали і в складніших умовах, ніж довелося китайцям

Напередодні звіту нового уряду за 100 днів своєї діяльності у головному рятувальному відомстві країни вже були готові демонструвати ефективність роботи за цей період. Протягом зазначених ста днів у порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість НП у державі скоротилася на 25,7 відсотка. Рятувальники МНС ліквідували 13 570 пожеж. Утім саме запобігання виникненню біди є одним із головних постулатів міністра з питань надзвичайних ситуацій Володимира Шандри.

Останніми випірнуть водолази

Останніми випірнуть водолази

Незважаючи на те, що кількість водолазів і спецтехніки біля берегів Гонконгу, де в Південно–китайському морі після зіткнення з китайським балкером «Яохай» затонуло українське транспортно–буксирне судно, зростає, результати й досі невтішні. Несприятливі погодні умови не дозволяють підняти корабель на поверхню. Невдалою була й спроба закачати всередину повітря. Тож єдине досягнення, яке вчора записали у свій актив китайські рятувальники, — стабілізація і фіксація «Нафтогазу–67» на місці від подальшого занурення на глибину в мул.

Український «Курськ»

Український «Курськ»

Аварія сталася в суботу ввечері на північ від острова Лантау за чотири кілометри від міжнародного аеропорту Чек Лап Кок у Південно–китайському морі. За попередньою інформацією, зіткнення китайського балкера «Яохай» довжиною 150 метрів із вісімдесятиметровим вітчизняним судном «Нафтогаз–67», що належить ДАТ «Чорноморнафтогаз» і виконувало в гонконзькій акваторії роботи за договорами фрахту з компанією «Фортранс лімітед» (Швейцарія) із 2003 року, сталося через туман, а також поганий рівень комунікації між екіпажами.

А з екрана — мова солов’їна ллється

Відповідне рішення було прийняте за основу днями на засіданні Нацради, а остаточне, очікується, затвердять за тиждень. Згідно із пропозиціями, загальнонаціональні компанії вказуватимуть у програмних концепціях відсоток телепродукції, яка транслюватиметься державною мовою в межах від 70 до 100%. Також із 1 вересня наступного року частка україномовних програм не може складати менше, аніж 80%. А з 1 вересня 2010 року — 85% відповідно. Ця норма матиме й чітко визначені часові рамки. Відтак у будні українська лунатиме з телевізорів у так званий «прайм–тайм» із 18–ї по 24–ту годину. У вихідні — з 9–ї до 12–ї ночі. Аналогічні норми будуть встановлені й для ефіру супутникових компаній.