Школа, яку обере Президент

Школа, яку обере Президент

За два дні до Дня знань у школі, яку збирався відвідати 1 вересня Віктор Ющенко, кипіла робота. Щось терміново дофарбовували, асфальт був свіжопокладений, але до підошов не прилипав. В холі проходила репетиція урочистого заходу: дітки стрибали, плескали у долоні, читали вірші. Директор школи Ірина Сташевська розповіла, що ремонт (схожий на повноцінну перебудову) — не до президентських вiдвiдин, вiн тривав у школі протягом двох із половиною років. «Діти вчилися, а поруч працювали крани, тривав капітальний ремонт», — розповідає вона.

Державу виручить приватник

Державу виручить приватник

Напередодні професійного свята підприємців голова Київської обладмiнiстрацiї Віра Ульянченко привітала найуспішніших підприємців області. Вона переконана, що Київщина в недалекому майбутньому стане привабливішою для інвесторів, ніж столиця.

Ці підручники заборонено продавати

Ці підручники заборонено продавати

Міністерство освіти і науки розповсюдило заяву, в якій попередило: тими, хто продаватиме підручники для 6-го класу, видані за держзамовленням, займуться правоохоронні органи. МОН попередило батьків, що купувати підручники для шестикласників не треба, адже діти будуть забезпечені цими книжками стовідсотково. Громадськість може звернутися до Міністерства освіти за телефоном: 486-55-18, якщо побачить продаж підручників, виданих за держзамовленням або якщо в школах шестикласників не забезпечать підручниками.

Молодих учителів уряд позбавив обіцяних «підйомних»

Новий Кабінет Міністрів призупинив дію постанови попереднього уряду від 3 серпня цього року, відповідно до якої молоді педагоги, які після закінчення ВНЗ йшли працювати в школу або технікум строком мінімум на три роки, мали право отримати одноразову матеріальну допомогу в розмірі п'яти мінімальних зарплат (на сьогодні це близько двох тисяч гривень). Ці гроші мали виплачувати з 1 січня 2007 року.

Підручники-заручники

Підручники-заручники

Цьогорічні шестикласники приречені до закінчення школи брати участь в експерименті. Минулого року вони вперше вчилися за щойно надрукованими і спецiально написаними підручниками для п'ятого класу 12-річної програми навчання. Цього року вони оцінюватимуть «свіжі» підручники для шостого класу. І так до дванадцятого, книжок для якого ще взагалі не існує. Часу на апробацію підручників для 12-річної школи (це коли підручники друкують невеликим тиражем та дають школам однієї чи кількох областей для того, щоб потім змінити текст відповідно до зауважень вчителів) у нас немає, адже дітям треба вже цього року вчитися за новими програмами, тому маємо експеримент на рівні країни.
Саме тому вкрай важливо, щоб якість цих підручників, які передрукувати чи змінити зможуть лише через п'ять років, була якомога кращою. А для цього громадськість має стежити за тим, як проходить конкурс підручників та куди йдуть немалі державні кошти.

Коню, мій коню, заграй піді мною ревучим мотором

Коню, мій коню, заграй піді мною ревучим мотором

Відпочинок «кислотного» типу в нічних клубах з оглушливою музикою, випадково-поверховими знайомствами, «зависання» по хатах з випивкою, шопінг та інші види сучасного молодіжного відпочинку нашу компанію ніколи не приваблювали. Тому коли виникла ідея відвідати пам'ятні місця Полтавщини, Черкащини та Київщини, ті, хто могли відпроситися у своїх роботодавців, радо пристали на цю пропозицію.
Вітер б'є в обличчя, наплечник поки не тре і не обтяжує плечі. Дорожнє покриття досить непогане. Словом — краса! Навколо — мальовничі українські простори: поля вже стиглої пшениці, соняшникова варта повернула голови за сонцем, кучеряві дерева біля траси, за якими — поля та безкрає синє небо.

Ну ось і все, ти в армії тепер

На цьому тижні Кабмін прийняв постанову, згідно з якою кількість військових кафедр в Україні буде неухильно скорочуватися до 2010 року. Загалом мають закрити кафедри тридцяти українських ВНЗ. Як пояснив директор департаменту вищої освіти МОН України Ярослав Болюбаш, студенти, які вже почали вчитися на військових кафедрах у тих ВНЗ, яким «пощастило» потрапити до списку, таки довчаться, і бігати з автоматом після закінчення навчання не підуть. А ось тим, хто щойно вступив до ВНЗ, де були та віднедавна зникли військові кафедри, після випуску доведеться прослужити дев'ять місяців у військових силах України. Звісно, якщо вони матимуть менше 25 років від дня народження.

Де вчаться діти-інваліди?

Де вчаться діти-інваліди?

В Україні є діти, які не мають права отримувати освіту, адже їм поставлено діагноз «ненавчувані». Тим часом психологи та працівники сфери корекційної медицини стверджують, що дітей, цілковито нездатних до навчання, не існує.
Батьки дітей-інвалідів у нашій країні поставлені перед непростим вибором: віддати дитину до інтернату, відірвавши її від родини, або залишити дома, давши їй любов, але позбавивши кваліфікованої допомоги.
Інваліди також мають «вибір без вибору»: резервація вдома або резервація у спецзакладі. Однаково в Україні практично немає шкіл, куди може піти вчитися дитина з особливими освітніми потребами, такі діти та підлітки майже не спілкуються зі своїми здоровими ровесниками, а коли досягають повноліття, їх можуть взяти на роботу фіктивно — для того, щоб списувати на «працюючого інваліда» зайві кошти.

Чи цікавіший Дрімка за Нагієва?

Чи цікавіший Дрімка за Нагієва?

«На круглому столі», який провели Перший національний телеканал та агенство дитячого маркетингу Kidnepping, журналістів спочатку налякали тим, що телевізор «дебілізує» дітей, а потім пояснили, що однаково батьки не будуть відмовлятися від цього «віконечка у духовний сміттєпровід» (вислів Пелевіна). Діти в будь-якому випадку будуть дивитися телевізор, і тому мають існувати передачі, орієнтовані саме на цю глядацьку аудиторію.