Депутати мігрують: вітер змінився

Бути при владі завжди важче, ніж в опозиції, адже замість критикувати, доводиться «відгавкуватися» на критику інших. Але з цим, схоже, згодні далеко не всі. Інакше навряд чи зміна владного «вітру» викликала б у нашій Верховній Раді таку дружну міграцію нардепів.

Божественна «комедія»

Скільки б Борис Колесников не називав звинувачення проти нього «абсолютним маразмом», а його адвокат Андрій Федур позавчорашне засідання Печерського райсуду столиці «фарсом» i «комедією», але ж доведеться змиритися з його рішенням. А воно суворе: суддя Анжела Стрижевська своєю ухвалою продовжила затримання голови Донецької облради ще на два місяці, задовольнивши тим самим подання Генпрокуратури. До речі, перший двомісячний термін затримання Колесникова мав закінчитися завтра. Його звинувачують у вимаганні з погрозою вбивства стосовно акцій донецького торговельного центру «Білий лебідь».

«Криворіжсталь» під арештом

«Криворіжсталь» під арештом

Найбільші вітчизняні олігархи Рінат Ахметов і Віктор Пінчук зазнали чергової поразки. Позавчора Київський апеляційний господарський суд відхилив скаргу власників гірничо-металургійного комбінату «Криворіжсталь» (тобто консорціуму «Інвестиційно-металургійний союз», за яким стоять два згадані прізвища) і залишив у силі рішення Господарського суду столиці, що раніше визнав приватизацію «Криворіжсталі» незаконною. Таким чином, вердикт Господарського суду Києва від 22 квітня набув законної сили. А суттєво новий і крутий поворот у цій гучній справі — те, що Апеляційний суд своєю постановою ще й наклав арешт на 93,02 відсотка акцій комбінату (саме така частка, за рішенням Господарського суду, в останній рік правління Кучми була продана Фондом державного майна України консорціуму «ІМС» незаконно). Крім того, в четвер Апеляційний господарський суд також заборонив «ІМС» здійснювати будь-які дії щодо управління корпоративними правами «Криворіжсталі» і відчужувати майно комбінату.

Гроші не на вітер

Міський голова столиці Олександр Омельченко придумав, як розпорядитися 50 тисячами, що перепали йому після розборок у суді. Нагадаємо, 31 березня цього року Олександр Омельченко виграв справу за позовом до народного депутата України Леоніда Черновецького, який розповсюдив інформацію щодо начебто придбання Київською міською держадміністрацією дорогого літака за бюджетні кошти. Печерський районний суд Києва задовольнив позов Сан Санича і зобов'язав Леоніда Черновецького на пленарному засіданні Верховної Ради спростувати поширені ним недостовірні відомості. Окрім цього, меру Києва, за ухвалою суду, буде компенсовано моральну шкоду в розмірі 50 тисяч гривень.

Не треба грошей — розкрийте злочин

Не треба грошей — розкрийте злочин

Україна готова виплатити вдові вбитого журналіста Георгія Гонгадзе 100 тисяч євро — з «метою дружнього врегулювання у справі». Так сказано у відповідному розпорядженні Кабінету Міністрів, і стосується воно справи «Мирослава Гонгадзе проти України», яку розглядає Європейський Суд з прав людини. Уряд запевняє: українська сторона зобов'язується продовжити ретельне розслідування вбивства Гії, та є одне «але» — якщо Мирослава погодиться взяти гроші, вона втратить право подавати будь-які позови проти України.

Невловимий Віктор

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович і вчора не з'явився на допит у київське управління з боротьби з організованою злочинністю. Як повідомляє «Українська правда» з посиланням на прес-секретаря міністра внутрішніх справ Інну Кисіль, якщо виявиться, що після вручення в середу офіційної повістки Янукович не з'явився із поважних причин, його викличуть на допит іще раз, а якщо буде встановлено, що «поважних причин» немає і екс-Прем'єр просто проігнорував виклик, його притягнуть до міліції у примусовому порядку.

Поганий був Президент — такий і меценат?

Чим останнім часом займається екс-Президент Кучма, цікавить багатьох його співгромадян. Може скластися враження — нічим. Далебі. Про активну діяльність колишнього «гаранта» розповів журналістам гуманітарний віце-прем'єр Микола Томенко.

Сміх крізь «нашоукраїнські» сльози

Попри скандальні «пологи» при народженні Полтавської обласної організації партії «Народний союз «Наша Україна», у муках виплекане «дитя» робить перші організаційні кроки досить упевнено. Як повідомив позавчора на прес-конференції в Полтаві провідник «нашоукраїнців» регіону, голова правління відкритого акціонерного товариства «Велика Круча» Іван Близнюк, за півмісяця кількість членів «президентської» партії в області збільшилася майже вчетверо — до 1166 чоловік. Уже створено п'ять районних і одну міську парторганізацію.

Праворуч глянеш — Мартинюк, ліворуч — порожнеча

Праворуч глянеш — Мартинюк, ліворуч — порожнеча

Головної події дня у Верховній Раді вчора так і не сталося: крісло по ліву руку від Володимира Литвина й досі залишається порожнім. Ще зранку надії сісти в нього мали представник фракції «Демократична Україна» Віктор Мусіяка (його шанси оцінювали як найреальніші), висуванець «Єдиної України» Богдан Губський, керівник фракції УНП Юрій Костенко та соціал-демократ (об'єднаний) Володимир Заєць. Саме ці чотири прізвища були внесені в бюлетені для таємного голосування за обрання віце-спікера на зміну призначеному державним секретарем Олександрові Зінченку. Але не судилося: як повідомив після відведеної на голосування перерви голова регламентного комітету Валентин Матвєєв, воно (голосування) не відбулося.