Дипломати на мушці

Дипломати на мушці

Учора о 10.30 за місцевим часом у столиці Індонезії Джакарті невідомі зловмисники детонували начинену вибухівкою машину в дипломатичному районі перед приміщенням посольства Австралії. Голова індонезійської поліції підтвердив, що це був цілеспрямований терористичний акт. Провідні світові інформагенції (Бі-Бі-Сі, «Франс Пресс», «Рейтер») сходяться в оцінці кількості поранених — приблизно 100, але подають різну кількість загиблих: від чотирьох до дев'яти. Всі смертельні жертви — індонезійці: охоронці будівлі посольства, працівники сусідніх офісів та один таксист.

Закручування гайок після Беслана

Заступник генпрокурора Росії по Південному Федеральному округу Сергій Фридинський повідомив учора, що вже встановлені особи 12 із 31 терориста, які організували захоплення школи в осетинському місті Беслан, повідомляє Газета.Ru. Він сказав: «Це особи, які перебували в різних групах та брали участь у 2004 році в терактах на території Осетії і 21 червня — в Інгушетії». При цьому Фридинський нічого не сказав про національність терористів. Аналітики вказують, що російська влада якось притихла у своїх намаганнях пов'язати цю групу з міжнародним тероризмом і вже не згадує про «арабів та негра».

Клінтон із майже новим двигуном

Клінтон із майже новим двигуном

Колишній президент США Білл Клінтон позавчора вдало переніс операцію шунтування серця, повідомили лікарі шпиталю Columbia Presbiterian у Нью-Йорку. Операція на відкритому серці тривала чотири години, повідомила агенція «Рейтер». Клінтон минулого четверга почав скаржитися на біль у грудях та труднощі з диханням. Наступного дня він звернувся до лікарів, які після проведення обстеження та необхідних тестів поставили діагноз: блокада коронарних судин, яка загрожує інфарктом. Фахівці порекомендували пацієнту негайно провести операцію, яка полягає у вживленні здорових фрагментів артерій (вони беруться з інших частин тіла пацієнта — найчастіше з ніг) в обхід заблокованих судин.

Операція зі звільнення заручників від життя

Операція зі звільнення заручників від життя

І все-таки це був штурм школи. Неоголошений, не названий владою Росії своїм іменем, але таки штурм. До такої думки схиляється більшість західних та найсміливіші з російських фахівців. Питання: чи могли влада Росії разом зі спецслужбами та військовими діяти таким чином, щоб суттєво мінімізувати кількість жертв у Беслані, залишається страшним, таємничим і — до того ведеться — навіть неетичним. Про останнє можна судити хоча б з того, як політичне керівництво Нідерландів, попросивши у Кремля пояснень, чому така величезна кількість жертв операції зі звільнення заручників, наступного дня, у неділю, змушене було вибачатися.

Дубровка-2

Дубровка-2

Важко встановити кількість убитих та поранених під час штурму школи, який почався вчора о 13.05 за московським часом. Оперативний штаб після першого етапу звільнення школи (це 15.00) заявив, що не має даних про потерпілих. «Рейтер» передав із місця подій, що діти вискакували з приміщення школи голими і закривавленими. Машини швидкої допомоги та інший транспорт забирали недавніх заручників до лікарень переважно з вогнепальними пораненнями та опіками: спецназ підірвав одну зі стін школи для... звільнення заручників.

Протидія дорівнює дії

Протидія дорівнює дії

10 трупів і 34 поранених біля станції метро «Ризька» у Москві, від 400 до 600 дітей та батьків сидять у заручниках у терористів у школі інгуського міста Беслан, два пасажирські автобуси висадили в повітря терористи в Ізраїлі, 12 непальців стратили в Іраку. Терор набув нечуваних досі масштабів.

«Золотий лев»

«Золотий лев»

Сьогодні стартує 61-й Венеціанський міжнародний кінофестиваль — найстаріший кінофорум світу та один із трьох головних світових щорічних переглядів кращих кінострічок з різних країн світу. Фестивальні перегляди триватимуть до 11 вересня, коли за урочистої обстановки фестивальне журі на чолі з британським кінорежисером Джоном Бурманом викличе на сцену легендарного театру «Ла Феніче» цьогорічного володаря головної фестивальної нагороди «Золотий лев» та лауреатів нагород в інших престижних категоріях. Фестиваль відкриється позаконкурсним показом нового фільму Стівена Спілберга «Термінал» з Томом Хенксом у головній ролі. У стрічці розповідається про трагікомічну історію групи чужинців, яка заблукала і впродовж дев'яти місяців мешкала в нью-йоркському аеропорту ім. Джона Ф. Кеннеді.

Усе чинно, благородно

На недільних президентських виборах у Чечні перемогу здобув «кандидат Кремля» Алу Алханов, повідомила вчора агенція «Інтерфакс» iз посиланням на заяву голови виборчої комісії Чечні Абдул-Керіма Арсаханова. Він додав: «Офіційно про це буде повідомлено після того, як члени виборчкому поставлять свої підписи під заключним протоколом». На «складання підписів» відводиться три доби. За попередніми даними, за 47-річного генерала міліції Алханова, голову МВС республіки, якого вважають цілком лояльною до Кремля особою, проголосували 73,8 відсотка виборців, і, таким чином, шість інших його суперників безнадійно відстали: отримали від 8,5 (друге місце офіцера ФСБ Мовсура Хамідова) до 0,7 (останнє місце Магомеда Айдамірова) відсотка голосів виборців. Активність виборців, серед яких були російські військовослужбовці, прикомандирований російський персонал та члени їхніх родин, перевищила 70 відсотків. За порядком та безпекою на 430 виборчих дільницях республіки наглядали 15 тис. міліціонерів, сотні співробітників спецслужб та велика кількість російських військовослужбовців.

Бандити диктують, як Франції жити

Бандити диктують, як Франції жити

Під загрозою життя ще двох викрадених в Іраку журналістів: кореспондента французької щоденної газети «Ле Фігаро» Жоржа Мальбруно та співробітника Міжнародного французького радіо Крістіана Шесно. Вони зникли тиждень тому під час подорожі з Багдада до тоді ще охопленого повстанням міста Ен-Неджеф. Минулої суботи ввечері телеканал «Аль-Джазіра» продемонстрував відеозапис, на якому двох французів видно на тлі прапора «Ісламської армії в Іраку», що минулого тижня по-садистськи стратила італійського журналіста Енцо Бальдоні. Цього разу бандити дають уряду Франції 48 годин на те, щоб він відмінив заборону мусульманським дівчатам з'являтися у французьких школах у традиційних хустках. Така заборона вступає в дію з 2 вересня з початком нового шкільного року. На цей час у Франції мешкають уже понад п'ять мільйонів мусульман. Іракські бандити вважають, що заборона з'являтися у мусульманських хустинах у громадських школах Франції є «атакою на іслам та особисті свободи».

Made in в'язниця

Made in в'язниця

Тепер на наших вулицях уже не побачиш магазинів iз вивіскою «Робочий одяг». А в радянські часи вони були у всіх великих і малих містах. Їхню пропозицію важко було назвати багатою: незграбні брезентові рукавиці для зварювальників чи більш «елегантні» матер'яні для домашніх робіт, а ще сині роби для робітників чи схожі на лантухи білі бязеві халати для працівників чистих виробництв. Уся ця продукція була виготовлена руками радянських в'язнів, які «перевиховувалися працею». Невідомо, що тепер допомагає українським в'язням перевиховуватися, але в країнах Західної Європи таким засобом надалі залишається праця. І, цілком несподівано, її надзвичайно високо оцінило суспільство.