Пси війни

Пси війни

Зарка є брудним містечком, вулицями якого гуляє віхола пилу. Воно оточене коричневими, випаленими сонцем пагорбами. В Йорданії Зарка має репутацію центру торгівлі автомобілями та... злочинності, пише кореспондент Бі-Бі-Сі Джон Лейн, який відвідав це місто наприкінці вересня. Про це забуте Богом місто світ дізнався завдяки тому, що в ньому 30 жовтня 1966 року в сім'ї відставного солдата, вихідця з відомого бедуїнського клану Бені Хасан, народився хлопчик на ім'я та прізвище Ахмед Хулайлі, котрий тепер відомий під іменем Абу Мусаб аль-Заркаві як найбільш грізний та небезпечний терорист охопленого війною та хаосом Іраку. Прізвище Заркаві означає «чоловік із Зарки». Багато останніх років Заркаві перебуває «в бігах», але його дружина та четверо дітей надалі мешкають у двоповерховому будинку на околиці Зарки. Через дорогу від них живе його шурин Салех аль-Хамі, який наполягає: «Заркаві є хорошою людиною, хорошим мусульманином, який подався до Іраку з життєвого переконання, що він має боротися з американськими окупантами».

Словенський «мавр» свою справу зробив — тепер може піти

Словенський «мавр» свою справу зробив — тепер може піти

Минулої неділі у Словенії відбулися перші після вступу цієї країни до НАТО та ЄС парламентські вибори. Лівоцентристська партія діючого прем'єр-міністра Антона Ропа — Ліберальна демократія Словенії, та президента Янеза Дрновшека, якi значною мірою сприяли здобуттю країною незалежності, провела її до НАТО та Європейського Союзу і перебувала при владі майже безперервно зі здобуття країною незалежності 1991 року, ці вибори програла, поступилася правоцентристській опозиції, яка згрупувалася навколо Словенської демократичної партії на чолі з колишнім міністром оборони Янезом Янше.

Мир тут і не ночував

Мир тут і не ночував

18 осіб загинули та приблизно 40 отримали важкі поранення у результаті бомбового замаху терориста-самогубці, який стався вчора в мечеті шиїтів у пакистанському місті Сіялкот. Голова місцевої поліції Нісар Ахмед Сароя повідомив агенції «Рейтер», що на момент вибуху в мечеті «Зайнаб'я» перебували приблизно тисяча вірних. Він додав, що стан багатьох поранених є критичним. Ніхто наразі не взяв на себе відповідальність за цей замах, але відомо, що між шиїтською меншиною, яка становить 20 відсотків 150-мільйонного населення Пакистану, та сунітською більшістю є значні тертя.

Слово проти слова

Виборчі штаби кандидатів на посаду президента США від Демократичної партії Джона Керрі та від Республіканської — Джорджа Буша ще 20 вересня узгодили, що обидва політики проведуть три тури передвиборчих теледебатів. Перший з них відбувся позавчора ввечері (вчора вранці за київським часом) у штаті Флорида. Ці дебати мають особливе значення для Джона Керрі, оскільки, за рейтингами, він відстає приблизно на 10 відсотків від свого суперника-республіканця. Багато американських оглядачів вважають теледебати «останнім шансом Керрі», найкращою нагодою ознайомити з його позицією політично байдужу та інертну американську провінцію, яка до цього часу бачила на екранах своїх телевізорів переважно Джорджа Буша.

Груповий хепі-енд

Позавчора дві італійські волонтерки гуманітарної організації «Міст до Багдада», які з 7 вересня перебували у полоні в Іраку, були звільнені та передані в Багдаді італійському дипломату, повідомив спочатку катарський телеканал «Аль-Джазіра», а потім цю інформацію підтвердили всі провідні агенції та уряд Італії. Вчора 29-річні Сімона Парі та Сімона Торретта прибули літаком до Риму.

«Цельсій» проти «Фаренгейта»

Американським фундаменталістам-консерваторам із табору президента США Джорджа Буша не вдалося перекрити шлях на екрани США та світу викривальному фільму американського кінодокументаліста Майкла Мура «Фаренгейт 9/11», тому вони вирішили помститися власною кіноагіткою під назвою «Цельсій 41.11», прем'єра якої в США відбулася позавчора. В ній зібрано компромат на табір демократів, кандидата в президенти від Демократичної партії Джона Керрі та всіх противників політики президента Буша. Цифра «41.11» у назві стрічки означає температуру за Цельсієм, при якій людський мозок починає вмирати.

Коліно Ізраїлеве,

Коліно Ізраїлеве,

Риба шукає, де глибше, а людина — де краще. Ця народна мудрість особливо часто спадає на думку тепер, коли кордони виявилися значно відкритішими, а недолуга економічна, соціальна та національна політика тієї чи іншої держави змушує людей зриватися з місць та шукати щастя по далеких світах. Інколи в такий похід вирушають цілі народи чи племена. Як ось одне індійське плем'я, яке повертається до «своєї історичної батьківщини», до своєї «землі обітованої», до... Ізраїлю.

Небажані в Європі і США

На знак протесту проти небажання встановити долю зниклих безвісти у Білорусі впродовж 1999 — 2000 років трьох провідних діячів опозиції, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Захаренка, колишнього голови ЦВК Віктора Гончара і бізнесмена Анатолія Красовського, та оператора російського телеканалу ГРТ Дмитра Завадського, Європейський Союз прийняв рішення заборонити в'їзд на його територію чотирьом представникам білоруської влади, повідомила польська інформагенція ПАП.

Президент 18 тисяч островів

Президент 18 тисяч островів

Уперше в історії Індонезія, найбільша за населенням мусульманська країна, обирала президента шляхом прямого голосування. Результати виборів матимуть вплив на перебіг подальших подій не лише в самій Індонезії, а також у всьому мусульманському світі. На фінал індонезійського виборчого марафону довелося чекати довго, перший тур виборів відбувся ще у липні, другий — 20 вересня, але остаточні підсумки ще не підбиті. Справа в тому, що країна розкинулася на 18 тисячах великих і малих островів, лише шість тисяч з яких є заселеними. Значна частина островів не має зв'язку зі столицею та головними центрами архіпелагу, тому довелося чекати, поки бюлетені будуть привезені з виборчих дільниць у джунглях та з віддалених островів. Центральна виборча комісія пообіцяла оприлюднити офіційні результати виборів не раніше 5 жовтня.

Поступитися чи не поступитися — ось питання,

61 військовослужбовець з інженерного батальйону Нової Зеландії завтра залишить Ірак, повідомила прем'єр-міністр Нової Зеландії Хелен Кларк. Це означає кінець військової присутності цієї країни в Іраку. Пані прем'єр обгрунтувала своє рішення так: «Я просто вважаю, що Ірак на цей час є занадто небезпечною країною». Натомість до Іраку вже прибули 2800 військовослужбовців з Південної Кореї і найближчим часом мають прибути ще 800. Таким чином, за чисельністю свого військового контингенту Корея випередить Італію і стане третьою після США та Великої Британії.