Закордон допоможе... потрапити на нари

Закордон допоможе... потрапити на нари

У столиці Швейцарії Берні у понеділок заарештовано колишнього міністра атомної енергетики Росії Євгена Адамова. 65-річний Адамов очікує рішення про екстрадицію до Сполучених Штатів, оскільки ордер на його арешт був виданий окружним судом штату Пенсильванія. Прокуратура американського міста Піттсбург звинувачує колишнього російського урядовця у шахрайстві, відмиванні грошей та низці інших злочинів, за які йому загрожує багаторічне ув'язнення. Адамов не визнає себе винним і на екстрадицію до США не погоджується.

Вранці — вибори, через місяць — результати

У суботу в Афганістані відбулися перші демократичні президентські вибори. Інтерес до них був надзвичайний. З 10,5 мільйона мешканців країни з правом голосу до виборчих дільниць з'явилися більше 10 мільйонів. І не побоялися при цьому погроз талібів влаштувати терористичні замахи, не побоялися вистоювання у довжелезних чергах, в яких вони гаяли час, вигукуючи: «Демокрасі, демокрасі!».

Своя сорочка ближче до тіла від іракської

Минулої суботи 13 млн. австралійців обирали прем'єр-міністра, парламент та одну третину верхньої його палати — Сенату. Джон Говард, один із найближчих союзників США у війні в Іраку, утримався при владі й залишився на четвертий термін голови уряду. За тривалістю перебування на цій посаді він є другим в історії Австралії. Також і правляча ліберально-національна коаліція залишилася при владі, здобувши щонайменше 85 зі 150 парламентських мандатів, повідомила агенція «Франс Пресс».

Ой Литво, Литво, куди ти котишся?

Чи можна знову потрапити в зону впливів Росії, ставши членом НАТО та ЄС? Республіки Прибалтики сподівалися, що парасолька НАТО та Брюссель стануть гарантами від повторення такого сценарію, тому докладали всіх можливих зусиль потрапити в ці організації. Але підступна доля та нерозбірливі виборці інколи підносять сюрпризи. На парламентських виборах, які відбулися у Литві минулої неділі, переконливу перемогу здобула популістська Партія праці російського мільйонера Віктора Успаських, яка була створена спеціально «під вибори» рік тому. «Трудовики» набрали 28,6 відсотка голосів, повідомила вчора Центральна виборча комісія Литви. П'ятивідсотковий виборчий бар'єр проходження до Сейму Литви подолали також коаліція соціал-демократів та соціал-лібералів (20,6 відсотка), консерватори (14,5 відсотка), коаліція відправленого у відставку шляхом імпічменту президента Роландаса Паксаса (11,42 відсотка) та «Союз лібералів і Центру» (6,6 відсотка). Загалом за 141 депутатський мандат змагалися 1252 кандидати, які репрезентували 17 політичних партій та виборчих блоків.

«Варфоломіївська ніч» у Стамбулі

Позавчора у Стамбулі було здійснено замах на патріарший комплекс вселенського православного патріарха Варфоломія І, повідомила агенція «Рейтер». На територію комплексу впали дві бомби. Одна з них пошкодила дах кафедрального собору св. Юрія, а від вибуху іншої повилітали вікна в резиденції Варфоломія І. Обійшлося, на щастя, без жертв. На місце події відразу ж прибув турецький антитерористичний підрозділ, який намагається встановити причини вибухів та знайти виконавців теракту.

Три цвяхи в труну

Три цвяхи в труну

Учора в місті Таба та двох інших єгипетських курортах на Синайському півострові сталися три терористичні замахи. Інформагенції подають різні дані про кількість загиблих (від 26 до 44) та поранених (від 122 до 200). Також говориться про 38 зниклих безвісти. Більшість жертв — громадяни Ізраїлю. Зокрема, генерал Яір Навех з Міністерства цивільної оборони Ізраїлю через кілька годин після замахів повідомив про 19 вбитих, 122 поранених та 38 зниклих безвісти. Відповідальність за замахи взяли на себе два досі не відомі терористичні угруповання, пов'язані з «Аль-Каїдою», — «Ісламські бригади Тавхід» та «Світова ісламська група». На одній з інтернет-сторінок ісламістів з'явилося повідомлення від цих груп, що замахи виконали чотири терористи-самогубці.

Абхазія «план Москви» «спаплюжила»

ЦВК Абхазії оприлюднила офіційні результати виборів, які відбулися минулої неділі. Всього у виборчі списки були внесені 122 564 особи, з яких 76 655 взяли участь у виборах. За лідера опозиції, керівника компанії «Чорноморенерго» Сергія Багапша віддали голоси 35 тис. 92 виборці, а за його головного суперника, ставленика Москви та діючого прем'єр-міністра Абхазії Рауля Хаджимбу — 30 тис. 120 виборців.

Україна трохи краща за Білорусь,

У вівторок у Європарламенті відбулося затвердження новопризначених комісарів, які з 1 листопада офіційно приступають до виконання своїх обов'язків у складі нової Єврокомісії. Майбутній комісар із зовнішніх відносин ЄС Беніта Ферреро-Вальднер (донедавна — міністр закордонних справ Австрії) під час своєї доповіді торкнулася, зокрема, теми майбутніх відносин ЄС з Росією, Україною та Білоруссю.

Іракська зброя масового зникнення

Учора перед комітетом iз військових питань Сенату США мала звітувати спеціальна комісія під назвою «Група обстеження Іраку», завданням якої було виявлення зброї масового знищення в цій країні. Група військових інспекторів та експертів із заборонених видів зброї на чолі з Чарльзом Дуелфером працювала в Іраку з минулого року (до січня цього року її очолював Девід Кей) і підготувала звіт на 1500 сторінках. Хоча представлення Сенату цього звіту відбувалося вже в ніч із середи на четвер за київським часом, але головні положення та висновки документа стали відомими ще вчора і були поширені провідними інформагенціями.

Зброя проти беззахисних

Iзраїльські сили вчора на світанку вбили чотирьох палестинців, які мали намір чинити їм збройний опір у таборі біженців Джабалія. При цьому вони також убили кількох інших палестинських чоловіків та 16-річну дівчину. На півдні Сектора Газа, в селі поблизу міста Хан-Юніс, ізраїльтяни застрелили чотирирічного палестинського хлопчика. Ці вбивства є черговою ланкою кровопролиття, що його ізраїльська армія влаштувала із минулої середи в Секторі Газа в рамках операції під кодовою назвою «Дні розплати», в якій задіяні велика кількість бойових гелікоптерів, 100 танків та дві тисячі військовослужбовців.