Коротка відставка Довгого

Учора Київрада відмовилася розглядати питання про відставку Олеся Довгого. За внесення цього пункту до порядку денного проголосувало лише 19 депутатів. «Я вважаю, що на цьому питання моєї відставки завершено», — радів секретар міськради.

Асфальт пливе, мізки — теж

Нещодавно сусідка–пенсіонерка ділилася досвідом порятунку від спеки: «Одягаю нічну сорочку — й у ванну з прохолодною водою. Потім встаю, чекаю доки вода збіжить, та так і ходжу, аж доки сорочка не підсохне. Інакше в квартирі не втримаєшся». Мабуть, доведеться взяти її досвід на озброєння, адже, коли за вікном плюс 30, температура в квартирах нашої «панельки» навіть уночі не опускається нижче +28. А тут синоптики передають усі +37 «за бортом»!

«Ду ю спік» для міліціонера

З 1 вересня українських медиків, міліціонерів, митників, прикордонників та рятувальників відправлять на курси англійської мови. Вчити іноземну їм доведеться в рамках підготовки до Євро–2012. Мовні курси будуть безкоштовними. Таке розпорядження дав віце–прем’єр Борис Колесников на останній нараді, присвяченій підготовці до чемпіонату Європи 2012 року, в якій взяли участь керівники Міносвіти, МВС, МОЗ та прикордонної і митної служб.

Сонце «б’ється»

Сонце «б’ється»

Немилосердна спека, яка цими днями охопила Україну, спричинена переміщенням сухого тропічного повітря. Свого піку вона досягне завтра: у деяких регіонах країни, ймовірно, будуть побиті температурні рекорди, оскільки, за прогнозами синоптиків, очікується до плюс 38–39 за Цельсієм.

Табачника «обламали»

Табачника «обламали»

На голови нинішніх школярів та їхніх батьків може звалитися ще одна реформа: міністр освіти Дмитро Табачник запропонував повернутися до 11–річної загальної освіти. Свою ідею він озвучив позавчора на парламентських слуханнях. Міністр пропонує два варіанти розвитку загальної середньої освіти. Перший — зупинитися на 11–річному терміні навчання з одночасним запровадженням обов’язкової дошкільної освіти. Тобто у 5 років (до 1–го класу) всі діти мають здобути відповідну підготовку, а програми 11 і 12 класів поєднати. Другий варіант — дати дозвіл місцевим радам самостійно вирішувати, скільки років мають навчатися діти — 11 чи 12. При цьому сам міністр не є прихильником такого варіанта.

Чи справді Україна для людей?

Чи справді Україна для людей?

Якщо запитати сьогодні українців, чим ощасливив їх Президент Янукович за сто днів свого перебування на найвищій у дер­жаві посаді, то більшість назве зниження ціни на газ. «А мені байдуже той Севастополь і російський флот, аби газ був деш­евий. І не одна я так думаю! — безапеляційно каже моя безробітна кума, яка живе в селі на Житомирщині, має трьох дітей і чималий будинок, за опалення якого цієї зими її родині доводилося викладати понад 500 гривень щомісяця. — Ми вже й грубу в хаті змурували, а все одно, знаєш, як цієї зими мерзли? Газ доводилося дуже економити» «Невже ти справді гадаєш, що «здаючи» Севастополь за нібито дешевий газ вони справді думали, щоб тобі та твоїм дітям було тепло? — дивуюся наївності своєї колишньої однокласниці. — Та вони про заводи свої думали, а таких як ти все одно рано чи пізно «нагріють»!» Ця розмова пригадалася, коли нещодавно в «маршрутці» почула розмову двох сільських тіток, які теж тішилися, що «хоч газ зимою буде дешевший». У цій омані, що Україна нарешті буде «для людей», й далі перебуває ще чимало простаків–українців.

А шкарпетки без ГМО?

Міністерство охорони здоров’я визначило перелік харчових продуктів, які обов’язково перевірятимуть на вміст генетично модифікованих організмів (ГМО). Як повідомляє Міністерство економіки, до зазначеного переліку ввійшли сировина та продукти, які з неї можуть вироблятися. Зокрема, соя, кукурудза, картопля, томати, кабачки, диня, папайя, цикорій, цукровий буряк, ріпак, пшениця, соняшник, рис, харчові добавки, вироблені з ГМО, та харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, отримані з ГМО.

Гола й несмішна

Сперечатися про порнографію в мистецтві все одно, що гадати, чи є життя на Марсі. Саме тому прогнозовано нічим закінчилося засідання Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, на суд якої було винесено світлину російського фотохудожника Сергія Браткова «Хортиця», що експонується в PinchukArtCentrе. Своє обурене звернення з вимогою вилучити полотно з виставки спрямувало комісії всеукраїнське об’єднання «Свобода». Йому передували й інші акції протесту.

Смертельна реанімація

Учора Луганськ прощався із жертвами вибуху в місцевій лікарні. Витрати на похорони взяла на себе міська влада. За останніми даними, загиблих шістнадцятеро. Панахиду за покійними відслужили в Петропавлівському кафедральному соборі. Ще одна панахида відбулася в Сіверськодонецьку у Свято–Христо–Різдвяному храмі. Середа в області була оголошена днем жалоби.

Різдво на порозі

Різдво на порозі

У Митрополичих палатах Національного заповідника «Софія Київська» позавчора частували кутею. Пшеничну страву, щедро здобрену маком і горіхами, багато хто з гостей куштував уперше. Адже учасницями цього різдвяного прийому були дружини керівників іноземних дипломатичних місій, акредитованих в Україні. Влаштувала його дружина Президента, голова наглядової ради Благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, щоб ознайомити своїх іноземних гостей із різдвяними традиціями нашого народу.