«Собача» кара

До такого бузувірського способу покарання за крадіжки вдався 30–річний фермер із Гадяцького району. В селі Бобрик він мав підсобне господарство, тут також жив і працював найнятий ним працівник. Власне, умови працевлаштування у фермера були особливі. Адже йшлося про роботу та проживання «на пташиних правах» 53–річного чоловіка, котрий загалом «відмотав» за ґратами більше двадцяти років, за цей час фактично втратив зв’язки з родичами і після чергового звільнення із «зони» рік тому знайшов прихисток саме у згаданого фермера. Працював найманець за харчі й дах над головою.

Конопляна «підсобка»

Навіть звиклі до вельми специфічного винахідництва своїх «підопічних» співробітники антинаркотичного підрозділу Автозаводського райвідділу міліції м. Кременчука були вражені досконалістю цієї «теплиці» на десятому (технічному) поверсі житлового будинку. Облаштував її в «підсобці» для обслуговування ліфта 22–рiчний студент, який «балувався» марихуаною вже досить тривалий час. А щоб зекономити кошти на купівлі сировини для її виготовлення, вирішив завести власну конопляну «грядку». Задля цього скачав технологію «квартирного» вирощення нарковмісних рослин з iнтернету, придбав насіння й висіяв його у виготовлені з пластикових пляшок «горщики».

Криваве відлуння фесту

Криваве відлуння фесту

«Україна молода» ще у вересні 2010 року першою піддала сумніву офіційну версію вбивства знаного полтавського рок–музиканта, поета і художника Сергія Звенигородського, більш відомого у «неформальних» мистецьких колах як Маріо. Нагадаємо, що в обласній міліції стверджували, що 28 серпня вночі на фестивалі аматорського мистецтва «Вйо, Кобеляки!» Сергія його ж підтяжками задушила 16–річна випускниця сільської школи. Із нею 42–річний митець нібито познайомився у наметовому таборі фесту, а під час нічної прогулянки до річки нібито почав «чіплятися», домагаючись інтиму. На таке непристойне «залицяння» неповнолітня відповіла ударом палицею по голові та діями, які експерти назвуть «процесом удушення», що й спричинили смерть від механічної асфікції...

Неблагодатний вогонь

Ця резонансна пожежа сталася минулої п’ятниці надвечір, близько 19–ї години, в селі Попівка Зіньківського району. Місцеві мешканці побачили, як горить купольна частина Свято–Георгіївської церкви УПЦ Московського патріархату й одразу ж сповістили рятувальників. За даними управління МНС в області, «на час прибуття пожежників дерев’яна будівля була повністю охоплена вогнем». Ним історична споруда фактично знищена, врятувати вдалося лише «паламарку» та незначну частину інвентарю.

Великий розмах малої батьківщини

Великий розмах малої батьківщини

15 квітня виповнилося 90 років від дня народження льотчика–космонавта СРСР, двічі Героя Радянського Союзу Георгія Берегового. Запрограмоване указом Президента і розпорядженням Кабміну безпрецедентне за масштабами відзначення цієї дати свято сягнуло апогею минулої п’ятниці. Тільки на малій батьківщині героя війни і космосу — Полтавщині — на підготовку ювілейних заходів, згідно з повідомленням прес–служби облдержадміністрації, з бюджетів різних рівнів витрачено 6 мільйонів 362 тисячі гривень (із них 5,3 млн. грн. «розписали» на державну структуру–монополіста «Укрзалізницю»). І це при тому, що, скажімо, приймаючи обласну програму увічнення пам’яті видатних земляків на 2008—2010 роки й визначаючи її фінансування на трирічний термін, депутати облради оперували загальною сумою, яка «не дотягувала» навіть до 2 млн. грн. То, крім Берегового, на Полтавщині взагалі народжувалися видатні люди? І на кого за таких обставин «молилися» розпорядники народних коштів — можновладці та чиновники — на радянського космонавта №12 чи на того, хто називає його «другим батьком» за вирішення проблем із судимістю, тобто на Президента Віктора Януковича?

«Копняк» для Табачника

Черговий візит на Полтавщину міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника був присвячений заходам до 90–річчя від дня народження космонавта Георгія Берегового — великого друга Віктора Януковича. Також у Полтаві на зустрічі з керівним та освітянським активом пан Табачник вручив відзнаки найкращим педагогам і, за повідомленням прес–служби ОДА, «говорив про реформи в освіті». А оскільки за останній місяць міністр побував у Полтаві вже вдруге, в багатьох склалося враження, що йдеться про демонстрацію ваги одіозного чиновника–українофоба як «куратора» області від Кабінету Міністрів. І цього разу, на відміну від попереднього, Табачника в Полтаві зустрічали не лише ті, хто за посадою і становищем змушений демонструвати цілковитий «одобрямс».

Ілліча завалили

Учора о 5.20 про «повалення Ленiна» співробітникам місцевого райвідділу міліції повідомив один із громадських активістів райцентру Шишаки. Пам’ятник, дещо пошкоджений, валявся на землі одразу за постаментом. Вiн, за інформацією відділу зв’язків із громадськістю обласної міліції, «не є пам’яткою історії та культури і перебуває на балансі Шишацької селищної ради». Але правоохоронці все одно проводять перевірку й закликають імовірних свідків повідомляти про обставини цього правопорушення.

Наркокубло з телевізором

Затримавши наркоділка «на гарячому» під час первінтину, оперативники Жовтневого райвідділу міліції м. Полтави неабияк здивувалися обладнанню та «вмеблюванню» цього наркокубла. Як з’ясувалося, згадане гніздечко у підвалі багатоповерхівки «звив» 39–річний колишній слюсар. Жив він в одній із квартир цього будинку з матір’ю, тож умов для вироблення наркоти вдома не було. Зрештою, непросто займатися цим навіть у підвалі — запах ацетону неодмінно відчуватимуть усі мешканці під’їзду.

Два потяги в Євро

У Кременчуці щойно завершилися технічні випробовування першого кузова вагона швидкісного міжрегіонального потяга, який почне «бігати» Україною напередодні чемпіонату Європи з футболу. Два такi потяги з дев’ятьма вагонами у складі кожного місцеві вагонобудівники сформують на замовлення «Укрзалізниці». Попри те, що продукція тамтешнього Крюківського вагонозаводу добре відома нашим пасажирам (достатньо згадати швидкі й комфортні «експреси»), фахівці відзначають чимало новинок, якими «начиняють» своєрідні «хатинки на колесах», призначені для перевезення залізницею уболівальників під час Євро–2012. Чи не найсуттєвіша серед них та, що кузов кожної виготовляється з неіржавіючої сталі, а значить, автоматично подовжується термін експлуатації до 50 років і, відповідно, мінімізуються витрати на ремонт. Усі без винятку «хатинки» належатимуть до вагонів відкритого типу з «сидячими» місцями. При цьо­му передбачено аж 5 їхніх моделей.

Хоч в око стрель...

Два таких випадки зафіксовано у селах Чутівка й Онишки Оржицького району. Спершу серйозно травмувала праве око дванадцятирічна школярка. За даними обласної міліції, сталося це після потрапляння у «живу мішень» звичайнісінької кулькової ручки, яку під час уроку іноземної мови з близької відстані пожбурила однокласниця згаданої дівчини. Потерпілу доставили в обласну лікарню, де їй уже зробили офтальмологічну операцію. А згодом із проникаючим пораненням лівого ока, що спричинило випадіння його внутрішніх оболонок, у центральну районну лікарню привезли семирічного першокласника. Цього разу так сумно закінчилися «забави» школяриків уже після уроків. Близько 16–ї години третьокласник розбив порожню пляшку об стіну продуктового магазину, — тож скалки, які відлетіли від неї, потрапили молодшому товаришу в око...