Частування під резиденцією Президента

Частування під резиденцією Президента

«Аж не віриться! — говорять одне одному українські журналісти. — Ми таки дочекалися!». 16 травня, о сьомій вечора, біля Верховної Ради та резиденції Президента відбулося офіційне українське відкриття пісенного конкурсу «Євробачення-2005». У Маріїнському парку цвітуть каштани, дзижчать комарі, в передвечірніх сутінках таємничо підсвічується Палац, пахне сигарами, всюди чути англійську, лунає Штраус та Вівальді у виконанні оркестру «Пори року», майже біля кожного столика, які накрили просто неба, конкурсанти вчергове переконують журналістів у своїй вокальній майстерності, співаючи та танцюючи. Українські «Гринджоли» не переконують, вони відповідають на питання журналістів, почасти з допомогою свого перекладача, виходять у прямий ефір іноземних радіостанцій. Не було на прийомі представників Молдови, вони ще працюють у промо-турах по Росії та Білорусі. Зате представників Білорусі — Філіппа Кіркорова зі своєю протеже Анжелікою Агурбаш — помітно одразу, по спалахах фотокамер, преса не залишає їх ні на хвилину.

Три + три

«Гринджол» стало ще більше. На репетиції 16 травня на сцені Палацу спорту їх було шестеро: Костюк, Калин, Пісецький та троє учасників балету «Соул Бі». Цікаво, що «соулбішник» Сергій виступає в амплуа барабанщика, він стукає на барабанах із тринадцяти років i паралельно керує балетом. «Нам зателефонували представники «Гринджол» і запропонували придумати постановку. Якби ми придумали щось нецікаве, ніхто б нас не запросив на сцену. Концепція духу свободи, який символізують наручники на наших зап'ястях, і синхронні рухи з музикантами видалися вдалими», — розповідає «УМ» учасник «Соул Бі» Костянтин.

Група «КаFFе»:

Група «КаFFе»:

Oдних із найіменитіших учасників півфіналу звуть «Каffе». У рідній Болгарії вони — зірки національного масштабу. Минулоріч хлопці отримали статус найкращої групи року, а за останні три роки розродились такими хітами, як There Again, Isn't It Love, No More і бестселером Instead Of Me. Як і решта представників сонячного узбережжя Чорного та Середземного морів, хлопці безпосередні та веселі, зовнішність — справжні мачо з бойз-бенду, конкурсна пісня «Лоррейн» — софт-балада, кількість учасників — шестеро. Але «УМ» спілкується з трьома з них — Мiленом, Орлiном i Георгiєм.

Щось більше за Петрівку

У Німеччині відкрився 56-й Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок — найбільший захід такого типу в світі, повідомила «Німецька хвиля». Він триватиме до 10 жовтня. Церемонію відкриття провів особисто канцлер ФРН Герхард Шредер та генеральний секретар Ліги арабських країн Амр Муса. Цього року провідною темою франкфуртського ярмарку стала література арабського світу. На цьогорічній експозиції 6691 учасник з 111 країн світу представить 350 тисяч літературних творів. Це на один відсоток більше у порівнянні з минулим роком. Звичайно ж, найповнiше представлена Німеччина: свою продукцію демонструють 2809 німецьких видавництв. Велика Британія представлена 868, а США — 717 видавцями.

Кого «паКАРIл» Андрій Князь?

Кого «паКАРIл» Андрій Князь?

Маловідомий для всієї території України, але досить популярний у Львові співак Андрій Князь (названий музичним відкриттям 1999 року в Галичині) вирішив, як він сам іронізує, «пакарять Кієфф». Для цього було кілька причин: по-перше, минулого року Андрій отримав диплом юридичного факультету Львівського національного університету, по-друге, в столиці вже довго мешкає його батько — Орест Фурдичко (в минулому — перший заступник голови Державного комітету лісового господарства України, а з серпня — перший заступник міністра охорони навколишнього середовища України). Крім того, історії «попелюшок», яких приваблюють розкоші й можливості столиці, нам відомі: свого часу зі Львова та області втекли «Океан Ельзи», фронтвумен «Таліти Кум» Юля Міщенко, Тарас Чубай, «Скрябін», а також багато інших. Серед них є ще одне ім'я — це Каріна Плай. Схоже на те, що кого-кого, а таку на тривалий період безслідно зниклу Каріну юний львів'янин таки підкорив. Приводом до розмови під таким інтимним кутом зору став вихід у ротацію нового кліпу Андрія «Чужа наречена». На прохання «УМ» роз'яснити, де ж собака заритий, одним із каталізаторів їхньої «вже досить довгої дружби, а крім того, творчо-професійних стосунків» співак називає рідне місто.

Роздвоєння особистостi: Дiля — Не — Дiля

Коли місяць тому на музичних каналах з'явився кліп «Тільки дощ» від НеДілі, а 16 червня було презентовано його сольник, думалось, що це — черговий «проект на стороні», які так популярні останнім часом. Думалось, бо сам виконавець — Едуард Приступа (він же Діля), один з учасників ТНМК — не коментував свій сайд-проект як розрив із гуртом, з яким, нагадаємо, познайомився мало не вічність тому, у 94-му. Діля: «Над сольним проектом я почав працювати приблизно два роки тому, але це не заважало моїй основній роботі у складі групи ТНМК. Просто ліричні пісні є моїм самовираженням і ще одним боком творчості. З часом роботи над проектом ставало дедалі більше. З’явилися концерти і, відповідно, графіки виступів мої і групи ТНМК почали перетинатися. Коли ми обговорювали це з хлопцями з «Танкiв», постало питання, що робити далі в подібних ситуаціях. Тоді було вирішено зіграти останній спільний концерт, який і відбувся 18 вересня». Отож на початку жовтня Діля вже офіційно заявив про вихід із «Танків».

«Оскар» для «Водія...»

«Оскар» для «Водія...»

Міністерство культури України отримало офіційне підтвердження від американської кіноакадемії про те, що російсько-український фільм «Водій для Віри» потрапив у списки пошуковувачів «Оскара» у номінації «Кращий іноземний фільм». Згідно з правилами американської кіноакадемії, країна може претендувати на цю нагороду, якщо стрічка була в українському прокаті і якщо над створенням працювали українці. Фільм за цими пунктами підходить: українська прем'єра у нас відбулась 12 серпня і українцями є продюсер, актор, натура і гроші Мінкультури. Прикметно, що стрічка вже вдало засвітилася в Сочі на кінофестивалі «Кінотавр», де отримала цілий мішок призів: за кращий сценарій, кращу режисуру, кращий продюсерський проект — і зрештою головний приз фестивалю «Золота троянда».

Фольклор без строку давності

Як відомо, «Воплі Відоплясова» — гурт, у якому кожен з учасників вдало поєднує творчу формулу «два в одному»: попри культову рок-групу, славну по всіх усюдах, хлопці відомі своїми продюсерськими здібностями та проектами на стороні — наприклад, Сахно і Піпа зі своїм драйвовим «Борщем». А нещодавно фронтмен «ВВ» Олег Скрипка презентував ще один результат свого «ходіння в люди», перший альбом фольклорного ансамблю «Божичі» — «Котилася, ой, ясна зоря з неба», який він записував і продюсував. Відбулося представлення на київському Подолі, на свіжому повітрі Гостинного двору, де кожен зміг розучити народні танці, познайомитися з українськими весільними обрядами та спробувати наливки, закусуючи її варениками.

Що таке фотохудожник?

На бієнале, яке проходило з 29 серпня по 8 вересня в рамках 27-го конгресу Міжнародної асоціації фотохудожників FIAP у Будапешті, українські молоді фотохудожники завоювали головні нагороди: золота медаль — у Юлії Філіпенко, дві срібні нагороди взяли Ганна Місікевич та Артур Поваженко, дипломом і медаллю відзначено Валерія Удовенка, дипломом — Андрія Процента та Спілку фотохудожників України. Згідно зі статистичними даними FIAP, які оприлюднив учасник української делегації Леонід Мілевський, за останні роки представникам України присуджено більше нагород, ніж усім країнам СНД і Східної Європи, разом узятим. На цьому тлі знову актуалізується питання про надання Спілці фотохудожників України, яка налічує 650 митців, статусу Національної, що означає, зокрема, додаткове фінансування.

Там, де їх нема

Там, де їх нема

Раптове і неочікуване розлучення культового «Океану Ельзи» не було сприйняте однозначно: на молодіжних сайтах з'явилися повідомлення із заголовками «Нарешті!» та думками на зразок: «Досить розмазувати соплі по асфальту — треба робити музику!», або ж навпаки — «Ми їх втратили назавжди!». Останній альбом «Океанів» «Суперсиметрія», наблизивши гурт до заслуженого свого часу статусу рок-групи, вочевидь, все ж не зміг переконати колишніх фанатів у спроможності творити не форматну музику. За словами колишнього бас-гітариста, одного із засновників «Океану Ельзи», Юрка Хусточки, йому просто набридло робити те, чого вимагають маси, а екс-клавішник «ОЕ» Дмитро Шуров сказав, що замучився бути національною гордістю.