«Мій син Катю не вбивав»

«Мій син Катю не вбивав»

Катю Криворучко, студентку Дніпропетровського університету, майбутнього психолога, знайшли о сьомій ранку 18 грудня 2008 року сильно побитою поблизу будинку, де вона жила разом з мамою — інвалідом 1–ї групи. У книзі обліку пригод Індустріального райвідділу міліції міста запишуть про виявлення жінки у стані алкогольного сп’яніння зі струсом головного мозку. Версія міліції: йшла п’яна, впала... Про алкогольне сп’яніння напишуть і в історії хвороби у міській клінічній лікарні № 6, куди потерпілу спершу доставить бригада швидкої. Щоправда, характер тілесних ушкоджень засвідчував, що Катю, яка і в школі, і у виші характеризувалася позитивно, жорстоко побили. Того ранку її чекали на заняттях в університеті. То про яке сп’яніння йдеться? Пізніше медики офіційно напишуть: алкоголю у крові потерпілої виявилося нуль відсотків, а схожим на це міг бути запах ацетону, що характерно для хворих на цукровий діабет, на який страждала Катя.

Сердечна алкотерапія

У подвійну халепу потрапив 43–річний мешканець Коломиї, котрий із серйозною серцевою недугою перебуває в кардіологічному відділенні Косівської райлікарні. У якийсь момент хворий не витримав суворого постільного режиму та інтенсивної терапії і самовільно залишив шпиталь, бо, як зізнався згодом, захотілося «підтримати» серце чимось міцнішим, ніж фармацевтичні препарати. Водночас із дамської сумочки медсестри, котра опікувалася його здоров’ям, зникла чимала сума грошей.

Полковнику все гірше

Полковнику все гірше

У колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка в СІЗО розвинувся набряк обох ніг, заявляє його адвокат Борис Нечипоренко, який днями відвідав свого підзахисного.

Між правами та репресією

Між правами та репресією

У Києві на базі Національного університету ім. Тараса Шевченка вже вп’яте відбулась міжнародна конференція «Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб», організована СБУ, Національним інститутом стратегічних досліджень, Женевським центром демократичного контролю над Збройними силами, Офісу зв’язку НАТО в Україні тощо. Вручаючи нагороди за кращі роботи студентам і курсантам п’яти українських вишів, вітчизняні керівники спецслужб та їхні партнери з Євроатлантичного альянсу посміхалися, утім за «круглим столом» були й вельми відверті натяки щодо ситуації в Україні з правами людини, що склалася в останні роки.

Жодної дати без піару

Жодної дати без піару

Передвиборча кампанія ще не стартувала, а потенційні кандидати, які планують балотуватися в народні депутати по мажоритарних округах, намагаються усіляко задобрити електорат на конкретній території. Чимало депутатів від більшості на Великдень масово роздавали людям паски. Тож варто припустити, що й на травневі свята подібні «гречкосії» одними вітальними листівками у поштових скриньках не обмежаться. Так, у Балаклейському районі Харківщини паски роздавав депутат облради, брат «губернатора» Дмитро Добкін. Ще й прикрасив упаковку для великоднього хліба власним портретом!

Задній хід прокуратури

Понад сім років триває справа екс–голови Петриківської райдержадміністрації Петра Лісного за звинуваченням у хабарництві (про що «УМ» писала неодноразово). Місцеві мешканці одразу розцінили справу як політичну помсту. Адже Лісного призначили відразу після інавгурації Віктора Ющенка, а сам Петро Гнатович намагався втілити ідеали Майдану. Критикував не зовсім правоохоронну діяльність міліції тощо.

Капітан «Канабіс»

Спершу в Лубнах спіймали на гарячому старшого сержанта міліції, помічника оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків лінійного відділу на станції Гребінка. Як з’ясувалося, він прибув у сусіднє місто, щоб продати «клієнту» канабіс. На місці оборудки у горе–міліціонера вилучили отримані за специфічний товар гроші — 2800 гривень. При цьому вже перші слідчі дії привели правоохоронців до безпосереднього керівника наркоділка в погонах — начальника згаданого сектору БНОН, капітана міліції.

Іващенка «посадив» Сенченко

Нардеп від «НУНС», екс–міністр оборони Анатолій Гриценко заявляє, що у кримінальному переслідуванні колишнього першого заступника міністра оборони Валерія Іващенка (минулого тижня засудженого до п’яти років «колючки») винен депутат від БЮТ («Україна молода» володіє інформацією, що це Андрій Сенченко). «Кажу про це вперше. Мені відомо прізвище людини, яка несе особисту відповідальність за те, що Іващенка посадили у в’язницю. Навмисне не стану його називати, скажу лише, що це народний депутат iз фракції «БЮТ–Батьківщина», до того ж міністр опозиційного уряду», — запевнив Гриценко.