Багатий Герхард і бідний Марек

Багатий Герхард і бідний Марек

Міжнародна фірма Hay Group має невдовзі оголосити в кількох європейських країнах результати досліджень стосовно розмірів заробітків голів урядів, міністрів та державних службовців, але польська газета «Жеч Посполіта» своїми каналами дістала результати досліджень і вчора видрукувала окремі з них. З'ясувалося, що найщедріше оплачується діяльність канцлера Німеччини Герхарда Шредера, який впродовж року заробляє 272 тис. євро. На другому місці голова британського уряду Тоні Блер з 261 тис. євро, а трійку замикає новий прем'єр-міністр Франції Домінік де Вільпен, який впродовж року отримує зарплатню в розмірі 240 тис. євро. Не повинні скаржитися канцлер Австрії Вольфганг Шюссель (234 тис. євро), прем'єр-міністри Ірландії Берті Ахерн (231 тис. євро), Бельгії — Гі Ферхофштадт (188 тис. євро) та Голландії — Ян Петер Балкененде (126 тис. євро).

Латвійське «так» в тіні голландського «ні»

Учора Сейм Литви ратифікував Конституцію ЄС. «За» висловився 71 із 100 депутатів Сейму, «проти» — п'ятеро. Але ця подія пройшла тихо і непомітно в Європі, яка перебувала у траурному настрої після провалу позавчорашнього конституційного референдуму в Голландії. В країні тюльпанів, корів та млинів референдум проводився вперше в її історії і мав лише консультаційний характер. Але уряд Яна Петера Балкененде заявив, що прислухається до голосу народу, якщо явка виборців буде вищою 30 відсотків. 63 відсотки голландських виборців скористалися з шансу, який у їхній країні трапляється раз у житті, і віддали на референдумі свій голос. За попередніми результатами (остаточні будуть оголошені 6 червня), 62 відсотки учасників референдуму відхилили Конституцію об'єднаної Європи, а 38 підтримали її. Несподіванок не сталося, бо саме такі цифри давали опитування виборців перед проведенням референдуму. Але, попри очікуваність голландського «nee», воно стало ще більшим шоком для Європи, ніж сказане минулої неділі французами «non».

Сі-Ен-Ен

Сі-Ен-Ен

Позавчора інформаційний світ відсвяткував 25-річний ювілей одного зі своїх стовпів: 1 червня 1980 року вперше вийшли в ефір програми американського інформаційного телеканалу Сі-Ен-Ен (Cable News Network). Щоправда, перші програми майбутнього гіганта світового інформаційного простору могли приймати лише мешканці американського міста Атланта, де знаходиться штаб-квартира каналу. Його «батьком» є американський мільярдер Тед Тернер, який ще 1970 року продав свій попередній успішний бізнес і вирішив зробити кар'єру у галузі телебачення.

Лукашенко «відстрілює» опозицію

Президентські вибори в Білорусі відбудуться наступного року, але президент Олександр Лукашенко вже тепер послідовно «нейтралізує» всіх можливих кандидатів від опозиції. Позавчора суд у Мінську засудив до трьох років ув'язнення голову партії соціал-демократичного спрямування «Народна громада» Миколу Статкевича та засновника опозиційної організації «Молодий фронт» Павла Сявяринця, повідомила вчора польська «Газета виборча».

Верховний суд як арена побоїща

Учора об 11.40 за місцевим часом приміщення Верховного суду Киргизії було захоплене натовпом приблизно із тисячі осіб і повністю розгромлене. Будинок Верховного суду з 22 квітня окупували прихильники кандидатів, які не пройшли до парламенту на останніх виборах. Ці люди блокували роботу суду, а загарбники, які вчора захопили приміщення, побили їх та викинули на вулицю, повідомляє інформагенція «Фергана.Ру».

Француз відчинить двері перед Україною?

Француз відчинить двері перед Україною?

58-річний французький соціаліст Паскаль Ламі, колишній комісар ЄС із торгівлі, затверджений наприкінці минулого тижня на посаді генерального директора Світової організації торгівлі (СОТ). Його обрання відбулося на засіданні Генеральної ради СОТ, яке проходило за зачиненими дверима у штаб-квартирі організації у Женеві. Ламі затвердили представники всіх 148 країн-членів СОТ після того, як його головний суперник на цю посаду, уругвайський дипломат Карлос Перес дель Кастільйо зняв свою кандидатуру.

Коли рахунок 9:2 означає розгромну поразку

Коли рахунок 9:2 означає розгромну поразку

На референдумі минулої неділі французи поклали Конституцію Європейського Союзу на лопатки, а голландці на вчорашньому референдумі вже остаточно «припечатали» її до підлоги рингу. Щоправда, остаточні результати референдуму в Нідерландах будуть оприлюдненi лише сьогодні, але майже достеменно відомо, що переважатимуть бюлетені зі словом «ні» — Франція дала приклад. Про це свідчать соціологічні дослідження. Якщо до французького референдуму свій намір голосувати проти Євроконституції декларували 56 відсотків голландців, то після нього, у вівторок, уже 65 відсотків голландців мали намір відхилити Конституцію ЄС. Противники Конституції мотивували свою позицію тим, що Нідерланди стануть безправною країною в колі більших країн, та побоюваннями, що євроінтеграція відбуватиметься за рахунок голландських грошей та втрати країною частини своєї незалежності. Сказати слово «так» на референдумі мали намір лише 25—44 відсотки опитаних.

«Прощання слов'янки» для росіян

Російські військові бази в Батумі та Ахалкалакі припиняють свою діяльність за прямим призначенням і починають функціонувати в режимі виведення — до такої домовленості дійшли на переговорах у Москві голови МЗС Росії і Грузії Сергій Лавров і Саломе Зурабішвілі і вчора підписали відповідну угоду, яка негайно вступила в дію. Виведення важкої техніки з Грузії розпочнеться цього року, і вже до 1 вересня Грузію залишать щонайменше 40 одиниць російської бронетехніки, зокрема не менше 20 танків, повідомляє інтернет-агенція «Смі.Ру».

Балканський універсал

Балканський універсал

Автору цього опусу, який був «інфікований бацилою рок-музики» ще кілька десятиліть тому і свого часу активно мандрував хвилями радіоефіру в пошуках чогось цікавенького, вперше вдалося почути нову групу з Сараєво Bijelo dugme («Білий гудзик») ще далекого 1974 року у двогодинній рок-програмі провідного на той час югославського рок-публіциста та радіожурналіста Ніколи Караклаїча (його вже немає серед живих) «Вечір з радіо» на хвилях «Радіо Белград». Одним із двох лідерів цієї групи був гітарист Горан Брегович, який уже в цілком іншій іпостасі виступить завтра ввечері на Михайлівській площі. Вхід на концерт вільний.

Російські «заморозки»

Російські «заморозки»

Міщанський суд Москви вчора нарешті закінчив зачитування вироку у справі колишнього голови компанії ЮКОС Михайла Ходорковського, голови МФО МЕНАТЕП Платона Лебедєва та колишнього директора АТЗТ «Волна» Андрія Крайнова. Суд визнав Ходорковського винним у здійсненні дев'яти злочинів за шістьма статтями КК Росії і засудив його до 9 років ув'язнення в колонії загального режиму. Лебедєва визнано винним у скоєнні восьми злочинів за шістьма статтями КК РФ і також засуджено до 9 років ув'язнення. Крайнов отримав 5 років умовно, повідомляє інтернет-агенція «Газета.Ru». Суд також зобов'язав Ходорковського і Лебедєва виплатити грошові компенсації за цивільними позовами у розмірі 17 млрд. рублів.