Президентові в партійному списку — ні!

Президентові в партійному списку — ні!

Iти на парламентські вибори на чолі списку однієї з політичних партій чи залишатися над сутичкою — визначитися з цією дилемою Вікторові Ющенку буде непросто. І поки протилежні в цьому питанні центри впливу на Президента намагаються довести йому, що (1-й варіант) стати на чолі «своєї» партії під такою гучною назвою «Народний союз «Наша Україна» — це почесно й правильно, бо саме цього чекає від нього народ, або навпаки (2-й варіант), що балотуватися в народні депутати, будучи главою держави, та ще й у списку новітньої КПРС,— це нижче президентського достоїнства й помилково, бо народ такого кроку не підтримає, допомогти Ющенкові розібратися вирішили соціологи. І поцікавилися: а що ж, власне, насправді думає з цього приводу народ?

Кругообіг нардепів у владі

447 — саме стільки народних депутатів станом на вчорашній ранок налічував законодавчий орган України. Хоча насправді мало б бути на десяток менше, адже, як уже повідомляла «УМ», саме такій кількості парламентаріїв-сумісників кілька днів тому Апеляційний суд Києва достроково припинив повноваження. До речі, голова Регламентного комітету ВР Валентин Матвєєв оголосив уже й повний список: окрім згаданих нами напередодні Владислава Атрошенка, Володимира Бондара, Євгена Жовтяка, Івана Стойка та Романа Ткача, судді позбавили мандатів голів Запорізької облдержадміністрації Юрія Артеменка, Львівської — Петра Олійника та Закарпатської — Віктора Балогу, а також міністра економіки Сергія Терьохіна і голову Фонду держмайна Валентину Семенюк. На черзі — ще майже два десятки сумісників.

«Фок ін» для міністра Луценка

«Фок ін» для міністра Луценка

Підозри щодо «нечистоплотності» окремих представників найвищої верхівки нової влади добралися і до керівництва Міністерства внутрішніх справ. Міністра Юрія Луценка його заступник Олександр Фокін у прямому ефірі «5-го каналу» позавчора звинуватив у незаконних діях, зокрема шантажі та прослуховуванні своїх заступників. Цікаво, що цивільний Фокін потрапив до цього міністерства саме на запрошення Луценка. Однак нещодавно він вирішив Фокіна звільнити.

Партія з ХАРАктером

Партія з ХАРАктером

Партія регіонів, яку очолює найрейтинговіший опозиціонер Віктор Янукович, вирішила, що піде на наступні парламентські вибори блоком. Таке рішення було прийнято на засіданні політвиконкому ПР. «Після активних та відвертих обговорень ми дійшли висновку, що наша партія мусить брати участь у наступних парламентських виборах у форматі блоку», — зазначив Янукович у «спічі» на засіданні іншого керівного партійного органу — політради. Екс-кандидат у президенти сказав, що його творіння готове об'єднатися у коаліції з усіма опозиціонерами: «Ми відкриваємо двері для всіх політичних сил, які стоять на спільній з нами опозиційній платформі». За прогнозами В.Я, такий блок міг би набрати 30-40% голосів.

Без О.О.О.

Новим головою партії «Єдність», яку до переходу в «Народний союз «Наша Україна» очолював київський голова Олександр Омельченко, став Володимир Яловий. За кандидатуру заступника Сан Санича по мерії проголосували 372 із 406 учасників з'їзду, що відбувся у Києві минулої суботи. Цей показник можна було б вважати доволі пристойним, якби не той факт, що кандидатура Ялового в списку була єдиною.

Хто підставляє нардепів-сумісників?

Хто підставляє нардепів-сумісників?

Сьогодні Верховна Рада може не долічитися десятьох «бійців»: саме стількох нардепів-сумісників, за інформацією голови парламентського Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Валентина Матвєєва, достроково позбавив депутатських мандатів столичний Апеляційний суд. Кому саме доведеться у примусовому порядку розпрощатися із законодавчою роботою, Валентин Григорович не повідомив — обіцяв оприлюднити прізвища «вигнанців» сьогодні. Як вдалося дізнатися «УМ» із компетентних джерел, рішення суду стосується, зокрема, таких «губернаторів»: івано-франківського — Романа Ткача, тернопільського — Івана Стойка, волинського — Володимира Бондаря, чернігівського — Владислава Атрошенка та голови Київської облдержадміністрації Євгена Жовтяка.

Облом «гвардії революції»

Облом «гвардії революції»

Уже на підході до Палацу культури КПІ стало очевидно, що Президента там не буде. І взагалі, кількість припаркованих неподалік представницьких авто свідчила про те, що на заході навряд чи присутня бодай чверть заанонсованих організаторами Урочистих зборів Всеукраїнської громадської організації «Наша Україна» VIP-персон. Пригадалося, як складно було маневрувати між десятками, якщо не сотнями машин — від «Мерсів» до «Таврій», які забили всі підступи до ПК КПІ тоді, коли тут оголошували про створення опозиційного до тодішньої влади політичного блоку «Наша Україна»... А минулої суботи одна з частин нинішнього ющенківського табору чи то себе показувала, чи то спонсорів революції нагороджувала...

Кваснєвський, Ющенко і їхні два «Меркурії»

Кваснєвський, Ющенко і їхні два «Меркурії»

Виступаючи на VIII Економічному форумі «Україна — Польща» в місті Гдиня, Віктор Ющенко запевнив бізнесменів обох країн, що зробить усе необхідне для покращення інвестиційного клімату в Україні. Президент України запропонував, аби всі пропозиції щодо поліпшення взаємодії держави з підприємцями, в тому числі й з інвесторами, які пролунають упродовж роботи форуму, були передані на розгляд президентів України та Польщі.

А діоксин — свій, доморощений?

Одразу після вчорашнього візиту до Польщі Президент України Віктор Ющенко з одноденною поїздкою відбув у Швейцарію, де планував пройти обстеження в одній із клінік. «Президент пройде планові консультації в одній з медичних установ», — розповіла на вчорашньому брифінгу прес-секретар глави держави Ірина Геращенко. При цьому вона наголосила, що «Президент перебуває в хорошій формі, добре себе почуває» і «мова йде винятково про планові медичні консультації».