Євроскептик допоможе Україні?

Євроскептик допоможе Україні?

Позавчорашня вечірня зустріч президента Чехії Вацлава Клауса, який перебуває з триденним візитом в Україні, з представниками ЗМІ була короткою: відповіді на запитання українських журналістів зайняли 12 хвилин, чеських — ще 9 хвилин. За браком часу питання стосувалися лише двох тем — наших заробітчан у Чехії та євроскептицизму самого пана Клауса. «Я не євроскептик, я — єврооптиміст. І саме тому я не емігрував до Південної Америки чи Африки, — несподівано заявив чеський президент, пробуючи розвіяти вже давно стійке своє реноме. — Я за європейський процес інтеграції, я — за єдину Європу, за всі чотири принципи свобод ЄС: пересування товарів, людей, ідей і капіталів. Але я проти організації Євросоюзу «згори», централізовано». Він нагадав, що пострадянські суспільства ще добре пам'ятають такий зразок держави.

Зупинитися і перевести дух

Сьогодні в Брюсселі розпочинається дводенний саміт лідерів 25 країн-членів Європейського Союзу. Саміт уже охрестили «кризовим» — вважається, що лідери Європи занадто поділені, щоб прийняти якесь дієве рішення для порятунку Конституції ЄС.

«Деу» приїхало

«Деу» приїхало

Засновник та колишній директор південнокорейського концерну «Деу» Кім Ву-Чонг після шести років перебування «в бігах» учора повернувся з В'єтнаму до Сеула і добровільно здався органам корейського правосуддя, повідомляє Бі-Бі-Сі. 69-річний Кім Ву-Чонг пояснив свій несподіваний крок тим, що прагне, щоб нарешті були з'ясовані всі бухгалтерські шахрайства, в результаті яких «зникла» астрономічна сума — 80 млрд. доларів.

Джексон не «любив» дітей

Джексон не «любив» дітей

«Невинний за всіма десятьма висунутими звинуваченнями», — такий вердикт видала після майже тижня роздумів лава присяжних у складі чотирьох чоловіків та восьми жінок y суді каліфорнійського міста Санта-Марія після розгляду справи американського співака Майкла Джексона.

Рейкова війна

Рейкова війна

Позавчора пасажирський потяг, який рухався за маршрутом Грозний—Москва, зійшов під укіс у Підмосков'ї через вибух закладеного під рейки вибухового пристрою. Вибух під локомотивом потяга №382, який прямував до Москви, стався о 7.10 недільного ранку в районі станції Узуново, що за 153 кілометри від російської столиці. З рейок зійшли чотири вагони. Щастям у нещасті є те, що в цей момент потяг, у якому перебували 304 особи, рухався з малою швидкістю.

Вибухові настрої

У результаті вибухів чотирьох начинених вибухівкою машин, які були залишені біля урядових будівель у місті Ахваз, розташованому неподалік від кордону з Іраком, загинули семеро та отримали поранення 75 осіб, повідомила вчора агенція «Рейтер». Невдовзі потому вибухнула ще одна бомба — y Тегерані — і забрала життя однієї людини.

Радість iз динамітом у руках

Радість iз динамітом у руках

Ситуація у Болівії продовжує залишатися вибуховою. Столиця Ла-Пас надалі перебуває у подвійному кільці оточення: прибулих на підтримку мітингуючим індіанців, шахтарів та працівників газовидобувної промисловості та урядових військ і поліції, які облаштували навколо столиці кількасот блок-постів.

Час розплати настав

Час розплати настав

Військовий прокурор Румунії звинуватив колишнього президента Йона Ілієску в тому, що він у червні 1990 року віддав наказ розправитися зі студентами, які вимагали очищення влади від функціонерів режиму Чаушеску. Тоді тисячі студентів вийшли на вулиці Бухареста з вимогами відставки уряду та президента. Нагадаємо, що за шість місяців до цього в результаті народного повстання було заарештовано, засуджено та розстріляно комуністичного диктатора Ніколає Чаушеску та його дружину Єлену, але комуністична верхівка зберегла владу, а президентом країни став близький співробітник Чаушеску та колега по партії Йон Ілієску.

Запах неприємний, але ціна майже як за парфуми

Російський газовий концерн «Газпром» активізував зусилля з метою заручитися підтримкою Німеччини та Франції для свого проекту прокладання газопроводу дном Балтійського моря в обхід Польщі та трьох пострадянських країн Прибалтики. Голова «Газпрому» Олексій Міллер позавчора провів у Німеччині низку відповідних зустрічей та переговорів. Він зокрема розмовляв із Клаусом Мангольдом, колишнім членом правління концерну «Даймлер-Крайслер», а тепер головою Східного комітету економіки Німеччини, який є великим прибічником зближення Берліна та Москви.