Небажані рекорди

Позавчора та вчора ціна бареля сирої нафти на біржі в Нью-Йорку сягнула рекордної позначки в 60 доларів, повідомляє Бі-Бі-Сі. На жаль, все вказує на те, що це не останній такий небажаний для світової економіки «рекорд». Зберігається стійка тенденція зростання цін на нафту, яка підтримується зростом попиту на цей вид енергетичної сировини.

Iрак мобiлiзував цiлий свiт

Iрак мобiлiзував цiлий свiт

У Брюсселі відбулася міжнародна конференція з підтримки зусиль іракського уряду зі стабілізації та відбудови Іраку. У зустрічі, яка відбулася за підтримки Європейського Союзу та Сполучених Штатів, брали участь представники понад 80 країн та організацій, а також Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, держсекретар США Кондоліза Райс, голова дипломатії ЄС Хав'єр Солана. Ірак репрезентували голова уряду Ібрагім Джаафарі, міністр закордонних справ Хошіяр Зебарі, та віце-спікер парламенту Хусейн Шарістані.

В Єрусалимі — холодно

Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон та палестинський лідер Махмуд Аббас провели позавчора двогодинні переговори. Це була їхня друга зустріч впродовж останніх чотирьох місяців і перша, яка відбувалася в Єрусалимі. Ізраїльсько-палестинський саміт відбувався на тлі зростання насилля та загальної напруги на Близькому Сході, тому ніхто не очікував від нього великих результатів, зазначає Бі-Бі-Сі. Але реальні підсумки саміту виявилися ще гіршими. Під час переговорів Шарон запропонував передати палестинцям упродовж двох наступних тижнів два палестинські міста — Віфлеєм та Калькілію, але в обмін на вивід із них ізраїльських військ висунув співрозмовникам вимогу припинити дії палестинських бойовиків. Шарон також дозволив Аббасу розпочати підготовку до відкриття в Секторі Газа аеропорту та морського порту. Виглядає так, що оптимізм першого лютневого саміту, на якому Ізраїль та Палестинська Автономія домовилися покласти край п'ятирічному насиллю, поступово вивітрюється, і сторони знову починають висувати одна одній взаємні претензії.

Під сонячним вiтрилом

Під сонячним  вiтрилом

Позавчора о 23.46 за московським часом з російського підводного човна «Борисоглєбськ» у Баренцевому морі стартувала ракета-носій «Волна» з унікальним космічним апаратом, який обладнаний «сонячним вiтрилом», повідомила агенція РІА «Новості». Експериментальний апарат «Космос-1» є першою у світі спробою реалізувати ідею космічного «сонячного вiтрила» для пересування у космосі з використанням сили «сонячного вітру» — проміння Сонця. Апарат вагою 112 кілограмів мав через 44 хвилини після старту, у випадку успішного виходу на навколоземну орбіту, на висоті 800 кілометрів над Землею розгорнути навколо себе «сонячне вiтрило», яке складається з восьми «пелюсток» кожна діаметром приблизно 30 метрів та загальною площею 650 квадратних метрів.

Євросоюз на роздоріжжі

Голова Парламентської Асамблеї Ради Європи Рене ван дер Лінден назвав дводенний саміт ЄС, який відбувся в Брюсселі наприкінці минулого тижня, «катастрофою» для континенту. Він також розкритикував більш багаті країни ЄС за те, що вони не виявили солідарності з біднішими партнерами. «Об'єднана Європа не повинна зводитися лише до торгівлі та економіки. Сприймання її у вигляді товариства з вільної торгівлі є історичною помилкою», — додав ван дер Лінден. Лідерам Європи не вдалося домовитися в Брюсселі ні з питання виходу з конституційної кризи, ні стосовно союзного бюджету на 2007-2013 роки.

Місячний виборчий марафон

Минулої неділі в Лівані відбувся четвертий і останній тур парламентських виборів, перших за останні 30 років без присутності на території країни сирійських військ. У зв'язку із строкатою картиною етнічного та релігійного складу населення, вибори проводилися поетапно в столиці країни – Бейруті, на заході, півдні та півночі країни.

Наступна зустріч — у п'ятницю

У першому турі президентських виборів, які відбулися в Ірані минулої п'ятниці, жоден із семи претендентів не набрав необхідні для перемоги 50 відсотків голосів виборців, тож 24 червня відбудеться другий тур. Таке трапляється вперше в історії президентських виборів у цій країні. За найвищу посаду будуть змагатися поміркований політик-реформатор, 70-річний Акбар Хашемі Рафсанджані, який набрав у першому турі 21 відсоток голосів виборців, та представник табору консерваторів, 49-річний колишній мер Тегерана Махмуд Ахмадінежад, якому виявили довіру 19,48 відсотка учасників голосування. Вихід у другий тур Ахмедінежада та висока активність електорату (63 відсотки) стали найбільшими несподіванками першого кола виборiв.

Іракгейт чи укус комара?

Група американських конгресменів від Демократичної партії провела позавчора у Вашингтоні неформальні слухання стосовно розповсюджених в інтернеті записів переговорів президента США Буша з прем'єром Великої Британії Блером. З тих записів випливає, що Джордж Буш прийняв рішення про інтервенцію до Іраку за кілька місяців до початку війни.

Другий штурм Білого дому

Другий штурм Білого дому

Учора вранці перед Будинком уряду, в якому розташоване також приміщення ЦВК Киргизії, зібрався натовп, чисельність якого агенція «Фергана. ру» оцінила приблизно в сім тисяч, а «Франс Пресс» — у 10 тисяч. Це були прихильники бізнесмена Урмата Бариктабасова, якого ЦВК відмовилася зареєструвати кандидатом у президенти на виборах 10 липня, оскільки він є громадянином Казахстану. Люди вимагали від ЦВК допустити Бариктабасова до виборів. О десятій ранку приблизно тисяча найбільш агресивних демонстрантів зламали металеву огорожу, подолали кордони міліції і захопили Білий дім — так у Киргизії називають Будинок уряду.

Доля президента в руках молоді

Доля президента в руках молоді

Сьогодні в Ірані відбуваються президентські вибори, які можуть мати вирішальне значення для майбутнього країни.
Лідером іранських перегонів вважають 70-річного Акбара Хашемі Рафсанджані, який уже займав президентську посаду в 1989—1997 роках і нині обіцяє налагодити кращі відносини із Заходом. Цього вівторка Рафсанджані заявив у інтерв'ю телеканалу Сі-Ен-Ен, що він прагне відкрити «новий розділ» у відносинах зi США, але сподівається, що Вашингтон також пошле сигнал довіри і розморозить іранські вклади в американських банках, які обраховуються мільярдами доларів.