«Термінатор»: судний день «кіборгів» старої і вже нової влади

Як для оновленого МВС, то щось давненько вже не було чути про запрошення на допити різноманітних політичних чи бізнесових діячів. І ось учора міністерство «термінатора» Луценка вирішило «виправитися» й повідомило, що найближчими днями чекатиме не абикого, а самого Ріната Ахметова. За інформацією Департаменту зв'язків з громадськістю МВС, найзаможнішому українському олігархові вже передали письмове запрошення прибути 18 липня в Департамент карного розшуку міністерства. Президент ФК «Шахтар» має дати пояснення щодо матеріалів перевірки події, яка трапилася в Донецьку. Правоохоронці не уточнюють, у якій події «засвітився» Рінат Леонідович. Водночас джерела «Української правди» у МВС повідомили, що «Ахметова запрошують у зв'язку з подіями кінця 1980 років — стрілянини з вогнепальної зброї в кримінального авторитета Боцмана. Тоді Боцман дивом залишився живий і переїхав до Москви».

Зонам — волю?

Виправити ситуацію з ліквідацією вільних (спеціальних) економічних зон в Україні пообіцяв Президент Віктор Ющенко. Перебуваючи в Австрії, він, зокрема, визнав, що скасування 24 СЕЗ було помилковим кроком, і зазначив, що частину зон таки буде відновлено.

Сила є — мовчать не будем!

Після парламентських дебатів у стилі «купа мала» здавалося, що ініціатори такого ганьбища пектимуть раків і від сорому будуть ладні під землю провалитися. Де там! Приміром, лідер комуністів Петро Симоненко приїхав до рідного Донецька «на коні» й на зустрічі з журналістами навіть дав зрозуміти, що боксування з опонентами — це тільки «квіточки».

Ковалівка: мелодрама після бойовика

Ковалівка: мелодрама після бойовика

Події навколо незвичайного села Ковалівка, де мешкає родина Засух, цього тижня отримали нове забарвлення. Бо у вівторок екс-«губернатора» Київщини Анатолія Засуху оголошено в міжнародний та міждержавний розшук. При цьому де він перебуває, нібито не відомо. Адже якщо раніше пан Засуха, якого міліція обвинувачує у цілій низці службових злочинів, нібито лежав «із тиском» у спальні своєї дружини, то тепер, за словами Тетяни Засухи, зник i на зв'язок не виходить. Відповідей на чимало запитань не дав i організований Селянською партією виїзд журналістів на місце подій — у Ковалівку, навпаки, ще більше все заплутав. При цьому якщо сама пані Засуха порівнює спецназівський штурм її будинку з американським бойовиком, то цього разу влаштовану нею прес-конференцію у сільському Будинку культури можна вважати мильною оперою. З поганенькою грою головної актриси.

«Гав-гав» як обмін компліментами

«Уряду я мільйон разів говорив — і Томенку, і Терьохіну, ораторам основним... Хлопці, почався день: ви одна команда, робіть компліменти один одному... Треба менше займатися піаром... У негативному сенсі цього слова. Бо для виконавчої влади піар несе одну небезпеку». Так Віктор Ющенко минулої суботи на з'їзді партії «Народний союз «Наша Україна» ілюстрував однопартійцям своє занепокоєння специфічним трактуванням деякими урядовцями поняття «єдина команда». Обидва згадані Президентом «оратори», до речі, на власні вуха цього не чули, позаяк були в цей час на іншому з'їзді — своєї рідної ПРП. Можливо, через те принаймні один із них — міністр економіки Сергій Терьохін — замість хвалити колег по Кабміну (чи, може, настанову Президента він зрозумів так, що компліменти треба робити Томенкові?) вкотре розродився гнівною тирадою, спрямованою у бік аграрного міністра-соціаліста Олександра Баранівського.

Нереабілітований історією

Нереабілітований історією

«...Позираючи на годинник, вирішив, що вже пора, і набрав донецький номер.
— Вітаю вас, Вікторе Федоровичу, — радісно відгукнулися на тому кінці дроту. — Обидва вироки скасовані.
— А формулювання? — стримано запитав Янукович.
— ПОВНА НЕВИННІСТЬ!
Пізніше, коли читав постанову президії обласного суду, зупинився на фразах «відсутній склад злочину», «доказів вини не проглядається», «вирок незаконний і підлягає скасуванню»... І гірко посміхнувся. Він таки довів СИСТЕМІ, що навіть їй, всесильній та всюдисущій, потрібно виправляти власні помилки».
Саме так, а не інакше, жваво описуються події 27 грудня 1978 року в одному з панегіриків під назвою «Доторкнись до долі. Віктор Янукович», випущеному перед виборами-2004 накладом 800 тисяч примірників. Ідеться про те, як передноворічного вечора тодішній керівник єнакіївського автопідприємства зателефонував до обласного суду, де розглядали дві його судимості, і почув радісну й бажану для себе звістку.
Звісно, кожен автор, навіть таких «творів», має право на вимисел. Тому й раніше читачі згаданої брошури відзначали головний її недолік — відсутність позначення жанру «фантастика». А тепер і поготів. Адже прокуратура Донецької області порушила кримінальну справу за фактом фальсифікації процесуальних документів у Апеляційному суді Донецької області. Тих самих, завдяки яким і з'явилася передвиборча версія про цілковиту невинність двічі засудженого Віктора Януковича.

Лелека — в небі, синиця — в кишені. І дуля?

Лелека — в небі, синиця — в кишені. І дуля?

Генпрокурор Святослав Піскун завершив свій кількаденний візит до Сполучених Штатів. Бравому «силовику» з вулиці Різницької вдалося зробити чимало корисних речей. Наприклад, побесідувати з американцями про договір між двома країнами про екстрадицію, обговорити можливість депортації Павла Лазаренка, який зараз чекає вироку суду, про дещо домовитися з приводу спільного американсько-українського розслідування справи екс-«губернатора» Сумщини Володимира Щербаня. Однак головний (з точки зору суспільного резонансу) пункт «програми» залишився невиконаним: Піскун, усупереч планам, не зустрівся з Миколою Мельниченком.

Скільки відміряє Тячів?

У райцентрi Тячiв на Закарпаттi розпочався судовий процес про побиття народних депутатів Юрія Оробця та Степана Хмари 21 листопада у селі Грушево. Як відомо, тоді вони викрили фальсифікацію, знявши на камеру у прозорих урнах пачки накиданих бюлетенів. Але банда, яка прибула на дільницю, жорстоко побила нардепів і забрала відеокамеру. Оробцю довелося робити операцію.

Олег Зарубінський: Сьогодні Компартiя відстоює в парламенті інтереси Росії

Олег Зарубінський: Сьогодні Компартiя відстоює в парламенті інтереси Росії

— Олегу Олександровичу, час підбивати підсумки 7-ї сесії Верховної Ради, яка була вельми специфічною з огляду на її перебіг у проміжку між президентською й парламентською виборчими кампаніями. Представники опозиції стверджують, що вона була «сесією втрачених надій», провладні нардепи, навпаки, запевняють, що принаймні до останнього тижня все було не так уже й погано. Чию думку поділяєте ви?
— Сесія була нормальна. Бо адекватна тим подіям, які відбулися після помаранчевої революції, і тому часу, в який проходила, — по суті, перед реальним початком парламентських виборів. Тим паче, що навіть незважаючи на ці чинники, було ухвалено цілу низку важливих законопроектів.

«Леви і левиця»: робота над помилками

Реагуючи на матеріал «УМ» від 7 липня «Леви і левиця», секретар Ради національної безпеки й оборони Петро Порошенко заявив, що не мав жодних контактів із Генеральною прокуратурою України з приводу кримінального переслідування Юлії Тимошенко та поновлення будь-якого тиску на Прем'єр-міністра. Подана «УМ» інформація, зазначає Порошенко, не відповідає дійсності.