Вдаримо концертом по голоду в Африці

Вдаримо концертом по голоду в Африці

«Найбільшим концертом в історії світу» охрестила вчора світова преса концертний марафон у десяти містах світу на чотирьох континентах, який розпочався в суботу вранці в Токіо і закінчився недільного ранку в американському місті Філадельфія. Це глобальне шоу під назвою «Live 8» («Жива вісімка») організував ірландський рок-виконавець Боб Гелдоф за три дні до зустрічі в Шотландії лідерів так званої «великої вісімки» (G8), тобто семи найбагатших країн світу та Росії.

Розстріляна в День незалежності США

Розстріляна в День незалежності США

Учора о 8.52 ранку за київським часом випущений з космічного зонду НАСА Deep Impact («Глибоке зіткнення») мідний моноблок вагою 372 кілограми розміром у пральну машину влучив у поверхню комети «Темпел-І». Вперше у своїй історії людство здійснило унікальний експеримент, який допоможе вивчити космічні тіла на недалекій відстані від нашої планети та, можливо, у майбутньому дасть можливість змінювати їхні траєкторії руху з метою уникнення зіткнення із Землею. Відомо, що багато мільйонів років тому відбулося зіткнення нашої планети з великим космічним тілом, що спричинило різкі кліматичні зміни та вимирання динозаврів. Тому вчені жартома назвали вчорашній космічний експеримент «помстою за динозаврів».

Вбивці покарані. Замовники не знайдені

Вбивці покарані. Замовники не знайдені

Міський суд Санкт-Петербурга позавчора засудив Віталія Акішина та Юрія Колчина до 23 і 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Цих людей суд визнав убивцями відомого в Росії політика-демократа Галини Старовойтової. Одночасно суд зняв обвинувачення з чотирьох інших підозрюваних у причетності до цього гучного злочину.

Ліванські про і контра

Ліванські про і контра

Президент Лівану Еміль Лахуд призначив колишнього міністра фінансів Фуада Сініору новим прем'єр-міністром країни. Новий 62-річний голова уряду в минулому був близьким співробітником вбитого 14 лютого цього року в результаті терористичного замаху у Бейруті колишнього прем'єр-міністра Лівану Рафіка Харірі, який був відомий своїми антисирійськими настроями і на той час очолював опозицію, повідомляє Бі-Бі-Сі. Це вбивство сприяло зростанню в країні антисирійських настроїв, завдяки чому на останніх травнево-червневих виборах до парламенту пройшли переважно антисирійські сили на чолі iз сином загиблого — Саадом Харірі.

Поліція випередила камікадзе

Поліція випередила камікадзе

Турецька поліція вчора застрелила чоловіка, який мав на собі вибухівку і намагався детонувати її перед входом до Міністерства юстиції у центрі Анкари.

Фінал цього трагічного інциденту зафіксували у подробицях турецькі телеканали новин NTV та CNN-Turk. Чоловік у бежевих сорочці та штанях о 9.30 за місцевим часом намагався пройти до приміщення міністерства, але спрацювала апаратура виявлення вибухових пристроїв. Охоронці відразу ж кинулися до нього і закували у наручники, але чоловік намагався детонувати вибуховий пристрій.

Європейці і турки

З сьогоднішнього дня головування в Європейському Союзі на наступне півріччя переходить до Великої Британії. Однією з головних проблем, окрім кризи з ратифікацією Конституції ЄС та прийняттям проекту союзного бюджету на 2007—2013 рр., які доведеться вирішувати Блеру, буде ведення акцесійних переговорів з Туреччиною.

Кесарю — кесареве

Кесарю — кесареве

Позавчора депутати румунського парламенту проголосували за проект закону про компенсацію в розмірі 30 млн. євро колишньому королю Румунії Міхаю за частину майна, яке у нього було конфісковане комуністичним режимом 1948 року. Закон надає колишньому монарху та членам його найближчої родини право на пожиттєве користування кількома замками та іншою нерухомістю, частина з якої на цей час є популярними туристичними об'єктами. Ще раніше цей законопроект схвалив Сенат. Але його ще має підписати президент Румунії Траян Басеску.

«Чудова сімка»

До Національних зборів (парламенту) Болгарії, згідно з поданими учора офіційними даними ЦВК, потрапили сім партій та коаліцій.
Ліва «Коаліція за Болгарію», провідною силою якої є Соціалістична партія (колишня Комуністична), здобула 34,17 відсотка голосів і, відповідно, 82 з 240 парламентських мандатів. Партія колишнього царя Болгарії, а тепер голови уряду Симеона Сакскобургготського «Національний рух за Симеона ІІ» отримала 22,08 відсотка голосів виборців та 53 депутатські місця. Для порівняння, на попередніх виборах у червні 2001 року «царисти» здобули 120 парламентських мандатів. Партія турецької меншини Болгарії «Рух за права і свободи» заручилася підтримкою 14,17 відсотка виборців і здобула 34 мандати. Оскільки турки становлять лише 10 відсотків населення країни, то такий результат означає, що або за партію голосували і болгари, або активність турецьких виборців була значно вищою.

Іранський «шокер»

Іранський «шокер»

У другому турі президентських виборів у Ірані, які відбулися минулої п'ятниці, несподівану сенсаційну перемогу здобув 49-річний мер Тегерана Махмуд Ахмадінеджад, повідомило МВС Ірану, на яке покладено обов'язки ЦВК. Цей мусульманський консерватор, який підкупив виборців своїми популістськими обіцянками, набрав 62 відсотки голосів, а його суперник, 70-річний поміркований реформатор, колишній президент Ірану в 1989—1997 роках, Акбар Хашемі Рафсанджані зазнав принизливої поразки.

Останні дні «царизму»?

Останні дні «царизму»?

Болгарія належить до тих колишніх країн соціалістичного табору, яким перехід від «табірного» життя до вільноринкової економіки дається особливо важко. Впродовж першої половини 90-х років країна перебувала в стані політичної нестабільності та перманентних страйків, а друга половина десятилiття виявилася політично стабільнiшою, але малоплідною в сенсі економічних реформ та зростання добробуту народу. В Болгарії до падіння комунізму фактично не існувало сильної антикомуністичної опозиції, тому впродовж усього першого посттоталітарного десятиліття при владі перебувала все та сама комуністична номенклатура, яка, щоправда, перефарбувалася в євросоціалістів та соціал-демократів і розпочала активно займатися «родинним» бізнесом.