Як українці «підривали» Чорноморський флот

Акція «Студентського братства», члени якого впродовж кількох днів пікетували та «наметували» біля штабу Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі, наштовхнулася на потужний спротив. Захід «братчиків», які поставили собі за мету примусити Росію дотримуватися угод про розподіл ЧФ та виконувати рішення українських судів, викликав обурення тамтешньої російської громади.

Президент наклав вето

Президент Віктор Ющенко повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про місто-герой Севастополь», ухвалений 23 червня. Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, у своєму листі до депутатів Севастопольської міської ради Президент звернув увагу, що не може підписати цей закон, оскільки він суперечить Конституції, не узгоджується з базовими у відповідних сферах законами України, запроваджує таку модель, яка унеможливлює ефективне функціонування державної влади та здійснення місцевого самоврядування у цьому стратегічно важливому місті України, породжує умови для постійних конфліктів між відповідними органами, створює суттєві перешкоди для забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України.

Ахметов у капкані?

Ахметов у капкані?

У цій міліцейській операції мимоволі було задіяно фактично всі українські ЗМІ. Нагадаємо, що днями в пресі з'явилося повідомлення про те, що до МВС запрошують Ріната Ахметова, аби з'ясувати обставини замаху на життя ще у 1980-х роках якогось пана Чернишова. Пресі вдалося з'ясувати, що той Чернишов є ніким іншим, як «Боцманом» — колишнім лідером одного з донецьких злочинних угруповань кінця 1980-х років, і нині він мешкає у Москві. Правоохоронці були переконані, що саме Ахметов у роки неспокійної «доолігархічної» юності стріляв у Боцмана. В Москву до кримінального авторитета виїхали «опери», i Боцман нібито підтвердив, що двома кулями його поранив саме нинішній господар Донеччини. Але заяву писати відмовився. Бо співпрацювати з міліцією — це «не по понятіям».

Корчинський став «нашистом»

Корчинський став «нашистом»

Відомий український провокатор Дмитро Корчинський не обмежується діяльністю у рідній країні. Мабуть, після зміни влади прибутки головного «братка» різко зменшилися, адже фінансові канали з Банкової перекрилися, от i доводиться заробляти навіть за кордоном. Виявляється, цього вівторка пан Корчинський таємно відвідав Росію (сайт партії «Братство» про цю знаменну подію в житті лідера скромно промовчав). При цьому Корч поїхав не в саму Білокам'яну, а в мало кому відомий табір на озері Селігер, що на північному заході Тверської області. Як повідомляє російське інтернет-видання «Газета.Ru», там зараз проходять вишкіл члени організації «Наші» — технологічного проекту залучення російської молоді на підтримку президента Путіна. Головною метою поїздки Корчинського була замовлена кремлівськими «антифашистами» лекція про те, як... боротися з революцією.

Японські бджоли в обмін на безвізовий режим

Між Україною та Японією таки велика прірва. Зокрема, в рівні технічного розвитку. Кореспондентка «УМ» зрозуміла це одразу після того, як з'ясувалося: послуги ноутбука, який удома вважається досить «просунутим», у Токіо даремні, бо тутешні комп'ютери вже давно працюють із флеш-картами наступного покоління, а не з дискетами. «Глибше зрозуміти» Японію і зробити її хоч трохи ближчою до України — таке завдання Президента Віктора Ющенка, який учора прибув до Країни Східного Сонця з офіційним візитом.

Вибори навпаки

Вибори навпаки

Як уже писала «УМ», колишній «губернатор» Харківщини Євген Кушнарьов вирішив скласти iз себе повноваження депутата обласної ради. Цей «благородний» вчинок лідера партії «Нова демократія» на своєму засіданні мала розглянути облрада. Пан Кушнарьов вважався б вільним від депутатських зобов’язань лише тоді, якби вона задовольнила його заяву. І Євген Петрович таки позбудеться мандата, однак у значно ганебніший спосіб. Не після добровільної відставки, а через референдум про недовіру йому як депутатові облради. Цей референдум пройшов у Краснокутському районі минулої неділі, і одного з головних «сепаратистів» держави народ таки «звільнив».

Табір відходить у небуття

Схоже, об'єднані соціал-демократи на Закарпатті повністю деморалізовані. Після арешту екс-«губернатора» Івана Різака та публічного розриву з партією багатьох відомих регіональних активістів тихо й непомітно завершилася акція громадянського протесту проти «переслідувань» однопартійців Медведчука. Наметове містечко есдеків, розгорнуте в Ужгороді у зв'язку з арештом Різака, припинило своє існування, хоча ще недавно заступник голови СДПУ(о) Нестор Шуфрич запевняв, що воно стоятиме доти, доки не звільнять із-за грат колишнього начальника облдержадміністрації та обкому партії.

Відставити відставку!

Відставити відставку!

Перед відльотом до Японії Віктор Ющенко провів із Романом Безсмертним тривалу телефонну розмову. Вона стосувалася адміністративно-територіальної реформи та бажання віце-прем'єр-міністра піти у відставку, яке виникло в того після «теплого» прийому земляків у Макарівському районі. Глава держави, як і передбачалося, не відпустив Безсмертного з урядової посади. «Президент сказав, щоб Роман Безсмертний працював, бо Україна потребує реформи», — розповіла «УМ» про суть телефонної розмови прес-секретар віце-прем'єра Тетяна Мокріді.