«Ми з вами догралися»

«Ми з вами догралися»

Наробивши «шороху» серед івано-франківських правоохоронців, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вирушив до сусіднього Львова — аби представити там нового начальника обласного управління МВС та добряче висварити місцеву міліцію.

Серця трьох. Аритмія

Серця трьох. Аритмія

Скидається на те, що на майбутні парламентські вибори провладні сили підуть кількома блоками. Тобто буде коаліція, до якої по окремості відноситимуться НСНУ і... приміром, блок правоцентристів. Його створення вже заанонсував лідер Української народної партії Юрій Костенко. Перебуваючи у Львові, він заявив, що УНП запрошує до коаліції «усі правоцентристські партії». «Ми готові об'єднатися на будь-яких умовах, — цитує Костенка агенція УНІАН. — Наша вимога єдина — близькість поглядів». Серед потенційних партнерів коаліції лідер Української народної партії назвав Народний рух, УРП «Собор», християн-народників, ВО «Свобода».

Гіпсові «глупості»

Гіпсові «глупості»

Уже майже легендарному міському голові Львова Любомиру Буняку поставили пам'ятник. Зріст — півтора метра, на голові — корона, виготовлена з водопровідних кранів. У руках — символічні рештки міської Ратуші, а під ногами — знову ж таки водопровідна труба. Таким уявив собі анонімний скульптор мера Львова і не прогадав: коли пам'ятник відкривали на центральній площі міста, перед Оперою, у навмисне помпезній обстановці, львів'яни сміялись від щирого серця, впізнаючи в гіпсовій постаті свого «рідного» до болю мера. Адже обіцянок забезпечити Львів цілодобовим водопостачанням, як показав час, Любомир Буняк не виконав.

«Дитячі» хвороби нової влади переростають у «юнацькі»

Комітет виборців України констатував, що за півроку, відколи в нашій державі почала мінятися влада, хоча й стало більше демократії, проте виникає чимало проблем із кадрами. «На жаль, справдилася думка, що революцію задумали романтики, провели фанатики, а на посади призначалися люди... хороші, різні», — іронічно зазначив на позавчорашній прес-конференції голова КВУ Ігор Попов. Він також додав, що «за півроку після приходу нової влади ті хвороби, які називали «дитячими», стали хронічними, і їх, напевне, доведеться лікувати хірургічним шляхом». Насамперед ідеться про кадри.

«Забудьте колишню владу. Тепер відповідальність несуть інші»

«Забудьте колишню владу. Тепер відповідальність несуть інші»

Позавчора на зустрічі з керівниками областей Юлія Тимошенко закликала урядовців та глав держадміністрацій завершити розмови про «колишню злочинну владу». Тепер відповідальність несе нова влада, каже глава уряду. «Кожен наш успіх — це наш успіх, — пояснила Прем'єрка, — кожна поразка — це наша поразка. Я думаю, народ уже забув прізвища Кучми, Януковича, Засухи... і зараз він точно знає інші прізвища: Ющенко, Тимошенко та прізвища «губернаторів».

Свій за свого

Сесія Вінницької обласної ради ухвалила звернення до Генерального прокурора з проханням переглянути запобіжний захід щодо депутата облради, колишнього першого заступника голови облдержадіміністрації Миколи Дмитренка. Нагадаємо, що голова (донедавна) обкому СДПУ(о) є фігурантом резонансної кримінальної справи, яка перебуває у провадженні слідчих ГПУ, а Печерський райсуд прийняв рішення про його арешт.

Президент і син Сонця

Президент і син Сонця

Зустріч з імператором, якого вважають сином Сонця, — особлива подія в ході візиту до Японії. Учора Президент України Віктор Ющенко та перша леді Катерина Ющенко зустрілися з монаршим подружжям Країни Сонячного Сходу — Акіхіто й Мічіко. Ющенко звернув увагу імператора на схожість долі українського та японського народів — їх поєднали дві ядерні трагедії. Цього року японці відзначають 60-ту річницю бомбардування Хіросіми і Нагасакі, а наступного року українці пом’януть 20-ту річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС. Український лідер подякував японській стороні за допомогу в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відзначивши, що наша країна й сьогодні потребує допомоги у створенні сучасних медичних центрів для лікування онкологічних хвороб, викликаних чорнобильським лихом, а Японія має в цій сфері «неоціненний досвід», який ми можемо запозичити.

Три роки для екс-редактора «7 днів»

Закінчився судовий процес за обвинуваченням колишнього редактора рівненського тижневика «7 днів» Василя Геруса. На останнє засідання суду прибув представник потерпілого — самого Президента України Віктора Ющенка, Ігор Фомін. Як зазначив під час судового розгляду пан Фомін, з Ющенком він безпосередньо не спілкувався, проте вважає безперечним фактом, що через Геруса його довірителю було завдано шкоди.

Гра в «ігнор»

Боротьба двох державних «інформаційно-політичних» організацій за житлоплощу в престижному будинку на розi Хрещатика i Прорiзної, про яку «УМ» писала вчора, не стихає, а набирає нових обертів. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, вже практично виселившись із будинку на Десятинній, 14, ніяк не може відсвяткувати новосілля на Прорізній, 2, хоча має на те всі права. Переконати попереднього власника будівлі в стилі «сталінський ампір» — Державний комітет телебачення і радіомовлення України — у законності вимог «безпритульної» Нацради не змогло ані доручення Президента, ані розпорядження Кабінету Міністрів, де чорним по білому написано, що комітет «має здійснити у тижневий строк передачу в установленому порядку зазначеного будинку». Не допоміг порозумінню у «квартирному питанні» й протокол про наміри передачі, підписаний керівниками обох конфліктуючих структур, багатогодинні наради та спільні засідання. Натомість Держкомтелерадіо (наступник Держкомінформу) розсилає по всіх інстанціях звернення, в яких поливає «конкурентів» брудом. Мабуть, відомство Івана Чижа сподівається таким чином врятувати насиджені теплі місця та зберегти привілеї, зароблені за попередньої влади.