Ізраїльсько-єврейська війна: перша проба сил

Офіцерам ізраїльської армії та поліції, які в понеділок намагалися потрапити на території єврейських поселень і роздати ордери на виселення, у багатьох випадках цього зробити не вдалося. Їх зустрічали зачинені ворота і сотні рішуче налаштованих демонстрантів, повідомляє ізраїльський інформаційний сайт «Сьомий канал». Із заяв командування ізраїльської армії випливає, що такими терплячими офіцери та солдати будуть лише до сьогоднішнього дня, коли офіційно спливає термін добровільного виселення з 21 єврейського поселення Сектору Газа. Представник командування Дан Харель заявив кореспонденту газети «Джерусалем Пост»: «Ми зможемо пройти куди завгодно і зробити що завгодно. Але ми прагнемо робити все без поспіху, нашою єдиною метою є переговори, а не застосування сили».

www.Війна.com

ООН створила власну робочу групу, завданням якої є розробка нових загальносвітових регулятивних норм стосовно інтернету. Від створення інтернету у 80-х роках минулого століття і до цього часу право нагляду за ним належить американцям. Саме у США розробляють та впроваджують у життя технологічні стандарти, завдяки яким інтернет надалі розвивається. Американці вирішують, як мають виглядати інтернет-адреси, та роздають права на найпопулярніші адреси iз закінченнями «.org чи .com.» Конфлікт, що зароджується між ООН та США, буде мати надзвичайне значення, оскільки переможець визначатиме майбутнє світової мережі.

«Помаранчеві» і Сектор Газа

«Помаранчеві» і Сектор Газа

У ніч із неділі на понеділок рівно опівночі ізраїльська влада розпочала евакуацію ізраїльських поселень із Сектору Газа. Це «початок кінця» окупації ізраїльтянами Сектора Газа, невеликого клаптика палестинської території, яка тривала останні 38 років.
За підрахунками ізраїльської армії, Сектор Газа добровільно залишать приблизно дві третини єврейських поселенців, решту доведеться переселяти із застосуванням сили.

Убивчий холод

Літак кіпрської авіакомпанії «Геліос Ейрлайнс» «Боїнг-737-300», в якому було 115 пасажирів та 6 членів екіпажу, розбився позавчора о 12.20 за місцевим часом на лісистому схилі гори поблизу місцевості Варнава — це за 40 кілометрів на північ від столиці Греції — Афін. Причина — розгерметизація кабіни пілотів.

Недипломатична Москва

Позавчора пізно ввечері у Москві на Кутузовському проспекті було жорстоко побито московського кореспондента польської газети «Жечпосполита» Павела Решку. П'ятеро невідомих напали на журналіста, коли він на хвилину вийшов із корпункту «Жечпосполитої» купити цигарки у сусідньому магазині. Решку «обробили» за вже відомим із попередніх нападів почерком: спочатку вдарили ззаду по голові, а потім уже лежачого мовчки били ногами. Журналіст отримав травми голови, обличчя, грудної клітки та плечей і потрапив до Боткінської лікарні.

«Діскавері» перетворився на решето

Експерти НАСА, обстеживши космічний корабель «Діскавері», який 9 серпня повернувся на землю, виявили на його поверхні 101 ушкоджень різного типу. Щоправда, НАСА заспокійливо зауважує, що лише 20 із них у діаметрі більше сантиметра.

«Українські соняшники» розквітають поблизу Детройта

«Українські соняшники» розквітають поблизу Детройта

Складається таке враження, що і після 14 років незалежності Україна живе власним життям, а українська діаспора у світі — власним. Щороку у США та Канаді відбуваються численні українські фестивалі, але якось жодного разу не довелося почути чи побачити звіти про них на радіо чи на телебаченні «турботливої про своїх дітей матері-України». У Північній Америці щороку проводять весняний (у травні) та осінній (у жовтні) українські фестивалі, в містечку Глен-Спі, штат Нью-Йорк, — фестиваль «Верховина», в місті Лондон, канадська провінція Онтаріо, — український фестиваль «Квітка», в канадському Торонто — «Українську спадщину», в канадській провінції Саскатунь — фестиваль «Весна», в каліфорнійському Сан-Дієго — фестиваль «Український дім». І це ще не повний перелік. Та, мабуть, найбільшим із них є щорічний український фестиваль «Соняшник», головні заходи якого відбуваються у містечку Уоррен, штат Мічіган, а також у сусідньому Клівленді та розташованому на іншому боці озера Ері Детройті.

Падіння у смерть

Падіння у смерть

Позавчора в Естонії, неподалік від острова Найссаар, у Балтійське море впав гелікоптер марки «Сікорський S-76С+» фінської фірми «Коптерлайн», який здійснював регулярний рейс із Таллінна до Гельсінкі. На його борту перебували 12 пасажирів (шестеро фінів, четверо естонців та два громадянина США) і два фінські пілоти. Серед загиблих є дружина та сестра естонського мільйонера Олівера Крууда.

Переворот місцевого значення

З минулих вихідних і до кінця середи над Іраком лютували найбільші за кілька останніх десятиліть піщані бурі. Життя в країні ніби завмерло. Навіть чомусь було припинено роботу над текстом нової Конституції, яка, за резолюцією ООН, повинна бути готова до 15 серпня. На тлі цього затишшя у понеділок опівдні приблизно сто озброєних автоматами чоловіків на чолі з головою міськради Багдада Мазеном Маккія увірвалися до мерії з наміром викинути з робочого кабінету міського голову Алаа аль-Тамімі, якого призначив ще колишній американський адміністратор Багдада Пол Бремер. А оскільки не застали мера, то посадили в його крісло свого ставленика — члена найсильнішої шиїтської міліції в Іраку «Бригади Бадра» Хусейна аль-Тахаана, який досі керував одним з районів Багдада.

Ніде сховатися бідному китайцю

Ніде сховатися бідному китайцю

Учора влада південної китайської провінції Гуандун усунула з посад мерів двох міст, поблизу яких міститься шахта, де ще з неділі залишаються заблокованими 123 (а не 103, як повідомлялося раніше) шахтарі. Вони перебувають на глибині 480 метрів, і шансів на порятунок, як визнала влада, фактично не було, оскільки шахту залили мільйони кубометрів повеневих вод.