Флешмобом і диктантом

Флешмобом і диктантом

Парадоксально, дивно і боляче, але на 19–му році незалежності День української мови та писемності ми знову відзначаємо пікетами. І знову змушені захищати рідну мову від недалекоглядних політиків. Активісти громадських організацій та просто небайдужі громадяни сьогодні вийдуть під стіни адміністрації Президента, щоб висловити свій протест проти ухвалення Закону «Про мови в Україні». Акції солідарності відбудуться також в інших містах України. До пікету приєднаються й українці за кордоном, які прийдуть до посольств нашої держави з вимогою не ухвалювати суперечливий законопроект.

Досить заробляти на спудеях

В Окружному адміністративному суді Києва вчора відбулося судове засідання за позовом голови студентської організації «Громадський захист» Тараса Гука. Тарас, який навчається на юридичному факультеті Львівського університету, вважає, що платні послуги у вишах встановили незаконно, тож вирішив позиватися до Кабміну. Учора вранці суддя Олексій Огурцов почав розгляд цієї справи.

Імпульс надії

У столичному Інституті нейрохірургії імені Ромоданова зробили першу безкровну операцію за допомогою лінійного прискорювача «Трилоджі», гроші на який збирала вся Україна. Першим пацієнтом, якого прооперували на унікальному обладнанні, став 26–річний чоловік із діагнозом кавернома (судинна пухлина). Перевага операцій на новому пристрої в тому, що вони не потребують внутрішнього втручання — пристрій знешкоджує пухлину імпульсами, «розчиняючи» її. Після сеансу пацієнт може практично одразу піти додому, йому не потрібна тривала післяопераційна реабілітація.

До нарколога кроком руш!

Учора на міжвідомчій нараді в Генеральній прокуратурі міністр охорони здоров’я Зиновій Митник подав ідею: під час обов’язкового щорічного медогляду підлітків має оглядати і лікар–нарколог. Мовляв, це дозволить своєчасно виявити дітей, які вживають наркотики, повідомляє УНІАН.

Дрижаки на порозі

Дрижаки на порозі

Теплим одягом і парасольками радять поповнити в ці дні свій гардероб синоптики. Як повідомляє Український гідрометцентр, 30 вересня — 1 жовтня, у зв’язку з переміщенням на територію України циклону з Балкан, очікується ускладнення погодних умов. Балканський гість принесе в Україну дощі, в Карпатах — навіть iз мокрим снігом, на півдні країни, у східних та більшості центральних областей прогнозують сильні дощі з грозами. Опади супроводжуватимуться сильними вітрами — до 17—22 м/с, у Криму та Приазов’ї — подекуди до 25–30 м/с.

Знову вакцина?

Знову в Україні розгорається скандал довкола щеплень. У Донецьку померла семимісячна дівчинка. За чотири дні до трагедії дитині зробили щеплення, тож її батьки пов’язують загибель своєї донечки саме з вакцинацією.

Мантри для безголових

Мантри для безголових

Ідеологічний рупор чинної влади — міністр освіти та науки Дмитро Табачник — розродився чималеньким опусом під назвою «Духовна капітуляція націоналістів» у тижневику «2000». У ній чиновник оптимістично забиває цвяшки в кришку домовини українського націоналізму. «Націоналісти відчутно втратили підтримку виборців, — пише скандальний міністр. — Практично всі партії націоналістичного спектру нині маргінальні, тобто не можуть у загальнонаціональному масштабі розраховувати на подолання 3–відсоткового бар’єру... Сукупний же електоральний потенціал усіх націоналістичних партій разом узятих ледве дотягує до 10%. При цьому слід враховувати, що націоналісти, в яких «гетьманів» більше, ніж членів партій, органічно не здатні об’єднатися. Зате вони iз задоволенням чіпляються до будь–якої «соціально близької» політичної сили, здатної на власному горбi привезти їх у парламент. При цьому вони вимагають права визначати ідеологію партії–благочинця, засмічуючи інформ­простір навколо неї своїми голодоморно–геноцидними, ксенофобськими вишуканостями...»

На зарядку піднімайсь!

Розпорядження про введення в столичних навчальних закладах півгодинної ранкової зарядки вже готове і тільки чекає розчерку пера першого заступника мера Олександра Попова, повідомляє газета «Сєгодня». Про серйозність намірів Олександра Попова може свідчити той факт, що свого часу він увів обов’язкову ранкову гімнастику для школярів Комсомольська, де був мером.

«Крепко красиво», як кажуть у нас в Одесі

«Крепко красиво», як кажуть у нас в Одесі

У суботу в Палаці «Україна» вдвадцяте обирали найвродливішу дівчину України. Коштовну корону вартістю 250 тисяч євро і вагою два кілограми виборола одеситка Катерина Захарченко. 21–річна третьокурсниця факультету менеджменту Одеського міжнародного університету зізнається, що про перемогу навіть не підозрювала. «Якщо чесно, я не чекала цієї перемоги. Жодних передчуттів у мене не було, віщі сни не снилися», — зізналася володарка титулу «Міс Україна–2010» журналістам.

Майдану ніби й не було

Майдану ніби й не було

То лише з пісні слів не викинеш, а коли з історії зникають події і факти — це вже ніби й не дивина. Наприклад, у новому навчальному році п’ятикласники не вивчатимуть події Помаранчевої революції. Згадку про неї вже навіть із підручників прибрали. Як пояснив під час прес–конференції директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод, у підручнику не повинно бути зайвої політизації, предмет «історія» потрібно категорично розвести з предметом «політологія». Також він зазначив, що існує принцип, коли у підручниках з історії зображуються всі сучасні події, але закономірно, якщо раніше події присвячували 2—3 сторінки, то з плином часу, наприклад, за 5 років, цій події може приділятися один абзац або менше. Пан Удод наголосив, що саме з цієї причини в підручнику з історії для 5–го класу не висвітлюється Помаранчева революція і немає детального фоторепортажу цих подій.