Десант у Юлину квартиру

Як відомо, згідно з рішенням Печерського районного суду Києва від 2011 року, з Юлії Тимошенко мають стягнути начебто заподіяні нею матеріальні збитки НАК «Нафтогаз України». Однак згодом з’ясувалося, що брати немає чого. З усіх статків за екс–Прем’єром значилася лише скромна двокімнатна квартира площею 50 квадратних метрів у старому будинку–«сталінці» в Днiпропетровську. Це житло розташоване у престижному районі на центральному проспекті Карла Маркса. Пізніше просочилася інформація, що колишню квартиру Юлії Володимирівни реалізували на аукціоні. А от про нового власника — ні пари з вуст.

«Пробачити цих людей не можу»

«Пробачити цих людей не можу»

Коли 27 квітня 2012 року у самісінькому центрі Дніпропетровська ось–ось мав розпочатися мітинг опозиційних сил, пролунали ­вибухи. Один, другий, третій, четвертий... Автор цих рядків по гарячих слідах побував на місці одного з них, що стався на трамвайній зупинці «Вулиця Сєрова» — через дорогу від театру опери і балету. Машини «швидкої допомоги» під завивання сирен везли до лікарень поранених, для іншого транспорту рух по центральному проспекту Карла Маркса перекрили. Моторошно було бачити свіжі сліди крові на асфальті, а малу архітектурну форму трамвайної зупинки вибухом буквально розтрощило... Про силу вибуху свідчили сліди від численних осколків на будівлі, розташованій через дорогу від епіцентру вибуху.

Коли я вже повертався назад, рвонуло буквально за моєю спиною. Помчав назад. Ще один вибух стався на тій же трамвайній зупинці «Вулиця Сєрова», тільки у зворотному напрямку. І знову вибухівку було закладено до залізобетонної урни. На щастя, цього разу обійшлося без поранених, бо місце події вже було оточене правоохоронцями.

Усіх охопила небачена дотепер тривога. Чутки, страшніші одна за одну, переповнювали місто. Немовби таких вибухів сталося десять чи й більше... Пізніше ситуація прояснилася: вибухів було чотири. Два — на вищезгаданій трамвайній зупинці, один — на бульварі перед монтажним технікумом, ще один — на бульварі вздовж проспекту Карла Маркса. У всіх випадках вибухівку було закладено до масивних залізобетонних урн для сміття. У результаті терактів постраждало 30 осіб — вони отримали різні за ступенем тяжкості ушкодження. Одні обійшлися, як кажуть, легким переляком, а інші надовго потрапили до лікарень.

Смерть від рибки

Хлопців віком 14 та 15 років знайшли у вигрібній ямі. Але за цим скупим інформаційним повідомленням правоохоронців, виявилося, ховаються набагато глибші обставини. Обоє навчалися в одному класі Червонопартизанської неповної середньої загальноосвітньої школи, яку відвідували вряди–годи. Правда, не через власну недисциплінованість, а через матеріальну скруту в родинах підлітків, котрі мусили на шкоду навчанню допомагати матерям iз коптінням риби.

Як гартувалася «Криворіжсталь»

Як гартувалася «Криворіжсталь»

На початку квітня у Кривому Розі відбулася бурхлива подія — конференція трудового колективу публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг». І хоч вона, здавалося б, стосувалася лише одного окремо взятого підприємства, хай і найбільшого у вітчизняній гірничо–металургійній галузі, інтерес до зібрання вийшов далеко за суто заводські рамки. Бо, по–перше, гігант нашої промисловості для Кривого Рогу є містоутворюючим, а по–друге, його нашумілий продаж мільярдеру індійського походження Лакшмі Мітталу дотепер апріорі вважають найуспішнішою і найефективнішою оборудкою у царині діяльності Фонду державного майна України.

Не дивно ж, що на конференцію завітала і сама Валентина Семенюк–Самсоненко. Цього разу, щоправда, всього–на–всього в іпостасі голови Союзу жінок України «За майбутнє дітей». Проте всі пам’ятають, що «Криворіжсталь» тріумфально продавали саме у часи, коли Фондом державного майна керувала пані Валентина.

«Антарес» з українською «пiдошвою»

Увечері 17 квiтня iз космодрому в США стартувала ракета–носій «Антарес», перший ступінь якої виготовили у днiпропетровському конструкторському бюро «Південне». Цей космічний апарат замінить на орбіті американську «Дельту–2». Як пояснив гендиректор Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» Олександр Дегтярьов, космічне агентство США шукало носії, які б могли забезпечити регулярне сполучення з орбітальною станцією і доставляти туди вантажі. З двох грантів, виділених НАСА, один отримала компанія SpaceX, яка розробила ракетоносій «Фалькон», а другий — компанія Orbital. Саме вона залучила українських ракетобудівників до співпраці.

Бунт з–пiд землi

На багатостраждальній підземці — новий виток напруги. Дніпропетровські метробудівці вже чотири місяці сидять без заробітної плати, яку самі ж називають копійчаною. Наприкінці березня вони навіть страйкували перед будівлею облдержадміністрації — якраз у день народження очільника ОДА Дмитра Колеснікова. Щоправда, людей тоді з’явилося небагато, бо більшість зайняті постійним відкачуванням води на будівництві лінії метро, яка проляже під центром міста.

Що ж ти, Рексе, наробив...

Що ж ти, Рексе, наробив...

Мешканці селища Карнаватка, що на околиці Кривого Рогу, й досі не можуть прийти до тями від біди, яка спіткала родину Колотуш. Чогось подібного у місті гірників не пригадують. Навіть бувалі собаківники розводять руками, не знаходячи цьому пояснень. Адже 71–річну Антоніну Андріївну загризла німецька вівчарка, яка одвічно є таким собі уособленням розумного пса.

В очікуванні «повернення Будулая»

В очікуванні «повернення Будулая»

У Дніпропетровську заговорили про «повернення Будулая» — свого часу вельми впливового у місцевому політикумі Миколи Швеця. Принаймні ЗМІ таку перспективу нині жваво обговорюють. Хто–хто, а саме Микола Швець, який останнім часом мешкає переважно в Австрії, є у Дніпропетровську людиною легендарною. Адже спромігся побувати в усіх можливих керівних іпостасях — і мера обласного центру, і голови обласної ради та держадміністрації...

Легендарний Камелот розташовувався в Україні?

Легендарний Камелот розташовувався в Україні?

«Я припускаю, що легендарний Камелот розташовувався або на території сучасної Ігрені, або ж десь поряд. І це — тема, гідна спеціального дослідження», — упевнено заявив на прес–конференції дніпропетровський дослідник Андрій Карнаух. Чому ця версія не випливла раніше, він пояснює насамперед тим, що у радянський час тема Готського королівства, яке розташовувалося на теренах сучасного Півдня України і мало вплив на всю нашу нинішню державу, а також Білорусь, Прибалтику і європейську частину Російської Федерації, до Волги включно, була під негласною забороною. Головну причину такого замовчування Андрій Леонідович вбачає у колишньому інтересі до цієї теми гітлерівців, оскільки готи є німцями.

Кіловат–години з–під курки

Кіловат–години з–під курки

Уже в 2014 році на Дніпропетровщині добуватимуть електричну та теплову енергію з пташиного посліду. Цей проект планують втілювати в життя на птахокомплексі «Дніпровський», що в Нікопольському районі. До речі, вперше на теренах колишнього Радянського Союзу.