Еміграція відчаю

Еміграція відчаю

Учора в північноосетинському місті Беслан розпочалися триденні траурні заходи з вшанування пам'яті 331 жертви трагедії, включно з 186 дітьми, яка розігралася тут рік тому. О 9.15 за місцевим часом були запалені свічки та пролунав жалібний дзвін. Саме в цю годину та хвилини терористи взяли в заручники 1128 учнів, їхніх батьків та вчителів місцевої школи № 1, які зібралися на урочисту лінійку з нагоди початку шкільного року. До школи прийшли родичі загиблих, колишні заручники, мешканці міста. Більшість із них приносили не лише квіти, а й пляшки з мінеральною водою, оскільки заручники впродовж годин і днів перебування в руках терористів неймовірно страждали від спраги. На стінах спортзалу школи вивісили фото загиблих. У школі з'явилася і колишній директор Лідія Цалієва, але це викликало гнів присутніх, і їй довелося піти, повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі з Беслана.

Під Шарона «копають»

Під Шарона «копають»

Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон за роки перебування біля керма Кабінету міністрів зарекомендував себе майстром перетворень. Він прийшов до влади як «яструб», але надалі почав трансформуватися якщо не в «голуба», то принаймні менш кровожерливого птаха. Особливо вражаючими були його останні поступки палестинцям. Усупереч спротиву опозиції та частини власної партії «Лікуд» Шарон провів евакуацію 21 єврейського поселення з Сектору Газа та чотирьох — із Західного берега Йордану. Більше того, цього тижня він пообіцяв ліквідувати більшість дрібних поселень на Західному березі, залишивши на цих землях лише найбільші поселення євреїв, які легше захищати.

Трагічний баланс американських авіаударів

Щонайменше 47 осіб загинули вчора в результаті двох американських авіаударів по іракському місту Кайм, що поблизу кордону з Сирією, повідомляє з посиланням на інформацію від лікарів місцевого шпиталю агенція «Рейтер». 35 осіб знайшли смерть під руїнами одного будинку, ще 12 загинули в результаті бомбардування другого.

Убивці з ніжними іменами

Убивці з ніжними іменами

Ураган «Катріна», який у понеділок пронісся над трьома південними штатами США — Міссісіпі, Луїзіаною та Алабамою, — забрав життя щонайменше 56 осіб, із них 50 — в окрузі Харрісон, штат Міссісіпі, повідомляє Сі-Ен-Ен. Тридцять із них загинули під руїнами багатоповерхового житлового будинку поблизу пляжу курортного міста Білоксі. Окремо варто згадати про смерті, які були опосередковано спричинені ураганом: під час евакуації мешканців притулку для старих у Новому Орлеані від серцевих нападів померли троє літніх людей.

Святкували з вольними ляхами

Впродовж останніх днів у Польщі тривають урочисті заходи на вшанування 25-ї річниці виникнення першої в колишньому соцтаборі незалежної профспілки «Солідарність». Минулої неділі в місті Щецін на площі Солідарності було відкрито пам'ятник на вшанування пам'яті жертв грудня 1970 року. Монумент у вигляді янгола, який несе терновий вінок, встановлений перед будинком комендатури воєводської поліції, звідки 35 років тому пролунали постріли, які забрали життя 16 робітників. Вважають, що робітничі виступи 1970-го, які були криваво придушені тодішнім комуністичним режимом, дали поштовх до єднання пролетаріату та інтелігенції і створення десятьма роками пізніше незалежної профспілки.

Кіно на Лідо

Кіно на Лідо

Сьогодні на Лідо, курортному острові Венеції, розпочинається 62-й Венеціанський міжнародний кінофестиваль, найстаріший та один із найавторитетніших форумів світового кіно. Фестиваль триватиме до 10 вересня. За ці неповні два тижні в головному конкурсі буде показано 20 повнометражних художніх фільмів, які змагатимуться за головну фестивальну нагороду «Золотий лев», а в інших офіційних програмах фестивалю покажуть ще 40 стрічок із різних країн світу. Цього року директор фестивалю Марко Мюллер вирішив внести елемент інтриги: відомі лише 19 конкурсних фільмів, а назву 20-го буде оголошено лише в день відкриття, тобто сьогодні.

Боже, порятуй Новий Орлеан і світові ціни на нафту

Боже, порятуй Новий Орлеан і світові ціни на нафту

Мер американського міста Новий Орлеан Рей Нейджін позавчора видав наказ про примусову евакуацію всіх 480 тисяч мешканців. 80 відсотків iз них уже залишили місто, а десятки тисяч інших знайшли притулок на трибунах критого стадіону «Супердом», власником якого є місцевий футбольний клуб «Сейнтс» («Святі»). Приводом для таких надзвичайних заходів стало наближення урагану Катріна, який уже пройшовся Флоридою, де забрав життя дев'яти людей та завдав великих матеріальних збитків, та Мексиканською затокою, а вчора мав атакувати узбережжя США в районі штатів Міссісіппі та Луїзіана.

Курей надвiр не випускати!

Головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко повідомив наприкінці минулого тижня на прес-конференції в Москві, що пташиний грип поширився на шість регіонів Росії: Новосибірськ, Алтай та Омськ у Сибіру та Курган, Челябінськ і Тюмень на Уралі. Вогнища захворювання виявлено також у Казахстані. В Росії вiд захворювання загинуло вже 11 тис. домашньої птиці, а інших 120 тис. змушені були знищити. Онищенко також не виключив можливості захворювання людей цією хворобою, хоча таких випадків наразі не виявлено. Він висловився за заборону мисливства в регіонах поширення хвороби, оскільки мисливці можуть заразитися від диких птахів, які є носіями вірусу. Губернатори окремих регіонів вже запровадили заборону на полювання.

Всі проти всіх

Всі проти всіх

Іракські повстанці позавчора здійснили два замахи на чільних представників нової влади. В місті Аль-Асім, що за 120 кілометрів на північ від Багдада, вони здійснили напад на ескорт машин віце-прем'єра уряду Іраку Роуша Нурі Шавейса, курда за походженням. Урядовець уцілів, але одна цивільна особа загинула та шестеро отримали поранення. Того ж дня партизани напали на конвой з 15 машин, який супроводжував президента Іраку Джалалу Талабані. Нападники вбили вісьмох членів президентської охорони та поранили п'ятнадцятьох. Але вони прорахувалися, бо сам президент перебував у той час у Багдаді. Іракська поліція повідомила, що кортеж їхав з іракського Курдистану на півночі країни до столиці й потрапив у засідку поблизу міста Туз Хормато, що за 90 кілометрів південніше Кіркука.

Черговий «Боїнг» «приземлився»

Знайдено тіла 40 жертв катастрофи пасажирського літака перуанських авіаліній ТАНС, який розбився у вівторок приблизно о 23.00 за київським часом за п'ять кілометрів від перуанського міста Пукальпа. 57 осіб вціліли у цій катастрофі, але отримали різні поранення, три особи надалі вважаються зниклими безвісти, повідомив речник перуанської поліції. На момент аварії на борту «Боїнга-737-200» перебували сто осіб: 92 пасажири та восьмеро членів екіпажу. Серед пасажирів літака, який здійснював внутрішній рейс, було 18 іноземців, зокрема 11 американців, двоє італійців, один австралієць та по одній колумбійці та іспанці. З них уціліли — семеро американців та один італієць. Свідки катастрофи стверджують, що серед пасажирів було багато дітей.