Зарплата — не благодійність!

Віктор Ющенко призупинив дію окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року №368 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. №1222». Про це йдеться в указі, опублікованому вчора на сайті глави дер­жави. Віктор Ющенко вважає, що Кабінет Міністрів України, видавши відповідну постанову, фактично перебрав на себе повноваження Верховної Ради України.

«Кістки» і дати

Сьогодні Конституційний Суд у формі усного слухання почне розгляд справи про конституційність постанови Верховної Ради, якою президентські вибори було призначено на 25 жовтня. Суддею–доповідачем у цій справі буде Іван Домбровський. Підсумок слухань визначить, коли ж в Україні мають відбутися вибори.

Цеглина «рвонула» не в той бік?

Співробітники охорони каскаду гідротехнічних споруд Вишгород­ської гідроакумулюючої електро­станції позавчора затрима­ли знімальну групу телепрограми «Надзвичайні новини» каналу ICTV під час їх спроби «замінувати» ГАЕС. За повідомленням агенції «Ліга–бізнес–інформ», журналісти начебто пояснили, що виконують редакційне завдання і мають намір імітувати замінування дамби Київського водосховища, щоб зняти дії правоохоронців у цій ситуації. Охоронці негайно викликали наряд Вишгородського райвідділу міліції, задокументували дії журналістів та вилучили муляж вибухового пристрою, який буде скеровано до СБУ.

Озеро «Зламай язика»

Як правильно — Сицилія чи Сіцілія? Чилі або Чілі? Ібіца чи Івіса? Таке питання часто постає не лише перед школярами, які пишуть диктанти. Але якщо робити помилки в іншомовних назвах, та ще й за умови періодичних змін у правописі — допустимо, то знати правильне написання топонімів власної країни повинні всі грамотні люди. Та що, коли помилку зробила сама держава?

Привіт від Обами

Американський Білий дім засвідчив свій інтерес до України відрядженням Джеймса Стайнберга — першого заступника держсекретаря США Хілларі Клінтон. Учора він зустрічався з керівниками держави, а в планах мав також розмову з представниками опозиції — з Партії регіонів.

Як Ленін, він дітей любив?

Як Ленін, він дітей любив?

Помилочка вийшла — інтернет­версія відомого британського таблоїда «Міррор» проілюструвала статтю про педофілів фотографією київського мера Леоніда Черновецького (див на сайті www.mirror.co.uk). Більдредактори британської «жовтої газети» дбайливо заретушували обличчя Черновецького, який на фото проходить тестування на так званому детекторі брехні. Проте навіть замаскований «Льонякосмос» добре впізнаваний українцями, адже ця світлина обійшла чимало видань тоді, коли дивакуватий мер із власної ініціативи тестувався на детекторі брехні й заохочував інших українських політиків пройти таку процедуру. Втім у статті в газеті «Міррор» ідеться про інше.

Пані генерал

Учора на вулиці Банковій двадцять одним артилерійським залпом салютували генерал–губернатору Канади Мікаель Жан, яка у почті свого чоловіка Жана–Даніеля Лафонда прибула до України на запрошення Віктора Ющенка. Це візит–відповідь на відвідини українським Президентом Канади наприкінці минулого травня. У столиці пані Жан провела переговори з Президентом Ющенком та Прем’єр–міністром Тимошенко і завтра відбуде до Львова. Загалом візит розрахований аж на п’ять днів. Такий «затяжний» політичний вояж — давно помічено — можуть собі дозволити VIP–гості, посада яких передбачає церемоніальні функції.

Атака хакерів

Майже два мільйони комп’ютерів по всьому світу, включаючи ком­п’ютери в державних установах США та Великобританії (всього 77 держустанов) та в сотнях великих корпорацій, захопила й контролювала група хакерів з України, повідомляє «Українська правда» з посиланням на Бі–Бі–Сі та низку інших західних видань. Федеральне бюро розслідувань і поліція Лондона викрили шістьох зловмисників лише після того, як компанія, що займається електронною безпекою, відстежила гігантську мережу персональних комп’ютерів, які контролювалися ззовні. Машини були об’єднані у так звану мережу ботнет. Майже половина ПК, включених у хакерську мережу, знаходиться в США, решта — в Британії та низці європейських країн.

Україна задоволена ініціативою Кремля

Україна вітає ініціативу президента Російської Федерації Дмитра Медведєва щодо енергетичної співпраці, з якою він виступив 20 квітня в Гельсінкі. Адже заява, яку зробив Медведєв, є фактично повторенням ініціатив Віктора Ющенка, «які були спрямовані на те, щоби встановити баланс інтересів між країнами–виробниками, країнами–транзитерами та країнами–споживачами». Про це вчора на брифінгу для журналістів повідомив уповноважений Президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський. За його словами, «фактично вперше Росія заявила з високої трибуни про баланс інтересів».