Париж у вогні

Париж у вогні

Дев'ять ночей поспіль у передмістях французької столиці тривають сутички між бандами молодиків, головним чином емігрантів з Північної Африки, та поліцією. Заворушень такого масштабу Париж не пам'ятає з часів студентської революції 1968 року. Лише в ніч з четверга на п'ятницю хулігани спалили понад 400 приватних автомобілів та 27 пасажирських автобусів, плюндрували магазини, обстрілювали з вогнепальної зброї поліцейські відділки та патрульні машини поліції. Чергові арешти чорношкірих та арабських хуліганів та їх покарання за прискореною судовою процедурою лише підсилюють хвилю насилля і провокують заворушення в іммігрантських районах інших французьких міст, зокрема в Діжоні. Арабсько-негритянські гетто в передмістях Парижа нагадують терени партизанської війни. Хулігани вдень відсипаються, а вночі виходять на війну з поліцією.

Осiнь — сезон урядових криз

Осiнь — сезон урядових криз

У новому коаліційному уряді Німеччини на чолі з Ангелою Меркель, який наприкінці цього місяця має прийти на зміну уряду канцлера Герхарда Шредера, виникла глибока криза. Так звана широка коаліція, створена недавніми суперниками на виборах — Соціал-демократичною партією (СДП) та Християнсько-демократичним і баварським Християнсько-соціальними союзами (ХДС/ХСС), тріщить по швах. Позавчора лідер СДП Франц Мюнтеферінг подав у відставку з посади голови партії і вийшов зі складу коаліційного уряду.

Одна проти всіх

Одна проти всіх

Рада Безпеки ООН позавчора одноголосно прийняла резолюцію з вимогою до Сирії співпрацювати в розслідуванні вбивства колишнього прем'єр-міністра Лівану Рафіка Харірі, яке проводить ООН. Одноголосне ухвалення резолюції стало можливим завдяки тому, що США і Франція погодилися виключити з тексту документа абзац про можливість запровадження проти Сирії економічних санкцій, з яким не погоджувалися два члени Радбезу — Росія та Китай. Цю погрозу замінили розпливчастим попередженням, що РБ ООН вдасться до подальших кроків, якщо офіційний Дамаск до 15 грудня не виконуватиме вимоги цієї резолюції.

Десятирічний камікадзе

Десятирічний камікадзе

Щонайменше 20 осіб загинули та 45 отримали поранення у результаті вибуху машини в портовій Басрі, яка є другим за кількістю населення містом Іраку. Терористичний акт стався позавчора о 20.30 за місцевим часом у людному торговому районі міста. На момент вибуху місцеві ресторани були заповнені людьми, які святкували одну з останніх ночей Рамадану. Замах планувався проти місцевої поліції, оскільки вибухівку було детоновано в момент, коли поруч проїздили дві машини поліцейського патруля. Серед жертв теракту — шестеро поліцейських, решта — цивільні особи, повідомляє «Франс Пресс».

Сталевий магараджа

Сталевий магараджа

Постать індійського, міжнародного, а ще точніше — глобального магната на світовому ринку сталі Лакшмі Міттала добре відома фахівцям ливарної галузі. Після придбання ним металургійного комбінату «Криворіжсталь» Міттал викликає зрозумілий інтерес і серед українців. Як поведеться нова мітла на нашому подвір'ї — передбачити важко. Але можна робити певні прогнози на підставі дій Міттала на ринках інших країн. А ще цікаво, як стають магнатами, починаючи із забитого села в індійській глибинці.

Між двох вогнів

Понад 60 осіб загинули в Іраку в серії замахів упродовж минулих вихідних. Відповідальність за більшість із них взяли на себе сунітські повстанці. Найкривавіший стався увечері минулої суботи поблизу мечеті шиїтського містечка Гувайдер, що на північ від Багдада. Терорист-самогубця детонував вибуховий пристій, коли люди збиралися на вечірню молитву. 30 осіб загинули та 42 отримали поранення.

Країна піратів

Африканську країну Сомалі згадують в останні роки лише завдяки піратству, яке розкошує в Аденській затоці. Пірати або просто грабують кораблі, які минають Баб-ель-Мандебську протоку (її ширина у найвужчому місці становить лише 17 кілометрів) на шляху до чи з Суецького каналу та країн басейну Червоного моря, або ж беруть судна і команду в заручники для подальшого отримання викупу. Українські ЗМІ звернули увагу на цей прецедент лише після того, як сомалійські «пірати ХХІ століття» захопили 18 жовтня судно з 22 українськими членами екіпажу.

Китайці добралися до казахської нафти

Російський концерн «Лукойл» не зміг позавчора заблокувати придбання китайським нафтовим концерном КННК (Китайська національна нафтова компанія) активів канадської фірми «Петро-Казахстан» зі штаб-квартирою у місті Калгарі, яка контролює велетенські нафтові родовища у Казахстані. Китайці заплатили за акції «Петро-Казахстану» 4,18 млрд. доларів і завдяки цьому контракту отримали доступ до родовищ, потенціал яких оцінюється в 550 млн. барелів нафти. До Китаю нафта транспортуватиметься трубопроводом довжиною 1 800 кілометрів, будівництво якого вже розпочалося.

Іранський «горобець» сполошив світ

Іранський «горобець» сполошив світ

Недарма кажуть, що слово — не горобець, випустиш — не спіймаєш. Необачно повторені позавчора в Тегерані президентом Ірану Махмудом Ахмадінеджадом перед учасниками конференції «Світ без сіонізму» слова покійного лідера ісламської революції в Ірані аятоли Хомейні «Ізраїль повинен бути стертий з обличчя землі» викликали в світі бурю. Масла у вогонь додала заява МЗС Ірану про те, що причину складної ситуації на Близькому Сході Іран вбачає у підтримці країнами Заходу, передусім Сполученими Штатами, агресивної політики Ізраїлю.

Іракці мають Конституцію,

Іракці мають Конституцію,

Незалежна виборча комісія Іраку позавчора повідомила офіційні результати конституційного референдуму, який відбувся 10 днiв тому. В масштабах країни основний закон підтримали 78 відсотків учасників референдуму, а 21 відсоток — відхилив. До дільниць для голосування з'явилися 63 відсотки громадян країни з правом голосу, тобто активність була навіть більшою, ніж під час проміжних парламентських виборів у січні цього року.